Jak na domácí peeling? Je to snadné, účinné a levné
Pokud při péči o svou pleť opomíjíte peeling, měla byste to co nejdříve změnit. Nejen pro pokožku obličeje, ale i celého těla, je velmi důležitý. Pravidelné odstraňování odumřelé kůže pomocí peelingu totiž udělá pleť hladkou, prokrvenou a zdravou. Výborný peeling si navíc můžete vyrobit téměř zadarmo doma z ingrediencí, které máte zrovna po ruce. Teď hned.
Domácí peeling má mnoho výhod. Nejen že si jej připravíte v podstatě zadarmo, můžete si do něj přidat ty složky, které chcete a vyhovují vám. Navíc si na kůži budete dávat jen přírodní výrobek bez chemie a dalších ne příliš zdravých a prospěšných látek. Výhodou zkrátka je, že víte, co si na pleť nanášíte.
K čemu je peeling dobrý?
Jak postupně odumírají jednotlivé buňky, zůstávají na pleti drobné odumřené kousky kůže. Kvůli nim vypadá pleť mdle a bez života, zašedle. Pravidelný peeling suché zbytky kůže jemně odstraní a zároveň čistí póry, takže pleť je poté jemná, hebká, rozjasněná a celkově zdravá. Do hladké kůže se lépe vstřebávají kosmetické krémy a pleť je také lépe připravená na nanesení make-upu. Ovšem pozor, ideálně až druhý den.
Mechanický peeling se provádí pomocí krému či gelu, které obsahují hrubé částečky. Nanáší se na vyčištěnou a navlhčenou pleť jemnými krouživými pohyby. Použít k tomu lze i různé žínky, rukavice či kartáče. Při nanášení dbáme na to, aby pohyby byly jemné a pomalé, žádné tlačení a dření. Po krátkém působení je třeba pleť důkladně umýt vlažnou vodou a hydratovat pomocí krému.
Domácí peeling přímo z kuchyně
Příprava domácího peelingu je velmi snadná. Základní složkou jsou hrubá zrnka, která mají za úkol obrousit odumřelé části kůže. Doma nám tuto službu nejčastěji poskytne sůl nebo cukr. Zrníčka je potřeba v něčem rozmíchat, často se k tomu používá olej, ideálně kvalitní olivový. Vyrobit si lze i peelingovou pastu, pro tu se skvěle hodí kokosový olej.
Nápadům na nové kombinace se meze nekladou. Skvěle bude fungovat třeba směs tvarohu nebo jogurtu s cukrem a medem. Pokožce prospěje také cukr smíchaný se zeleným čajem nebo mléko s medem a ovesnými vločkami.
Ingredience lze přidat rovněž do trošky oblíbeného krému, čistícího nebo sprchového gelu. Přidáním cukru, mořské soli, mleté kávy nebo třeba zcukernatělého medu se z nich stane skvělý a účinný peeling.
Jemný peeling na obličej
Pokožka obličeje je velmi jemná, jemnější než jinde na těle. Zaslouží si tedy opravdu dokonalou a citlivou péči. Peeling na obličej by proto měl být jemný a tvořený velmi malými částečkami. Pozor na oblast očí – té se vyhýbáme, protože je ještě citlivější než zbytek obličeje.
Domácí peeling na obličej lze snadno připravit z jemně pomleté kávy. Smícháme ji s olejem, případně s odličovacím mlékem nebo čistícím gelem. Množství volíme podle toho, jak důkladný peeling chceme. Díky kávovému peelingu bude kůže obličeje nejen jemnější, kofein v něm obsažený může pomoci i proti nepříjemným otokům.
Pokud vás trápí mastná pokožka, můžete zkusit do peelingu přimíchat i pár kapek citrónové šťávy, která tvorbu mazu sníží. Jestliže ale máte na pleti akné, je dobré je peelingem nedráždit. Pár nedokonalostem se dá při nanášení peelingu vyhnout, pokud jich je více, je lepší peeling z pravidelné péče na chvíli vynechat.
Peeling na rty se nanáší co nejčastěji
Specifickou částí obličeje jsou rty. Kromě pravidelné péče pomocí balzámu si i ony zaslouží peeling, který je zvláční a zbaví suchých šupinek. Na rozdíl od peelingu pleti a kůže se může peeling na rty provádět klidně každý den.
Stačí smíchat všechny ingredience do hutné kaše, kterou naneseme na rty, vmasírujeme a po krátkém působení smyjeme. Základem jsou opět hrubší částečky, na příklad zrnka cukru, soli nebo kávy. Právě ty rty vyhladí. Skvělá je kombinace soli a oleje, ale také oleje, cukru a medu. Nejen, že budou vypadat zdravěji, navíc budou dokonale připraveny i na nanesení rtěnky.
Tělový peeling musí být hrubší
Na zbytku těla už je kůže tvrdší, proto i účinný tělový peeling musí být složen z větších částeček a být hrubší než ten na obličej. Pro tyto účely se skvěle hodí cukr krystal, který se může přidat do sprchového gelu nebo do oleje. Druhá varianta je ideální pro ženy, které trápí suchá kůže. Peeling je dobré použít okamžitě po smíchání, aby se v něm cukr příliš nerozpustil.
Stejně jako na obličej můžeme i na tělo použít peeling s kávou. Nejenže z pokožky odstraní odumřelé šupinky kůže a prokrví ji, káva v něm obsažená může pomoci i proti celulitidě.
Nezapomínejte ani na peeling nohou a rukou
Nevzhledná zrohovatělá kůže na patách trápí mnoho žen. Rozloučit se s ní mohou pomocí peelingu na nohy. Pravidelná péče pak navíc popraskání pat může i zabránit. Skvěle se k tomu hodí solný peeling chodidel, který je dobré provádět jednou týdně. Stačí smíchat hrubou mořskou sůl s olivovým olejem, vmasírovat a poté opláchnout. Ošetřené kůži dopřejeme vrstvu krému a nasadíme teplé ponožky. Kůže se prohřeje, změkne a krém se do ní hezky vstřebá.
Peeling si zaslouží i vaše ruce, které díky němu budou jemné, vyživené a hydratované. Výborný bude peeling, který vytvoříte smícháním krému na ruce s namletými oříšky. Hrubé částečky nejenže odstraní suchou kůži a šupinky, ořechy jsou navíc i zdrojem vitamínů a dalších prospěšných látek, které namáhané pokožce rukou jen prospějí.
Méně je více a důležitá je pravidelnost peelingu
Peeling by se měl provádět pravidelně, jedině tak bude mít spolehlivé výsledky. Zároveň se to s ním ale nesmí přehánět a používat jej příliš často. Obličej stačí takto ošetřovat párkrát do měsíce, maximálně jednou týdně. Zbytek těla snese peeling častěji.
Napsat komentář: Jak na domácí peeling? Je to snadné, účinné a levné
RE: Jak na domácí peeling? Je to snadné, účinné a levné
Lena