Odličujte se správně: 8 tipů jak na to
Ženy si často rády čtou o tom, jak se umět krásně nalíčit, ale odličování je přitom neméně důležitým úkonem. I u odličování platí jistá pravidla a existují také tipy, které nám jej mohou usnadnit či urychlit. Dnešní článek proto věnujeme tomu, jak správně postupovat při odličování, aby nám pleť dlouho vydržela krásná a mladá.
Během celého dne se na našem obličeji usazuje množství nečistot a prachu. Vhodný denní krém i make-up nám pomáhají pleť proti těmto nepříznivým vlivům částečně ochraňovat, i na líčidla se ale nalepí mnoho škodlivin, které je nutné z pleti odstranit. Každodenní důkladné odlíčení pleti je jednou z nejdůležitějších součástí dobré péče o pleť.
Odličování předchází samotnému čištění pleti a opravdu není radno na něj zapomínat, pleť pak rychleji stárne, ucpávají se póry a tvoří se vrásky. Zkuste opravdu pečlivě dodržovat těchto osm tipů pro správné odličování a určitě změnu k lepšímu v péči o sebe brzy pocítíte.
Tip č. 1: Nikdy nenechávejte odličování až na ráno
Vynechávání každodenního večerního odlíčení je nejrozšířenější zlozvyk v péči o pleť. Když svou pleť večer důkladně neodlíčíte a nevyčistíte, zaděláváte si na akutní i dlouhodobé problémy s pletí. Pleť plná líčení a nečistot si totiž nemůže v noci odpočinout a regenerovat se. To má pak za následek unavený vzhled, ucpané póry, zarudnutí, svědění, pupínky, oslabenou odolnost a předčasné stárnutí.
Odličování přitom není nutné provádět „až" před spaním, nejvhodnější doba je tehdy, kdy už víte, že ten den zůstanete doma a nemusíte již být nalíčená. Každému vyhovuje trochu jiný čas, důležité ale je odličovat se každodenně.
Tip č. 2: K odlíčení používejte kosmetiku určenou pro váš typ pleti
Někdy se stává, že ve snaze pleť řádně a důkladně vyčistit používáme zbytečně agresivní prostředky, které jsou pro náš typ pleti nevhodné. Ideální je zvolit si pleťové mléko a tonikum (případně i odličovací pěnu nebo fluid) s pleťovým určením.
Pokud máte citlivou pleť, rozhodně zapomeňte na odličovací prostředky obsahující alkohol a dejte přednost neparfémovaným přípravkům. Pro suchou pleť jsou vhodná odličovací mléka či oleje, pro mastnou zase speciálně určené gely nebo pěny, které pleť nevysušují příliš – to totiž produkci mazu ve výsledku paradoxně zvyšuje.
Tip č. 3: Používejte vhodné a kvalitní odličovací pomůcky
Pozornost věnujte i odličovacím tampónkům, na to se často zapomíná. Pro odličování si vyberte takové, co mají pevnou strukturu a jemný povrch, který nebude dráždit citlivou pokožku kolem očí. Pokud vaše tampónky pouštějí chlupy, zdají se vám hrubé na kůži nebo se při použití rozpadají, vyměňte je za jiné.
Alternativou k odličovacím tampónkům jsou odličovací vlhčené ubrousky. Ty určitě nedoporučujeme používat každý den, spíše jen jako alternativu na cestách nebo po náročném večeru, kdy na důkladné odlíčení opravdu nemáte sílu.
Tip č. 4: Odličujte důkladně, ale jemně a šetrně
Zvlhčená tvář se odličuje mnohem snáze. Proto si nejprve jemně navlhčete obličej nebo vatový tampónek vlažnou vodou, na tampónek naneste odličovací přípravek (vodu, mléko, ...) a lehkými tahy a krouživými pohyby pleť čistěte tak dlouho, dokud jsou na tamponu patrné stopy nečistot.
Pleť nijak nedrhněte, zbytečně na tampónek netlačte. Není pravda, že čím více na pleť přitlačíte, tím důkladněji ji vyčistíte. Vhodně zvolený odličovací prostředek a vatové tampónky dokáží Vaši pleť vyčistit důkladně i bez drhnutí, které pleť zbytečně dráždí.
Tip č. 5: Jeden či dva vatové tampónky nestačí
Řada žen si myslí, že k odlíčení stačí jeden či dva vatové tampónky a trocha mléka. Aby byla pleť obličeje dokonale odlíčená, je nutné s odličováním pokračovat, dokud tampónek nezůstane zcela bílý. Použijte proto tampónků opravdu několik, často tři a více na jedno odlíčení.
Tampónky taky vyměňujte dostatečně často. Ze špinavého tampónku totiž přenášíte nečistoty na ostatní části obličeje a zbytečně tak opětovně zanášíte póry.
Tip č. 6: Začněte odlíčením očí
Vždy začínejte odličováním očí. Právě tady si totiž nanášíte nejsilnější vrstvy líčidel. Oči jsou taky hlavním důvodem, proč odličování nikdy nevynechávat. Neodlíčené oči mohou druhý den nepříjemně pálit a dokonce tak může vzniknout i zánět spojivek, neodlíčené řasy se zase přes noc lámou.
Na odličování oči vždy používejte jen šetrné přípravky, ideálně určené přímo pro oči a oční okolí. Složky těchto přípravků oči nedráždí a vyhnete se tak zbytečnému zarudnutí, pálení a slzení.
Pozor na řasenku a voděodolná líčidla, drhnutí zde opět není vhodnou cestou. Ideální postup je položit na zavřené oči dva odličovací tampony navlhčené v očním odličovadle, nechat působit do doby než maskara povolí a vsákne se do tampónku. Šetrně setřete a podle potřeby opakujte znovu s čistými tampónky, dokud neodstraníte všechen make-up.
Tip č. 7: Pokračujte odličováním čela a postupujte směrem dolů
Jakmile jsou vaše oči odlíčené, vyměňte tampónek za čistý, naneste na něj odličovač a postupujte odličování čela. Čelo se odličuje vodorovně od středu ke krajům a pak pomalými krouživými pohyby směřujeme dolů okolo očí.
Nezapomeňte na vyměňování špinavých tampónků a pokračujte odlíčením nosu, stejně jako u čela, i nos odličujte od jeho středu směrem do stran tváří. Dále postupujte přes tváře, okolo úst, od středu ke koutkům, směrem k bradě. Odličujte tak dlouho, dokud poslední tampónek nebude zcela čistý.
Tip č. 8: Nevynechávejte ani krk a dekolt
Nezapomínejte na krk a dekolt, i tato místa je potřeba důkladně vyčistit. Kůže na těchto místech je jemná, náchylná k tvorbě vrásek a rychle stárne. Vezměte si proto další čistý tampónek, naneste odličovač a odličte krk od všech nečistot směrem od brady až dolů do dekoltu.
Napsat komentář: Odličujte se správně: 8 tipů jak na to
RE: Odličujte se správně: 8 tipů jak na to