Zastavte negativní myšlenky: Jak se zbavit negativních myšlenek a přenastavit mysl?
Negativní myšlenky mohou ovlivnit naši náladu, energii i celkovou kvalitu života. Často se objevují automaticky a vytvářejí začarovaný kruh stresu, pochybností a úzkostí. Jak ale negativní myšlenky zastavit a získat zpět kontrolu nad svou myslí? Klíčem je rozpoznání škodlivých vzorců, změna perspektivy a osvojení si technik, které pomáhají přesměrovat myšlení pozitivním směrem.
Posttraumatická stresová porucha po dopravní nehodě: Cesta k uzdravení krok za krokem
Posttraumatická stresová porucha se může rozvinout u lidí, kteří prošli traumatickou nebo extrémně stresující událostí – například vážnou dopravní nehodou. Takový zážitek často nezanechává stopy jen na těle, ale především na duši. Jak se s těmito následky vyrovnat a najít cestu k uzdravení?
Co je to emoční přejídání a jak ho zastavit? 5 efektivních kroků k překonání emočního hladu
Emoční přejídání je problém, s nímž se potýká mnoho vystresovaných či smutných lidí. Jak již samotný název napovídá, jde o zvýšenou konzumaci jídla v důsledku emocí. Tyto pocity bývají často intenzivní povahy a mohou vycházet z náročných životních situací nebo dokonce traumat. Jídlo, a obzvlášť to nezdravé, totiž na chvíli dokáže ulevit. V záchvatovitém přejídání však nelze hledat nic zdravého. Jak z toho ven?
Digitální empatie jako terapeutický nástroj 21. století. Skutečně to funguje?
Na první přečtení se může zdát, že jde o oxymorón. Ovšem není tomu tak. Technologie v dnešní době je schopna poskytnout nám ono porozumění, po kterém tolik zdánlivě toužíme. V tomto směru je nejvíce užitečná umělá inteligence. Podle expertů vede digitální empatie ke skutečně rychlému a trvalému snížení negativních emocí.
Pica syndrom: Neobvyklá porucha příjmu potravy, která nutí jíst nepoživatelné věci. Dá se léčit?
Pica syndrom je porucha příjmu potravy, která se vyznačuje nutkáním konzumovat předměty a látky, jež nejsou potravinami a nemají žádnou výživovou hodnotu. Tato porucha může být na první pohled neškodná, ale v mnoha případech je spojená s vážnými zdravotními riziky. Jak tento psychický problém vzniká, koho nejčastěji postihuje a jaké jsou možnosti léčby?
Znáte řeč těla? Prozradí vám, co si druhý člověk myslí, zda lže nebo mluví pravdu
Jste šťastní, unavení nebo nechcete říci celou pravdu? Pokud ten, s kým mluvíte, zná řeč těla, dokáže odhalit naprosto cokoliv. Neverbální zprávy včetně pohybů těla, výrazu obličeje, tónu hlasu vám mohou prozradit více než si myslíte. Řeč těla prozradí náladu, motivaci i otevřenost vůči vám. Dá se říci, že je to důležitá nevědomá forma komunikace.
Biblioterapie aneb Jak nám čtení může sloužit k seberozvoji
Biblioterapie je vlastně forma psychoterapie, která využívá knihy a další formy literatury, aby nám pomohla zlepšit náš vlastní život. Případně může sloužit i jako podpůrná metoda, která posílí duševní zdraví. Knihy a další písemné materiály mohou totiž značně ovlivňovat lidské emoce a nabídnout vhled, útěchu, moudrost i emocionální spojení se sebou samým.
Posttraumatický syndrom dokáže ochromit duši i tělo. Jak se s ním vypořádat?
Karmický vztah nebo opravdová láska? Naučte se je od sebe rozeznávat
Karmický vztah nebo opravdová láska? Naučte se je od sebe rozeznávat
Ovlivňuje bydlení naše duševní zdraví?
Hodí se tepelné čerpadlo do starého domu?