Masáž lávovými kameny dokonale uvolní bolavé či natažené svaly a zažene stres

img

Masáž lávovými kameny, které jsou pořádně nahřáté, je druh extrémně příjemným relaxem. Uvolní napjaté a bolavé svaly a zároveň pečuje o poškozené měkké tkáně v celém těle. A v chladných dnech navíc i příjemně prohřeje celé tělo.

Lávové kameny jsou vlastně ploché, hladké a nahřáté pomůcky k masírování. Jsou vyrobeny z čediče, což je druh vulkanické horniny, která má schopnost udržovat teplo. Nejčastěji se při masáži pokládají horké kameny podél páteře, ale mohou se přiložit i na břiše, hrudníku nebo se mohou dát do dlaní či na chodidla.

Masáž lávovými kameny

Avšak masáž lávovými kameny není jen o tom, že na vás masér položí nahřátý čedič a odejde. Nejprve vás promasíruje a prohřeje. Masáž lávovými kameny je extrémně příjemná a hlavně prohřívá celé tělo. A ne vždy je nutné, aby měl masér v ruce lávové kameny nahřáté. Někdy je možné střídat horké a studené kameny. Studené se používají v mezikroku po těch horkých, jelikož zklidní případně zduřelé cévy a utiší podrážděnou pokožku. 

Čtěte také:

Bowenova tlaková masáž - pro život bez bolesti a trápení

Lunární kalendář: Masáže a cvičení podle postavení Měsíce!

Čokoládová masáž: Luxusní relaxace, která zbaví stresu a omlazuje pokožku

Masáž lávovými kameny a její benefity

Masáž lávovými kameny je vlastně speciální druh relaxační masáže. Dá se i říci, že je to jakási doplňková terapie a může skutečně pomáhat při některých obtížích. Zcela jednoznačně pomáhá masáž lávovými kameny uvolnit svalové napětí a bolest. Což se může hodit například po namáhavé činnosti nebo po náročném sportovním výkonu. Teplo z kamenů pomáhá zvýšit průtok krve do postižené oblasti, čímž může eliminovat svalové křeče a zároveň i zvýšit flexibilitu a rozsah pohybu. Jestliže je na některém místě na těle zánět, pak se rozhodně skvěle uplatní masáž lávovými kameny, kdy se střídá nahřátý a studený čedič.

Masáž lávovými kameny může také zmírňovat příznaky některých obtíží, jako jsou například bolesti hlavy nebo chronické bolesti. A rovněž se uvádí i to, že masáž lávovými kameny může posilovat obranyschopnost organismu. A v neposlední řadě po masáži prokazatelně klesá hladina arginin-vazopresinu, tedy hormonu, který pomáhá regulovat krevní tlak a zadržování vody.

Na masáž lávovými kameny se používá speciálně upravený čedič

Masáž lávovými kameny zklidní psychiku

Všeobecně se dá říci, že jakákoliv masáž má pozitivní vliv na snížení hladiny stresu. Avšak masáž lávovými kameny v tomto hraje prim. A výzkumy toto tvrzení jednoznačně podporují. Už desetiminutová masáž zlepšuje reakce kardiovaskulárního systému a dokonale zrelaxuje celé tělo. Po masáži klesá nejen hladina stresu, ale mizí i napětí, úzkosti a odeznívá psychická bolest.

Zároveň s tím pak masáž lávovými kameny podporuje kvalitní spánek. A to až do takové míry, že může být zajímavou alternativou k práškům na spaní. Masáž lávovými kameny totiž přímo podporuje relaxaci a spánek. Navíc po vyspání se budete cítit mnohem lépe. Budete odpočatější, bdělejší, aktivnější a pozitivně naladění.

Masáž lávovými kameny: Pozitiva a negativa

Zajdete-li si na masáž lávovými kameny, zcela jednoznačně převažují pozitiva této relaxační metody. Masáž lávovými kameny může prospět každému, kdo pociťuje svalové napětí, bolest, trpí nespavostí nebo je ve velkém stresu. Stejně tak může být značně účinná v případě, že vás trápí chronická bolest. Jsou však i případy, kdy byste měli masáž podstoupit pouze se svolením svého lékaře nebo s ním masáž lávovými kameny konzultovat. Všeobecně není doporučena lidem, kteří mají poruchu krvácivosti nebo užívají léky na ředění krve, máte-li popáleniny na kůži nebo otevřené rány, trpíte krevními sraženinami, jste onkologicky nemocní nebo pokud máte zlomeninu či silnou osteoporózu. Stejně tak není masáž lávovými kameny zcela vhodná u těhotných. Ač může zmírňovat stres a eliminovat nepříjemné těhotenské příznaky, většina masérů horké kameny u těhotných žen nepoužívá. Jestliže si v tomto období chcete dopřát masáž, pak pouze v případě, že máte bezproblémový průběh těhotenství a zajděte si jen na speciální těhotenskou masáž. Tu smí provádět jen vyškolený terapeut-masér.

Autor článku: Monika Poledníková



Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.