Pycnogenol: Přírodní cesta k zdraví a krásné pokožce

Pycnogenol: Přírodní cesta k zdraví a krásné pokožce

Pycnogenol je přírodní extrakt z kůry francouzské přímořské borovice Pinus pinaster. Je známý především pro své silné antioxidační vlastnosti. Pycnogenol se používá k podpoře zdraví kardiovaskulárního systému, zlepšení prokrvení, zmírnění alergických reakcí a zlepšení vzhledu pokožky. Má ovšem také značně protizánětlivé účinky a podporuje imunitní systém.

Pycnogenol lidskému tělu může poskytnout silně koncentrovaný zdroj flavonoidů a fenolových kyselin. I když existují i jiné extrakty z kůry francouzské borovice (oligopin a flavangenol), jejich složení se už mírně liší a to v důsledku různých extrakčních technik. Pycnogenol má jednoznačně nejvíce blahodárných účinků a je silnější. Oligopin je značně protizánětlivý, flavangenol se zaměřuje na kognitivní funkce a pycnogenol umí obojí, plus ještě navíc pečuje o zdravou pokožku a silnou imunitu. Jde tedy o skutečně komplexní doplněk stravy.

Zdravotní benefity užívání pycnogelu

Extrakt z francouzské přímořské borovice čili pycnogenol, má protizánětlivé, antioxidační a vazoaktivní vlastnosti. A je schopen zlepšovat stav u některých chronických stavů. Zároveň může být i zajímavou prevencí mnoha onemocnění. Uvádí se, že pycnogenol může snižovat známky a příznaky chronické žilní nedostatečnosti, eliminuje otoky i riziko vzniku krevních sraženin během dlouhých cest letadlem. Některé studie také zjistily, že pycnogenol může snižovat bolest, zlepšit fyzické fungování a stejně tak je možné díky němu snížit i používání nesteroidních protizánětlivých léků u lidí s osteoartrózou.

Čtěte také:

Borovice vyléčí dýchací cesty, bolavé svaly a povzbudí mysl

Přírodní antioxidanty a jejich vliv na funkci mozku

Populární doplňky stravy: Quercetin jako silný antioxidant? Nebo jen reklamní trik?

Působení pycnogelu v lidském těle

Pycnogenol je doslova „superhrdina“ mezi přírodními látkami! Díky bohatství polyfenolů, které se v těle mění na bioaktivní sloučeniny, dokáže nejen bojovat proti zánětům a bolesti, ale je schopen zlepšit i prokrvení. Pomáhá snížit hladiny prozánětlivých látek a regeneruje antioxidanty, jako jsou vitamíny C a E. To znamená, že zpevňuje kapiláry, zlepšuje průtok krve a chrání tělo před volnými radikály

Pycnogenol zajistí silnou imunitu

Pycnogenol rovněž podporuje imunitní systém. A to díky díky svým vydatným antioxidačním a protizánětlivým vlastnostem. Pomáhá chránit buňky před poškozením způsobeným volnými radikály, což zlepšuje celkovou odolnost těla a chrání organismus vůči infekcím. Pycnogenol rovněž podporuje aktivitu imunitních buněk, jako jsou T-lymfocyty a makrofágy, které hrají klíčovou roli v boji proti patogenům. Díky těmto účinkům může pycnogenol zlepšit imunitní odpověď a snížit riziko vzniku různých onemocnění.

Pycnogenol může být pro lidské zdraví velice přínosný

Pycnogenol pro krásnou pleť

I pokožka bude z užívání pycnogelu těžit. Blahodárné účinky pycnogelu vycházejí v tomto směru z jeho antioxidačních vlastností. Pokožku chrání například před poškozením způsobeným UV zářením a znečištěním. Rovněž zlepšuje elasticitu pokožky, což přispívá k jejímu mladistvému vzhledu. Dále pak pycnogenol rovněž podporuje tvorbu kolagenu, který je klíčový pro pevnost a pružnost pleti. A navíc má i protizánětlivé účinky, které mohou zmírnit podráždění a zarudnutí pokožky. Poradí si i s hydrataci pokožky a podporuje její regeneraci, což vede k zdravějšímu a jasnějšímu vzhledu.

Nežádoucí účinky pycnogelu

Pycnogenol je obecně považovaný za bezpečný a dobře tolerovaný doplněk stravy. I když pochopitelně ne každému musí nutně vyhovovat. U některých jedinců se skutečně vzácně mohou objevit bolesti hlavy, závratě, ospalost nebo  podráždění kůže. Vyskytnout se mohou i problémy se zažíváním nebo bolestí zažívacího ústrojí. V takovém případě je vhodné užívat pycnogenol s jídlem a problémy by měly odeznít. Pokud se s něčím léčíte nebo užíváte nějaké léky, rozhodně byste se o užívání pycnogelu měli pobavit s vaším lékařem nebo s farmaceutem.

Autor článku: Monika Poledníková



Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.