Jalovec obecný neboli Juniperus communis je stálozelený jehličnatý keř, jenž může dosáhnout výšky až 10 metrů a stáří neuvěřitelných 200 let! Dále se vyznačuje velmi ostrými jehlicemi, které jsou zbarvené do zeleného nebo modrozeleného odstínu a také tmavými dužnatými plody. A právě ony nás budou zajímat v domácích směsích koření, které jsme si pro vás připravili. Nechte se omámit nasládlou a lehce pikantní chutí i jedinečným dřevnatým aroma jalovce! Číst článek

Klitorie ternatská zaujme nejen překrásným modrým květem ale i blahodárnými antioxidačními účinky! Na co konkrétně ji použít?

Klitorie ternatská je známá též jako květ motýlího hrachu/motýlí květ a na první pohled vás zaujme úchvatným modrým květenstvím. Za tento sytý odstín jsou zodpovědné antioxidanty, kterých léčivá rostlina původem z jihovýchodní Asie obsahuje požehnané množství. Co se týká lidového léčitelství, lze říct, že má téměř nevyčerpatelné spektrum využití, tj. od podpory zdraví vlasů a pokožky až třeba po stabilizační účinky hladiny cukru v krvi. Objevte s námi další rozsáhlé přínosy!

Velikonoční recepty podle babiček 7x jinak: Upečte si nadýchaný mazanec, jemného beránka nebo výtečné škvarkové placky!

Velikonoční recepty se zase po roce dostávají na paškál. Jak ale vybrat ten nejlepší v nekonečném množství tipů? Pokud vsadíte na osvědčené babičkovské pečení a vaření, je skvělý výsledek více méně zaručen. Upečete si s námi klasický mazanec, nebo dáte raději přednost na jazyku se rozplývajícímu piškotovému beránku?

Babské rady na suchý kašel aneb Vsaďte na bylinky, cibulový sirup nebo zlaté mléko

Babské rady na suchý kašel nejsou žádnou vědou. Obvykle obsáhnou příznivé přírodní produkty, které nezatěžují organismus ale ani peněženku. Pokud tedy urputně pokašláváte, nemůžete v noci spát a jste celkově unavení, vyzkoušejte následující ozdravné tipy.

Co na lehké omrzliny? Vsadit můžete na babské rady v podobě bylinného mazání či koupele

Omrzliny se mohou objevit snadno u kteréhokoliv člověka, pakliže se venkovní teploty pohybují pod bodem mrazu. Nejčastěji jsou ohroženy okrajové části těla, jako konečny prstů, nos a uši. Snadno omrznout ale mohou i tváře nebo brada. Řešení této situace závisí na tom, do jaké míry je kůže nízkými teplotami poškozená. Lehčí omrzliny projevující se začervenáním, můžete řešit sami – třeba i pomocí babských rad, ty rozsáhlejší a závažnější pak patří do rukou zkušeného zdravotnického pracovníka.