Ananas
Ananas a jeho léčivé účinky
Jak už bylo řečeno, ananas není pouze okrasné exotické ovoce výborné chuti. Jde o velmi důležitý zdroj vitamínů, enzymů a minerálních látek.
Obsažený enzym bromelain má kromě funkce pomocné při nabývání hmoty i jiné přednosti. Díky štěpení bílkovin vzniká ochrana proti bakteriím a parazitům ve střevech. Ananas se tak stává dokonalým detoxikačním prostředkem.
Kromě detoxikace zabraňují látky obsažené v ananasu také otokům, neboť nezadržují vodu v těle. Pomáhá jako prevence proti rakovině a je doporučován při všech dietách, neboť pomáhá spalovat přebytečné tuky. Snižuje také srážlivost krve a krevní tlak a zvyšuje prokrvení orgánů. Šťáva z ananasu navíc pomáhá při pigmentových skvrnách, které zesvětlí, a také při nachlazení a depresích.
Ananas se kromě léčivých účinků stal i nositelem pozitivní nálady, tolik důležité energie a zdravého životního stylu. Dříve bylo zvykem mít ananas na stole hlavně v zimním období, byla by ale škoda nevyužít jeho účinků i během celého roku.
Kdy ananas škodí?
Ananas by ve větším množství neměli jíst těhotné ženy kvůli vlivu na srážlivost krve. Dovolit si ale mohou kompotovaný ananas, který má o dost menší obsah bromelainu.
Je také nezdravé jíst plody, které nejsou ještě uzrálé. Obsahují totiž kyselinu, která může poškodit zubní sklovinu a způsobit podráždění sliznice.
Diskuse k článku
RE : Ananas