Valentýn: Romantika v podobě společné vany může být pěkně nebezpečná
Svátek zamilovaných se blíží. A Valentýn nemusíte ale trávit tradičně jen při romantické večeři. O své vztahy je třeba pečovat. A o ten partnerský obzvlášť. Vzájemné soužití totiž přináší nejen krásné chvíle, ale i ty, které nám úsměv na obličeji spíše zmrazí. Mezi jednu z cest, jak podpořit romantickou notu a ozvláštnit intimní chvilky patří i společná vana.
Jenže právě taková romantika skýtá nejedno nebezpečí. Svíčky, vůně koupelnové soli, malé občerstvení, sklenka sektu a ... bohužel i několik zdravotních rizik. Na co si dát při společné koupeli pozor?
Zamilovaný Valentýn: Romantika, která utuží vztah
Společná vana nemusí znamenat „jen“ sexualitu, i když nahota tyto touhy jistě vyvolá. Samotné prostředí a atmosféra napuštěné vany zvýší citlivost vůči druhému. Pobyt ve vodě odlehčuje a zvyšuje citlivost naší pokožky. Každý dotyk je tedy výrazně intenzivnější. Pokud si dopřejete například i vzájemné umytí nebo masáž, váš vztah se naplní novým nábojem plným něžnosti. Jestli jste navíc doma vybaveni vanou s vířivkou, pak se zážitek ještě posune o jeden stupeň extravagance výš. Společná sprcha nemá na náš organismus tak silný vliv, proto se pro prohloubení romantiky ve vztahu víc hodí vana.
Žhavý Valentýn v horké vaně přináší riziko pro srdce
Valentýn nás rozžhaví! Smyslnost nahého těla partnera rozpumpuje krev v našich žilách. Pokud by se jednalo o situaci z románu nebo romantického filmu, jistě by následovala krásná scéna milování. Bohužel ne všechna lidská srdce jsou nastavena na takový tlak. Společná vana na Valentýna tak může mít za následek nikoli romantiku, ale rychlý odvoz sanitkou s podezřením na infarkt. Důvodem je, že vyšší teploty srdce zatěžují a spolu se vzrušením, je prostě zátěže už moc. Buďte tedy k sobě pozorní, obzvlášť, pokud jeden z partnerů byl v poslední době pod stresem. Vždyť společná vana na den svatého Valentýna může být i skvělý způsob, jak strávit čas ve vzájemné blízkosti a třeba objetí.
Nebezpečí na Valentýna – pozor na pokožku i žíly
Naše pokožka je citlivá na mnoho faktorů. Dlouhodobý pobyt ve vodě ji může paradoxně velmi vysušit, čímž ztratí i svou pružnost. A vrásky na sebe nedají dlouho čekat. Mohou se objevit i začervenání či loupání kůže, případně lámání vlasů. Pokud jste náchylnější k různým kožním obtížím (např. ekzémy), je vhodné pobyt ve vaně zkrátit. A poté pokožku důkladně ošetřit vhodným krémem.
Horká vana nedělá dobře ani lidem s chronickým žilním onemocněním, které se projevuje nejčastěji jako metličky či křečové žíly. V intimnější oblasti pak jako hemoroidy. V tomto případě mohou stav velmi zhoršit.
Nedejte šanci nachlazení ani bolesti, nejen na Valentýna
Dalším z rizik je nachladnutí a následná rýma či kašel. Zdá se to jako banalita, ale rozehřáté a odmočené tělo je zároveň také otevřeno všem vnějším vlivům. Termoregulace je posunuta, proto závan chladného vzduchu může být pro organismus šok, na který reaguje stažením. Pokud tedy neskončíte s nachlazením, mohou utrpět i vaše záda, šíje a nebo třeba rameno. Abyste si tedy zážitek společné vany uchovali skutečně pozitivní, připravte si župany a pak si ještě běžte užít několik minut do postele. Dovolte si i usnout.
Romantické nástrahy Valentýna: Pozor na přehřátí i kluzké prostředí
Valentýn je sice krásný den, ale romantika za každou cenu se nevyplácí. Dlouhodobější pobyt ve vaně může u citlivějších osob poškodit křehkou rovnováhu na sliznicích, čímž se zvyšuje i vznik infekcí, například močových cest či vaginální oblasti. Nesporným rizikem u společné vany je i kluzké prostředí. Lehká neopatrnost může vést k nepříjemnému zranění v podobě natlučené brady, podvrknutého kotníku či natažené šlachy. Nepodceňujte ani motání hlavy z horka nebo únavu z přehřátí.
Diskuse k článku
RE : Valentýn: Romantika v podobě společné vany může být pěkně nebezpečná