Hlíva ústřičná
Léčivé účinky hlívy ústřičné
Příznivé účinky hlívy ústřičné si můžeme rozdělit do tří skupin:
- Prevence proti rakovině
Nejdůležitější látkou v hlívě ústřičné je beta 1,3 d-glukan. Právě díky němu je hlíva tak vyhledávanou surovinou v léčitelství. Mnoho studií potvrdilo, že beta 1,3 d-glukan má prokazatelně protirakovinné účinky. Doporučují ji nejenom bylinkáři, ale i zkušení lékaři. Je vhodná jako prevence proti rakovině, při její léčbě i po ní, jako rekonvalescenční prostředek.
- Ochrana a posílení imunitního systému
Hlíva ústřičná má také blahodárné účinky na náš imunitní systém. Díky výše zmíněným minerálům a vitamínům přispívá k detoxikaci střev, pomáhá vybudovat ochranný štít, který nás chrání jak před vnějšími hrozbami v podobě virů či bakterií, tak před vnitřními degenerativními procesy uvnitř našeho těla. Užívá se jako prevence proti chřipce či angíně, pomáhá při astmatu, alergiích, ekzémech, mykotických onemocněních, zánětech, revmatu, cukrovce a v mnohém dalším.
- Vhodná pro diabetiky
Hlíva ústřičná snižuje hladinu cukru v krvi, hladinu cholesterolu a také vysoký tlak. Blahodárně působí také na průchodnost cév a chrání tak naše srdce.
Pokud nemáte čas nebo chuť jít do lesa, zajděte do lékárny. Na trhu je spoustu přípravků obsahující hlívu ústřičnou v podobě pilulek, mastí či jiných výrobků.
Kdy hlíva ústřičná škodí?
Hlíva ústřičná má schopnost vázat na sebe škodlivé toxiny ze svého okolí, nedoporučuje se ji proto sbírat kolem silnic a ve znečištěném prostředí.
Víte, že…
...hlíva ústřičná je masožravá? Pokud při svém růstu narazí na červy z rodu hlístic, ochromí je toxinem a zadrží je svými vlákny, která do červů prorostou během několika hodin. Z červů následně čerpá dusík, který potřebuje k tvoření bílkovin.
Diskuse k článku
RE : Hlíva ústřičná