Pejsek sám nepozná, kdy přestat s dováděním a často tak dochází k přehřátí psa.
19. 07. 2019 Přečteno: 2278x

Dovolená se psem u moře je nezapomenutelný zážitek. Jak se na ni připravit?

Na dovolenou můžeme vyrazit i s naším čtyřnohým kamarádem. Pláže, moře a nové prostředí si užije stejně tak, jako my. Cestování se psem má ale svá úskalí. Poradíme, jak se připravit, aby dovolená se psem proběhla bez problémů. Řekneme, kam vyrazit, co si sbalit s sebou a na co si dát pozor. Pokud vše dobře naplánujeme, bude dovolená se psem nezapomenutelným zážitkem pro nás oba.

Dovolená se psem u moře: Na co si musíme dát pozor?

Pokud budeme shánět dovolenou se psem u moře na poslední chvíli, bude už většina dog friendly zájezdů vyprodaná. Největší výběr budeme mít u zájezdů first minute.

Čtěte také:

Pomoc, otrava u psa! Jak ji u mazlíčka poznat a vyléčit?

Podobně je tomu i s cestováním letadlem. Počet pejsků, kteří se mohou letadlem přepravit, je totiž omezený. Pozdějším výběrem riskujeme, že všechna místa pro pejsky už budou rozebraná.

Ne na každé pláži může pejsek dovádět bez omezení. Některé pláže volný pohyb pejsků bez vodítka přímo zakazují. Ujistěme se, že v okolí naší destinace jsou pláže, kde mohou pejsci jak běhat, tak i plavat. Jen tak bude dovolená se psem u moře příjemná pro nás i pro mazlíčka.

Vyberme si ubytování, kde jsou pejsci vítaní. Naštěstí takových míst stále přibývá.

Psi a mořská voda? Dovolená se psem u moře může být i nebezpečná

Pejska pobyt v mořské vodě baví. Může plavat, dovádět a hrát si. Nicméně, dovolená se psem u moře má svá úskalí. Mořská voda mu totiž nemusí prospívat.

Na jednu stranu je plavání dobré na psí klouby a mořská voda je velmi prospěšná na psí srst. Ale vdechnutí mořské vody je pro pejska velmi nebezpečné. Mořská voda totiž obsahuje vyšší koncentraci minerálů, se kterými si psí tělo neumí poradit. Může nastat jev zvaný jako sekundární tonutí, které se objevuje po vdechnutí mořské vody a může vést až k úhynu zvířete. Polknutí mořské vody vede k průjmu. Proto pejska neustále hlídejme, aby se vody nenapil a ani ji nevdechnul.

  1. Koupat by se měli pejsci starší jak půl roku. Do té doby ještě nemají dobře vyvinutý systém termoregulace.
  2. Pokud je pes rozehřátý, nesmí náhle skočit do studené vody. Může nastat šok. Podobně jako u lidí, i pes by měl do vody vstupovat postupně.
  3. Jakmile se pejsek dostane z vody, pečlivě mu vytřeme srst ručníkem. Zabráníme nechtěným zdravotním potížím spojeným s termoregulací.
  4. Pejsek musí mít možnost se schovat do stínu. Buďto vybírejme místa se slunečníkem nebo mu stín vytvořme.

pes a mořská voda

Dovolená se psem u mořem: Kam vyrazit?

Španělsko: Dovolená se psem u moře ve Španělsku je obzvlášť dobrým nápadem. Najdeme zde řadu pláží, kam můžeme s pejsky zavítat. První pláží pro pejsky se stala pláž La Rubina na ostrově Costa Brava u Girony, dále pak pláž La Platera. Krásnými psími plážemi jsou Playa de la Platoja v Katalánsku a Playa de Camposto v Andalusii. Podobně řadu pláží pro psy nabízí oblast u Barcelony a jihozápadní pobřeží. Pejskům jsou nakloněny i Baleárské a Kanárské ostrovy.

Chorvatsko: Čechy velmi oblíbené Chorvatsko poskytuje řadu míst, kde uvítají i našeho pejska. Dovolená se psem u moře je velmi příjemná v Kvarnerské riviéře, která zahrnuje Rijecu, Opatiji nebo Crikvenici. Speciální psí pláže najdeme na ostrovech Krk, Mljet, Vis a Stejně jako v Bašce a Njivících, Splitu a Vrsi.

Itálie: Sever Itálie je pejskům obzvláště nakloněný. Některé pláže Itálie nabízí dokonce speciální aktivity pro pejsky a mají psí sprchy. Dovolená se psem u moře je velmi oblíbená v La Spiaggia di Duke u Lignana, La Spiaggia di Pluto v Bibione a Bau Beach v Caorle.

Řecko: I v Řecku najdeme řadu míst, kde je dovolená se psem u moře zážitkem. Nicméně, ne vždy je jasné, zda se pejsek může pohybovat na pláži bez omezení a zda se může koupat v moři. Proto si ve vybrané destinaci vždy zjistěme, co zde náš může a nesmí dělat.

Nezapomeňte si na cestování se psem sbalit vše potřebné

Dovolené předchází pečlivé balení všech nezbytných věcí. Nejinak by tomu mělo být u cestování se psem. Vyhneme se řadě nepříjemností a pejskovi se postaráme o příjemný a krásný pobyt.

1. Kvalitní krmivo: Pejsek musí dostávat kvalitní živiny. Horké počasí a řada nových vjemů mohou způsobit, že pejsek nebude mít k jídlu takovou chuť. Pokud bude krmivo chutné a kvalitní, bude mít pejsek větší motivaci se do něj pustit.

2. Cestovní misky: Hodí se nejen na samotné ubytování, ale i na pobyt na pláži. Pejsek potřebuje pravidelně pít, zvlášť za horkého počasí. Jinak hrozí dehydratace a přehřátí psa. Při cestování se psem u sebe vždy mějme misku a láhev s vodou, které budeme mazlíčkovi pravidelně podávat.

3. Psí lékárnička: I přes tu nejlepší péči může pejsek přijít k menšímu úrazu. Zadřená tříska do packy, klíště nebo škrábanec mu můžou pobyt znepříjemnit. Nezapomeňme na kapky do očí. Psí lékárnička nám s řadou běžných zdravotních problémů při cestování se psem pomůže.

4. Hračky a pamlsky: Aby bylo cestování se psem co nejvíc radostné, nezapomínejme na oblíbené hračky, stejně jako zdravé pamlsky.

5. Cestovní pelíšek: Pejsek potřebuje mít místo na odpočinek a spánek. Na holé podlaze by se mu asi příliš nelíbilo.

6. Další běžné předměty: Obojek, vodítko, kartáč a další předměty, které pro pejska denně potřebujeme, jsou pro cestování se psem nepostradatelné.

Dovolená se psem vyžaduje také zajištění speciálních dokladů

Dovolenou se psem nepodnikejte bez dobré přípravy, nejen my potřebujeme pas. I pro pejska musíme vyřídit doklady a očkování. Jinak cestování se psem přes hranice bohužel není možné. Co našemu mazlíčkovi musíme zařídit?

Očkování proti vzteklině: Každý pejsek starší 12 týdnů, který míří do zahraničí, musí mít potvrzení o očkování proti vzteklině. Pokud máme štěně, které je mladší, musíme mu zařídit výjimku.

Odčervení: jsou země, které vyžadují potvrzení o odčervení psa. Patří mezi ně Velká Británie, Irsko, Finsko nebo Malta. Časové rozmezí posledního odčervení je od 120 do 24 hodin od překročení hranic. Informaci o odčervení musí mít pejsek navíc zapsanou v pasu.

Psí pas: Dovolená se psem se neobejde bez speciálního pasu. Vydá nám jej soukromý veterinář, pas bude platný ve všech státech Evropské unie. Pokud navíc máme pejska, který spadá pod bojová plemena, jsou podmínky přísnější.

Mikročip: Ve státech Evropské unie platí nařízení, že pes musí mít mikročip. Ve většině států je možné mikročip nahradit tetováním, podmínky států se v takovém případě liší a musíme si je dobře nastudovat.

Potvrzení o zdravotním stavu: Zjistěme si podmínky cestování se psem u státu, do kterého se chystáme. Některé země totiž vyžadují v psím pase potvrzení od veterináře, že je pejsek zdravý a může cestovat. Navíc toto potvrzení většinou nesmí být starší než 3 dny.

Vytisknout stránku Stáhnout v PDF



Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuze k mazlíčkům: 0 příspěvků

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Další články

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Komentáře ke článkům

Hodí se tepelné čerpadlo do starého domu?

Když jsme řešili vytápění našeho starého domu, tepelné čerpadlo bylo jednou z možností . :) Nakonec jsme šli d...

Co znamená zdravá izolace a proč jí dávat přednost?

Je skvělé, že se zde probírá téma zdravé izolace a důraz na zdravé prostředí. Pokud hledáte efektivní ochranu ...

Dobrý kontakt

Vyberte pro ně vhodné krmivo