S čím pomůže pravidelný peeling obličeje?
Pleť se musí každý den potýkat s mnoha negativními vlivy, ať už jde o působení nezdravého prostředí, tvorbu mazu nebo ucpávání pórů nečistotami a odumřelými buňkami. Peeling na obličej by se proto měl stát běžnou součástí zkrášlovacích rituálů. Stačí věnovat peelingu obličeje 20 minut jednou měsíčně a snaha přinese více výsledků, než jen vyčištění a omlazení pleti.
Druhy obličejového peelingu
-
Mechanický peeling znamená šetrné obroušení povrchové vrstvy kůže za pomoci krému či gelu s abrazivní složkou. Tato metoda, zvláště při použití podomácku vyrobeného peelingu, není vhodná pro suchou a citlivou pleť, kterou může podráždit.
-
Chemický peeling využívá ovocných či AHA kyselin pro hlubší čištění. Musí být provádět odborníkem, který rozhodne jak o vhodnosti této poměrně agresivní metody a hloubce působení na konkrétní pleť. Po chemickém peelingu následuje několikadenní hojení, se kterým souvisí i vyhýbání se slunečnímu záření.
-
Fyzikální peeling používá pro hloubkové čištění a okamžité omlazení pleti laser. Kromě nastartování regeneračních procesů a celkového zlepšení pleti je tato metoda využívána pro léčbu akné, neboť dokáže dlouhodobě eliminovat tvorbu mazu.
-
Enzymatický peeling je velmi šetrný i k suché a citlivé pokožce. Je k dostání ve formě krému nebo emulze a vzhledem k jemnosti je jeho působení krátkodobé.
S čím peeling na obličej pomáhá?
1. Odstranění odumřelých buněk
Buňky kůže celého těla se neustále obnovují. Denně se na pokožce nachází přibližně milion odumřelých buněk, které brání dokonalé regeneraci a nastartování přirozených procesů na kůži. Peeling obličeje tyto mikročástečky odstraní a tím dá prostor pro rovnoměrnou tvorbu nových buněk, které obnoví ochrannou vrstvu.
2. Nastartování regenerace pleti
Aby se pleť mohla kompletně zregenerovat přirozenou cestou a vstřebat do sebe veškeré živiny a nezbytnou vodu, musí zbavena všech nečistot a kožního mazu. Peeling na obličej proto působí i jako urychlovač a zesilovač těchto procesů.
3. Omlazení pleti
Je-li pleť dostatečně hydratovaná a má veškeré potřebné vitamíny a minerály, je také zdravější a na pohled působí mladistvě. Peeling obličeje dělá pleť pružnější, elastičtější, jemnější a zářivější. Pravidelným používáním správného přípravku můžeme docílit vyhlazení drobných vrásek, neboť peeling stimuluje tvorbu kolagenu a jemná masáž prokrvuje pleť celého obličeje.
4. Eliminace akné a černých teček
Akné a černé tečky vznikají při nadměrné tvorbě kožního mazu a ucpávání pórů. Pravidelný obličejový peeling těmto problémům předchází, obzvláště obsahují-li některou z přísad pro efektivní eliminaci kožního mazu, jako je např. tea tree olej, aktivní uhlí nebo zelený jíl.
5. Sjednocení pleti
Máte-li pigmentové skvrny nebo se potýkáte s viditelnými flíčky, peeling obličeje pomůže barvu pleti krásně sjednotit.
Kdy peeling obličeje nedělat?
S obličejovým peelingem se vyplatí počkat v případě, že je pleť podrážděná, mechanicky poškozená, vyskytuje se vyrážka nebo opar. Není vhodné bezprostředně po peelingu vystavovat pleť teplotám pod nulou a přímému slunci. Kůže je v té chvíli zbavena své ochranné vrstvy a není pro tyto podmínky dostatečně odolná.
Diskuse k článku