Pěstování pomerančů

31. 08. 2017 Přečteno: 1312x

Toto tropické ovoce můžete pěstovat i doma v květináči. Pro pěstování pomerančů je velmi důležité období klidu, které je dlouhé přibližně od poloviny listopadu do druhé poloviny února. V tomto období by teplota neměla překročit 10 °C, neměla by se ale dostat ani do záporných čísel. Přes toto vegetační období potřebuje rostlina dostatek světla, zálivka není nutná.

Když začnou teploty přesahovat 20 °C, můžeme rostlinu přesunout do venkovního prostředí. Jediné, co musíme hlídat, je dostatek světla, slunce, a aby rostlina nebyla v průvanu. Průvan rostlině škodí, stejně tak jako časté přenášení z místa na místo. V teplém počasí je také potřeba rostlinu pořád zalévat. Zemina v květináči by nikdy neměla úplně vyschnout, to rostlině nesvědčí. To, že má rostlina málo vody, poznáme tak, že listy začnou odspoda žloutnout, nebo se na nich začnou objevovat skvrny. Při pěstování rostliny v květináči je také potřeba vhodná drenáž, která zabrání hnilobě kořenů v případě přelití rostliny. Jako drenáž použijeme rozdrcené cihly nebo sklo.

Co se týče hnojení, v létě je vhodné rostlinu hnojit jednou za 14 dní speciálním hnojivem na citrusové plody. Existují už speciálně připravené hnojící směsi.

Je dost pravděpodobné, že se vám pěstování pomerančovníku zalíbí tak, že ho budete chtít rozmnožit a pěstovat tak více rostlin najednou. Množení je možné dvěma způsoby, buď řízkováním, nebo pomocí semen. Pěstování pomocí řízků je velmi náročné, neboť špatně zakořeňují. Pokud si ale myslíte, že pomocí semen je to jednodušší, jste na omylu. Jde o velmi zdlouhavý proces s nejasným výsledkem, který se vůbec nemusí podařit dotáhnout do konce. Nejjednodušší je proto pořídit si již vzrostou mladou rostlinku.

Pokud se budete o rostlinku dobře starat a dáte jí vše, co potřebuje, jistě se vám odvděčí krásnými oranžovými plody. Pro vás potěšení, pro rostlinu ale ohromná zátěž, která ji velmi oslabuje. Doporučuje se proto nejprve počkat, až rostlina dostatečně zesílí.



Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.

Šalvěj

Proti zánětům, pocení a křečím Šalvěj má silné protizánětlivé a dezinfekční účinky. Působí proti křečím, chvění a také zmírňuje projevy…

Kedlubna

Zdravější trávení a prevence zácpy Kedlubna zlepšuje trávení. Obsahuje totiž vysoký podíl vlákniny, čímž také účinně bojuje proti zácpám a podílí se…

Hrášek

Díky bílkovinám, sacharidům a vláknině pomáhá hrášek tělu dodat potřebné živiny. Zároveň mu poskytne i okamžitou energii. Pokud se cítíme unavení,…

Kachní maso

Bílkovinná bomba Kachní maso obsahuje velké množství bílkovin. Pouhých 150 gramů doplní denní doporučenou dávku bílkovin pro ženy, pro muže pak 180…

Jogurt

Pro silné kosti a zuby Díky vysokému obsahu vápníku přispívá k dobrému stavu kostí a zubů, zejména u dětí a starších lidí. 250 g jogurtu dokonce…

Zelený čaj

Elixír mládí, který posiluje imunitu a usnadňuje hubnutí Zelený čaj působí antibakteriálně a posiluje imunitní systém. Pokud chceme shodit nějaké to…

Kuskus

Napomáhá při hubnutí Pokud se snažíme zhubnout, sáhněme po kuskusu. Má velmi malé množství tuků a je tak výborný do redukčních diet. Obsahuje…

Granátové jablko

Pro zdravé trávení Granátové jablko má velmi dobrý vliv na naše zažívání. Obnovuje střevní mikroflóru. Může za to obsažená kyselina citrónová a…

Kedlubna

Zdravější trávení a prevence zácpy Kedlubna zlepšuje trávení. Obsahuje totiž vysoký podíl vlákniny, čímž také účinně bojuje proti zácpám a podílí se…