Lunární kalendář online
Lunární kalendář online v běžném životě
Lunární kalendář může být skvělou pomůckou pro náš každodenní život. Podle lunárního kalendáře si můžete naplánovat i návštěvu zubaře či jiného lékaře, případně také některé lékařské zákroky a operace. Lékařská astrologie vám může značně pomoci v rozhodování, který termín by pro vás mohl být pro návštěvu lékaře nejvhodnější. Platí totiž pravidlo, že by se neměly provádět zákroky na orgánech náležejících k danému znamení zvěrokruhu, ve kterém zrovna stojí Měsíc. Lunární kalendář vám tak pomůže snadno určit, kdy je bezpečné nechat si například vytrhnout zub či provést operaci křečových žil, a kdy to naopak pro vás představuje riziko a hrozí vám komplikace.
Lunární kalendář podrobně – přečtěte si o něm více
Lunární kalendář používá jakožto časový údaj jeden měsíc, což je čas, za který planeta Měsíc oběhne kolem naší Země. Kromě lunárního kalendáře je nejčastěji obecně používaným kalendář solární, a existuje i kombinovaný solárně – lunární kalendář. Lunární rok je o 11 dní kratší než je rok sluneční. Lunární kalendář má měsíce nastaveny podle cyklů Měsíce. I proto je tak snadné využívat lunární kalendář online.
Lunární kalendář online v běžném životě
Mechanismy fungující v přírodě působí i na člověka, jeho pocity, energetický stav a fyzickou kondici. Život v harmonii s těmito rytmy a s přírodou je klíčem k objevení krás všedního života. Jak tedy funguje lunární kalendář? Jedná se v podstatě o jednoduchý princip rytmicky či cyklicky se opakujících procesů, které ovlivňují stav našeho zdraví, fyzickou sílu a duševní rovnováhu.
Řada každodenních záležitostí se pro vás díky porozumění těmto cyklům může stát výrazně jednoduššími. Vnímejte rytmus přírody, pociťujte jeho vliv na vlastní život a zjistěte, co je vhodné udělat právě v tento den. Lunární kalendář vám pomůže v každodenním životě.
Lunární kalendář – Lunární cykly
Nov neboli novoluní
Lunární kalendář vám pomůže objasnit základní čtyři měsíční fáze. Jsou jimi nov, první čtvrť, úplněk a poslední čtvrť. Za novu stojí Měsíc a Slunce v zákrytu. Astrologové říkají, že slunce a měsíc jsou v konjunkci. Během tohoto období se rodí silné a výrazné osobnosti. Pokud vám lunární kalendář ukazuje nov a právě se vašim příbuzným narodilo dítě, bude to člověk, který má své emoce pod kontrolou a umí skvěle používat svou hlavu.
Celý cyklus lunárních proměn začíná novem neboli novoluním. V tuto dobu se Měsíc nachází mezi naší Zemí a Sluncem. Jeho osvětlená polokoule je v tuto dobu kompletně otočená od Země, takže z naší planety je Měsíc nyní neviditelný.
Lunární kalendář říká, že toto je skvělá doba pro nové začátky. Během novu zahajujte nové projekty, nové spolupráce nebo očistné kúry. Kdy je novoluní v roce 2020, vám napoví náš lunární kalendář online. Prozkoumejte lunární kalendář.
Dorůstající srpek Měsíce a I. čtvrt
Po novu začíná být Měsíc viditelný nejprve jako malý srpek, který se každým dnem zvětšuje. Dorůstající srpek je pozorovatelný po novu zhruba do sedmého až osmého dne, poté se dostává do své první čtvrti, kdy má tvar písmene D.
Doba dorůstajícího Měsíce je vhodná k uskutečnění všeho nového, ať už jde o novou lásku, rodinu apod. Duševní i fyzické síly v této době vzrůstají. Lunární kalendář značí, že organismus lépe vstřebává i přijímá vitamíny a minerální látky. Z fyzického hlediska není tato doba vhodná pro doléčení a hojení po operacích nebo úrazech.
Úplněk
Pokud vám lunární kalendář ukazuje úplněk, skutečně to bývá dramatické období, které zejména působí na naše emoce. Citlivější a vnímavější lidé mohou za úplňku pociťovat problémy. Týká se to také osob, které se za úplňku narodily. Jsou to velmi senzitivní osobnosti s uměleckými a jasnovidnými sklony, často ale inklinují k emocionální nerovnováze a duševním chorobám.
Čtrnáctý až patnáctý den po novu se na obloze objevuje úplněk. Při úplňku je plně osvětlená polovina Měsíce viditelná ze Země a tak úplňkové světlo zalévá celou krajinu.
Lunární kalendář: Tato doba je vhodná k důležitým rozhodnutím a k vyznání lásky. Je to nejromantičtější období celého cyklu. Na druhou stranu na některé lidi působí úplněk natolik silně, že pociťují úzkost, nervozitu, špatně spí.
Magie za úplňku
Je to doba vhodná pro odpuštění a pouštění starého. Při úplňku je vliv magie a čarování obrovská. Přivolává se prosperita, dobro, láska a nová síla. Při úplňkových rituálech a čarování je dobré mít na paměti, že veškerá kouzla by měla být provozována s rozmyslem a beze strachu. Snadno se pak obrací zpět a navíc v umocněné míře. Účinky magie černé tak mohou mít fatální dopady a to jak na oběť, ke které je kouzlo směřováno tak na mága, který cokoliv podcení.
O úplňku je dobré nabíjet drahé kameny, ale i pomůcky, které používáme k věštění či čarování. Postup je celkem snadný. Tyto předměty prostě vystavíme měsíčnímu záření na dobu, kdy měsíční světlo na tyto předměty dopadá. Kdy budou úplňky v letošním roce, vám napoví lunární kalendář. Podívejte se na celý lunární kalendář online.
Couvající Měsíc a poslední čtvrt
Po úplňku začíná Měsíc couvat a dvacet dva dní po novu se dostává do své poslední čtvrti. Tato fáze je nejvhodnější k prezentaci výsledků vašich činností, je to doba, kdy opora vašeho okolí bývá největší. Tak to vidí lunární kalendář. Z organismu se teď nejlépe vylučují toxické látky a je to často i doba vhodná ke sklizni.
Ubývající srpek
Je to fáze Měsíce, která nastává asi 25 dní po novu. Z Měsíce zůstává viditelný jen uzoučký srpek, brzy nastane nov a proměny Měsíční fáze jsou opět na začátku.
V této fázi můžete pociťovat málo energie, ale to vůbec nevadí, jedná se totiž o čas, kdy je lepší zpomalit a neklást na sebe příliš vysoké požadavky. Více odpočívejte, nov přinese opět zahájení nového cyklu a tedy i možnost skvělého nového začátku.
Lunární kalendář online
Doporučení pro život v jednotlivých fázích Měsíce
1. Rady a tipy pro novoluní
Novoluní je obdobím restartu a nových začátků, jeho energie je hlavně radostná, očekávající. Někdy však na nás nemusí působit jen pozitivně. Lunární kalendář na to pamatuje. V období novoluní se můžeme leckdy cítit i pesimističtí, podráždění, nervózní nebo osamělí. Je to tím, že v tuto dobu se aktivizuje náš nervový systém a můžeme zvýšeným způsobem vnímat napětí, únavu a bolesti těla.
- Chcete-li pro svoje zdraví v této době něco udělat, pak vyzkoušejte dietu nebo půst.
- Tělo se při novoluní rychleji zbavuje škodlivin. Organismus také lépe přijímá vitamíny a minerály, proto pokud nechcete držet vyloženě půst, pak je dobré tělo vyživovat zdravými potravinami a popíjet různé čaje.
- Novoluní je ideálním časem pro zbavování se nějakého zlozvyku.
- Půda v tomto čase odpočívá, takže rozhodně nesázejte nic nového, ani rostliny nepřesazujte. V tento den ošetřujte nemocné či špatně rostoucí rostliny. Lunární kalendář napoví, jak a kdy zahradničit.
- Při novoluní se vždy prováděla různá kouzla a rituály, kterými se přivolávaly nové začátky, zahajovaly se nové projekty a hledaly se nové cíle. Přání vyslovená při novoluní se plní. Když se na obloze objeví první nový srpeček, něco si přejte.
- Lunární kalendář také napoví, jak se starat o pleť a tělo podle Měsíce.
2. Rady a tipy pro přibývající Měsíc
Po novoluní měsíc přibývá, což je vhodná doba k tomu, naučit se správně hospodařit s vlastní energií. V této době se hůře hubne a tělo má tendenci zadržovat vodu. Když měsíc dorůstá, je to vhodná doba pro výsadbu, přesazování, očkování, roubování, sečení trávy a sklízení plodů nebo květů.
3. Rady a tipy pro úplněk
Podobně jako při novoluní, tak i při úplňku bývají lidé emotivnější, někdy podrážděnější, špatně spí nebo mají divoké sny. Své city v tento den lidé prožívají a projevují více než jindy.
Stejně tak, jako Měsíc projasňuje krajinu, tak projasňuje také mysl a odkrývá doposud skryté záležitosti. Za úplňku se mohou vynořovat informace z podvědomí. I úplněk je dobrou dobou pro to, něco si přát. Je to nejvhodnější doba pro znovuoživení již zaprášených snů, ve které jste již možná přestali doufat. Je žádoucí nechat volně proudit vlastní intuici a ponořit se do sebe.
Zářící měsíc má vliv i na lidskou psychiku. Právě o úplňku jsou lidé emotivnější, náladovější, podrážděnější a dokonce i agresivnější. V době úplňku je vhodné odlehčit stravu. Přečtěte si o úplňku více!
4. Rady a tipy pro ubývající Měsíc
Ubývající Měsíc se podobá písmenu C, také se této fázi říká, že Měsíc couvá. Tělo se v této době zbavuje všeho přebytečného, tedy lépe se v této době hubne, detoxikuje organismus a i lépe odkládá různé psychické zátěže.
Když měsíc couvá, je to vhodný čas na výsadbu zeleniny, sklizeň úrody, zpracování úrody, zálivku a hnojení. V době ubývajícího měsíce je vhodné prořezávat stromy, nevyteče z nich totiž míza. Pokud chcete na zahradě založit kompost, pak doba couvajícího měsíce je také vhodná právě k tomuto.
Zahradničení podle Měsíce
Krom výše uvedených doporučení, má lunární kalendář i další mnohé rady pro zahradničení a práci s půdou.
Tím nejzákladnějším je to, že Měsíc ovlivňuje proudění mízy a šťávy v rostlinách.
- Když Luna dorůstá, stoupá míza v rostlinách a stromech vzhůru, čímž se posiluje tvorba listů, květů a plodů, a při couvajícím Měsíci naopak klesá, čímž se posiluje tvorba kořene.
Podle tohoto jednoduchého pravidla byste se měli řídit. Přečtěte si víc o vlivu Měsíce na zahradu. Vše vám přehledně poradí náš lunární kalendář online.
Čtyři živly znamení zvěrokruhu
Měsíc prochází během měsíčního cyklu dvanácti znameními zvěrokruhu a to, kde se v danou chvíli nachází, ovlivňuje i růst či zrání rostlin. Každé znamení je spojeno s jedním ze čtyř živlů, kterými jsou voda, vzduch, oheň a země.
- Voda, která je živlem Raka, Štíra a Ryb podporuje růst listů a stonků, dny v těchto znameních se nazývají listové. Zjistěte více o vodních znameních.
- Vzduch, který je živlem Blíženců, Vah a Vodnáře, podporuje tvorbu květů, dny v těchto znameních se nazývají květové. Víte, co to jsou vzdušná znamení?
- Oheň, živel Berana, Lva a Střelce podporuje tvorbu semen a plodů, dny v těchto znameních se nazývají plodné. Přečtěte si o ohnivých znameních.
- Země, která je živlem Býka, Panny a Kozoroha podporuje tvorbu kořenů, dny v těchto znameních se nazývají kořenové. Začtěte se do článku o zemských znameních.
U masa je klíčové dosáhnout dostatečně vysoké teploty (alespoň 120 °C) po ...