Ájurvédská káva vás nabije energií a zbaví únavy

img
23. 02. 2020

Metoda léčebné praxe jménem ajurvéda pochází z Indie. Ajurvédská medicína má prastarou tradici, její vznik se datuje do druhého tisíciletí před n.l..

Jedná se o holistickou metodu, je nejkomplexnějším léčebným systémem na světě, drží se některých základních pravidel v oblasti duševního zdraví, fyzické kondice a výživy. Oblast výživy považuje za velice zásadní pro spokojený život člověka, protože je postavena na myšlence, že jaké je jídlo, taková je pak mysl a jaká je mysl, takový je pak celý život.

Hlavní cíle lidské existence podle učení Ajurvéda

1.) Dharma – najít cíl svého života a naplnit ho

2.) Artha – materiální zabezpečení

3.) Káma – dostatek pozitivní energie, relaxace, zábavy, sexu a odpočinku

4.) Mókša – osvobození od přespřílišného lpění na materiálnu a osobních tužbách, zaměřit se spíše na duchovní podstatu

Ajurvédský přístup

Ajurvéda považuje člověka za vzájemně propojený komplex fyzického těla, vitální životní energie, mysli a duše. Učení Ajurvéda se nezaměřuje na projevy chorob, ale především na jejich podstatu a příčiny, rovněž prevenci. Ajurvéda hlásá soulad s přirozenými principy zdravého životního stylu, které obnovují harmonický soulad duše i těla, který se projevuje jako plnohodnotné zdraví. Změnou každodenních rituálů a návyků můžeme odstranit nejrůznější zdravotní obtíže, migrény, poruchy zažívání a obezitu, problémy pohybového aparátu, kožní potíže, únavu a stres. 

Ajurvédská káva

Součástí tradiční medicíny je i Ajurvédská káva. Sami Indové ji považují za léčivý a podpůrný a léčivý nápoj. Ajurvédská káva obsahuje výtažky z bylin brahmi, ašvagandhy a kořene čekanky lékařské.

Ajurvédská káva neobsahuje kofein a je nejen chutným kávovinovým nápojem, ale v tradiční indické medicíně - Ajurvédě je nápojem výjimečných, ba dokonce léčivých vlastností. Nápoj obsahuje výtažky z bylin brahmi, nebo ašvagandhy a z kořene čekanky lékařské. Zvláště druhá zmíněná bylinka – ašvagandha zaujímá v učení Ajurvéda významné postavení. Podle ajurvédského učení pomáhá vyplavit toxiny a nečistoty z organismu.

Čekanka podporuje trávení, očišťuje tělo od toxinů, má silné protizánětlivé účinky, léčí ledvinové kameny, obsahuje organismu prospěšné prvky jako železo, zinek, magnézium, zinek, omega 3 nebo lutein.

Ajurvédská káva neobsahuje kofein. Má sice povzbudivé účinky, ale i tak si ji můžete vychutnat v odpoledních hodinách nebo večer. Pomáhá k lepšímu soustředění, koncentraci a chrání před stresem. Existuje několik druhů těchto káv a každá z nich je určena pro podporu trochu jiné oblasti. Ajurvédská káva Garcínia je velice oblíbená pro podporu hubnutí a ozdravení trávícího organismu. Shatawari je ajurvédská káva určená především ženám, vyrovnává jejich hormonální systém a měsíční cyklus. Pokud potřebujete podpořit svoji paměť a mozkovou činnost, pak sáhněte po kávě jménem Brahmi. Ašvagandha podpoří imunitu a vyrovnaný zdravotní stav. Ajurvédská káva Valeriana zklidňuje, zažene nespavost a poruchy spánku.



Napsat komentář: Ájurvédská káva vás nabije energií a zbaví únavy

RE: Ájurvédská káva vás nabije energií a zbaví únavy

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.