Fotovoltaika
Zajistíme vám instalaci fotovoltaiky na míru, včetně zajištění dokumentace a vyřízení veškeré administrativy. Navíc vám garantujeme získání dotace v celké výši max. 160.000,-.
Naše firma pracuje především s ověřenými a kvalitními komponenty
Panely- volíme přímo na míru zákazníka (Trina Solar, Canadian Solar)
Bateriové úložiště- Dyness Tower, Pylontech force, Solax
Měniče- Goodwe, Solax
Proč fotovoltaická elektrárna?
- Fotovoltaická elektrárna snižuje spotřebu elektřiny domácnosti a nevyužitou energii akumuluje do ohřevu teplé užitkové vody (ohřívanou elektřinou či plynem). Jednoduchý a bezúdržbový systém s návratností 6–8 let.
-
Výkup elektřiny z výroben provozovaných bez licence s platností od 1. 1. 2023 si může zákazník s výrobnou elektřiny s instalovaným výkonem do 50 kW provozovanou bez licence (výrobna provozovaná dle § 28 odst. 5 energetického zákona) požádat u svého distributora o rozdělení EAN kódu na EAN pro data spotřeby a EAN pro data výroby.
Na nově vygenerovaném výrobním EAN neprobíhá automaticky výkup. Výkup za smluvní cenu si musí zákazník vždy nejprve předem dojednat s vybraným obchodníkem. Tento výkup není nárokovatelný. Obchodníci nejsou povinni přetoky z výroben provozovaných dle § 28 odst. 5 EZ vykupovat.
- Fotovoltaická elektrárna efektivně spolupracuje s tepelným čerpadlem, které dokáže z jedné vyrobené kWh vygenerovat až 5 kWh tepla. Ideální řešení pro vytápění rodinných domů.
- Bateriové úložiště pomáhá fotovoltaické elektrárně snižovat spotřebu domu nejen během dne, ale také v noci. Baterie Vám zároveň umožní dodávku elektřiny při výpadku elektřiny ze sítě.
Co je to vlastně fotovoltaická elektrárna neboli fotovoltaika?
Fotovoltaika (fotovoltaická elektrárna) je metoda přímé přeměny slunečního záření na elektřinu (stejnosměrný proud) s využitím fotoelektrického jevu na velkoplošných polovodičových forodiodách. Jednotlivé diody se nazývají fotovoltaické články a jsou obvykle spojovány do větších celků – fotovoltaických panelů.
Kolik energie solární elektrárna (fotovoltaická elektrárna) vyrobí se logicky odvíjí od intenzity slunečního záření. Pokud je obloha bez mráčku, výkon slunečního záření je kolem 1 kW/ m2. Když se však obloha zatáhne, sluneční záření je až 10krát méně intenzivní. V tuzemsku je průměrná intenzita slunečního záření odhadována na 950–1340 kW na m2 za rok. Nejvhodnější oblastí je jižní Morava. Počet slunečních hodin v České republice je v průměru 1330–1800 hodin ročně. Vždy nicméně záleží na konkrétním místě, které pro stavbu solární elektrárny zvolíte. Intenzitu a dobu slunečního záření ovlivňuje nadmořská výška, oblačnost a další lokální podmínky jako jsou časté ranní mlhy, znečištění ovzduší či úhel dopadu slunečních paprsků.