Koupel v soli vás zregeneruje aneb domácí relax, který připomene tak trochu Mrtvé moře
Koupel v soli není finančně náročná a poskytne dokonalou detoxikaci celého organismu. Vhodná je především pro ty jedince, kteří jsou vystaveni dlouhodobému stresu a bojují s abnormální únavou či poruchami spánku. Avšak perfektní je solná lázeň i z kosmetického hlediska. Vaše pokožka po ní bude vyhlazená a jemná.
Možná vám koupel v soli připomene dovolenou u Mrtvého moře. Co se týká účinků, určitě je srovnatelná s plaváním ve slané vodě. Jenže za tuto proceduru neutratíte ani korunu navíc, a ještě si dopřejete komfort domova. Napusťte vanu a pusťte se do očistného procesu.
Koupel v soli a její blahodárný efekt
Kromě toho, že dokáže koupel v soli značně redukovat stres a skvěle detoxikuje, má i nespočet dalších účinků. Zde je několik z nich:
- Uleví svalovým a kloubním bolestem. Koupel v soli vás vyjde daleko levněji, než masti a krémy z lékárny.
- Bojuje proti zánětlivým procesům a přirozeně dezinfikuje pokožku.
- Ochrání vás před bacily v chřipkovém období. Koupel v soli váš imunitní systém posílí.
- Urychlí proces rekonvalescence v případě respiračních onemocnění (nachlazení, chřipka apod.)
- Zlepší prokrvení studených končetin. Koupel v soli hravě nahradí babiččiny teplé ponožky.
- Zklidní vaši mysl a podpoří hlubokou relaxaci.
Koupel v soli: Jaké produkty vybrat k samotné proceduře?
Možná vás zajímá, jak si tedy koupel v soli správně dopřát a co k ní potřebujete. Primárně samozřejmě sůl. Vybírejte nejlépe tu mořskou, která má hrubší strukturu. Na jednu lázeň ve vaně spotřebujete zhruba dva kilogramy. Pokud si libujete ve vonných esencích, je možné sáhnout po speciálních koupelových solích s aroma levandule, nebo eukalyptu. K takovým účelům jsou jako dělané himalájské soli. Tím v podstatě spojíte koupání s aromaterapií. Určitě jste slyšeli i o soli Epsom, což je zjednodušeně řečeno síran hořečnatý. Pokud ji zvolíte ke koupeli, doplníte tak mimo jiné i notnou dávku potřebného hořčíku. Škála výběru je tedy opravdu široká a také cenově dostupná pro všechny.
Koupel v soli: Kdy a jak si ji dopřát?
Nyní si pojďme říct něco o samotné proceduře. Koupel v soli zvládne připravit úplně každý. Do vany tedy napusťte dostatečné množství teplé vody. Pak do ní nasypte cca dva kilogramy mořské soli a rukou promíchejte. Nakonec se do lázně položte a odpočívejte zhruba půl hodiny. Nezapomeňte také na hluboké dýchání, abyste pročistili i dutiny. Po uplynutí této doby se klasicky osprchujte, abyste ze sebe solný roztok důkladně smyli. Po koupeli je dobré ulehnout do postele a zakrýt se teplou peřinou. V lůžku relaxujte přibližně půl hodiny až hodinu. Kromě jiného je důležité doplnit po solné lázni tekutiny. Pijte ideálně čistou vodu bez bublinek, nebo bylinné čaje. Proces opakujte 1x až 2x za týden.
Koupel v soli a její vlivy na lidský organismus
Koupel v soli má intenzivní vliv na tělo. Důkladně ho pročistí, proto se můžete po lázni cítit ospalí až malátní. Není to tedy nic nezvyklého. Právě pro to je důležité po koupání v solném roztoku poležet v posteli a dodržovat pitný režim. Ne každý však proceduru musí snášet dobře. Proto pokud si nejste jistí, zda je pro vás vhodná, prodiskutujte své plány související s domácím wellnessem při návštěvě ošetřujícího lékaře.
Autor článku: Iveta Berezkinová
Diskuse k článku
RE : Koupel v soli vás zregeneruje aneb domácí relax, který připomene tak trochu Mrtvé moře