Ještě krmíte psa klasickými granulemi? Přečtěte si, proč si pes zaslouží změnu
10. 09. 2021 Přečteno: 2681x

Ještě krmíte psa klasickými granulemi? Přečtěte si, proč si pes zaslouží změnu

S některými zvyky vašeho psa nic nenaděláte. Třeba, že se vždycky vyválí v té nejméně voňavé kaluži, nebo že si ke hře vybere vaše nejoblíbenější boty. Co ale můžete ovlivnit, je způsob jeho stravování. Ne nadarmo se říká, že zdraví začíná v misce. A tak podobně jako své lidské rodině, dopřejte i svému čtyřnohému miláčkovi vyváženou a plnohodnotnou stravu. Jak vybrat kvalitní a zdravé krmivo a nenaletět reklamním trikům?

Jak poznat kvalitní krmivo pro vašeho psa

Obchody jsou plné nejrůznějších druhů a značek psího krmiva a každé o sobě tvrdí, že právě ono je to nejlepší. Nenechte se zlákat slogany a barevnými obaly a vybírejte krmivo hlavně podle složení a způsobu přípravy. Jakmile na prvním místě ve složení uvidíte obiloviny nebo vedlejší živočišné produkty, dejte od něj ruce pryč. Na prvním místě by vždy mělo stát maso.

Pokud chcete dopřát svému psovi tu nejzdravější variantu suchého krmiva, vyhněte se klasickým extrudovaným granulím. Vyrábějí se při velmi vysokých teplotách (až 200 °C) a vysokém tlaku (až čtyř atmosfér), čímž se zničí většina vitamínů a minerálů obsažených ve vstupní surovině (např. maso). A to ani nemluvíme o tom, co to udělá s její chutí a vůní. Hledejte proto ideálně granule lisované zastudena. Tento výrobní proces umí zachovat přírodní živiny, vitamíny, aminokyseliny i bílkoviny v původní, lehce stravitelné formě.

Pozor na napodobeniny

Díky stále větší oblibě granulí lisovaných za studena se bohužel na trhu vyskytuje i mnoho napodobenin, které už tolik zdraví psů neprospívají. Hledejte proto granule, které se vyrábí skutečně za nízké teploty, maximálně do 39 °C. Tuto podmínku splňují (jako jediné české) granule Yoggies. Obsahují pouze maso, syrové a sušené ovoce i zeleninu a přírodní doplňky potravy k podpoře kloubního aparátu, trávení a dále také prebiotika i probiotika. Co v nich naopak nenajdete, je obilí, sója, konzervanty ani umělá dochucovadla.

Zpátky ke kořenům – BARF pro psy

Jestli nějaké téma v posledních letech rezonuje pejskařskou komunitou, je to barfování, tedy návrat k přírodě a přirozenému krmení psa syrovou stravou. Název vychází z anglického bones and raw food, což v překladu znamená kosti a syrová strava. Pes už sice není ten prapůvodní vlk, nicméně stravovací potřeby má stále podobné. Podle mnohých veterinářů je BARF i pro dnešního psa nejideálnějším druhem potravy.

Jenže krmit BARFem není pro každého. Barfování klade vyšší nároky na majitele psů – je potřeba vyvážený BAFR sestavovat na každý den a mít stále čerstvé suroviny na jeho přípravu. Pokud nemáte dostatek času a možností se BARFu naplno věnovat, můžete zvolit alternativu a bez obav sáhnout právě po granulích Yoggies lisovaných za studena, jejichž receptury jsou vyvíjeny na základě syrové potravy BARF. I proto jim mnozí pejskaři přezdívají „sušený BARF“.

Váš pes si zaslouží změnu

Proč tedy dopřát vašemu pejskovi granule lisované zastudena? Odpověď je jednoduchá – aby byl zdravý a šťastný. Nejen, že si na nich pochutná (věříme, že například kombinace kachního masa se zvěřinou by zaujala i dvounohého páníčka), ale ještě díky nim posílí svou imunitu, obranyschopnost proti parazitům, alergiím, průjmům, potížím s trávením i závažnějším chorobám. Za všechny jmenujme například torzi žaludku (tedy jeho přetočení vlivem nadměrného množství plynů), která patří mezi druhou nejčastější příčinu úmrtí psů.

Kolik stojí kvalitní granule pro psy?

Je jasné, že kvalitní krmivo, které obsahuje až 87 % skutečného masa v syrovém stavu, musí něco stát. Kdyby vám v restauraci nabízeli hovězí steak za pár korun, asi byste těžko věřili tomu, že je z toho nejlepšího a nejkvalitnějšího masa.  Cenu navíc nad to, co jste byli zvyklí za granule platit, proto berte jako investici do svého psa, kterému tak pomáháte předcházet různým nemocem a zdravotním komplikacím (a tím do budoucna ušetříte za veterinární péči). Granule Yoggies jsou takovou skvělou prevencí před vysokými účty u veterináře.

Vytisknout stránku Stáhnout v PDF



Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuze k mazlíčkům: 1

  • Jana
    27. 10. 2021 | 11:03
    S barfováním souhlasím. Krmím tak kočky i pejska. Granule mají k dispozici pořád, i když nejsem doma. Krmení barfem ráno a večer. Nejlepší, co můžete pro své zvíře udělat. Sušený barf také super, bohužel ne každé zvíře to sní. Pro pejska kupuji sušené maso třeba na eshopu Chlupáči, nejradši má zvěřinu. :) U koček to naopak absolutně neprošlo, žerou jenom čerstvé (promražené) maso a jednodenní kuřátka...
    • Barbora
      12. 11. 2021 | 17:17
      Súhlasím, kŕmenie mäsom je najlepšie, akurát nie každé zvieratko to chce. Naša seniorka vôbec. Len konzervy a granule, maximálne kuracie varené mäso. A teda zje ešte sušené pamlsky, tiež som párkrát kupovala i na chlupáčoch. Pri spracovanom krmive treba sledovať hlavne to, aby v ňom nebolo obiloviny, pozerať na minerály, soli... to zvieratkám škodí.

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Další články

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Komentáře ke článkům

Ovlivňuje bydlení naše duševní zdraví?

Skvělý článek, který připomíná, jak zásadní je prostředí, ve kterém žijeme, pro naše duševní zdraví. Právě v d...

Hodí se tepelné čerpadlo do starého domu?

Když jsme řešili vytápění našeho starého domu, tepelné čerpadlo bylo jednou z možností . :) Nakonec jsme šli d...

Dobrý kontakt

Elektromontáže, s.r.o.: elektromontážní práce a projekční činnosti, Lety u Dobřichovic

Společnost Elektromontáže, s.r.o. se sí…

Vladimír Hanzelín - Solární panely Brno: realizace solárních systémů

Métis – základní škola, s.r.o.: soukromá ZŠ se školkou, Praha

Métis je soukromá devítilet…

Mateřská škola Dobřichovice: Děti učíme dobrému vztahu k přírodě

Bezpečí, jistota, vzájemné…