Breussova masáž - jemná relaxace, která napraví nejen problémy s páteří

img

Představte si, že ležíte na pohodlném masážním lehátku. Do uší vám zní uklidňující hudba, cítíte příjemnou vůni aromalampy nebo vonné svíčky a zkušená masérka vám pečlivými pohyby roztírá po páteři nahřátý třezalkový olej, který příjemně hřeje i voní. Cítíte, jak se vaše tělo postupně zbavuje napětí a vy si užíváte relaxaci, čas, kdy nemusíte naprosto nic dělat, a pocit uvolnění k tomu.

O jakou proceduru že se jedná? Odpovědí je Breussova masáž, ideální způsob relaxace, který je vhodný pro každého.

Breussova masáž se jmenuje po svém zakladateli, Rudolfu Breussovi. Spočívá ve velmi jemných a pomalých pohybech, kterými masér či masérka roztírá po páteři teplý třezalkový olej. Ten se používá proto, že právě třezalka má vliv na odbourávání stresu a pozitivně působí nejen proti pocitům neklidu a nervozity, ale i proti lehčím projevům deprese.

Na rozdíl od thajské masáže, která bývá mnohdy bolestivá a poněkud drsná, připomíná Breussova masáž spíše jemné pohlazení. Jemnými hmaty se třezalkový olej vstřebává do kůže směrem k meziobratlovým ploténkám, které se postupně uvolňují. A jak je možné, že se postupně pocit uvolnění dostává do celého těla?

Breussova masáž pro dobrý stav páteře

Princip je jednoduchý - nervy z oblasti páteře procházejí celým tělem, páteř je tedy středobodem celého těla, což moc dobře věděli ajurvédští léčitelé i léčitelé ve staré Číně. Pokud není v pořádku páteř, promítají se potíže do celého těla. A naopak pokud máte nějaké problémy, dost možná je jejich zdrojem špatný stav páteře, přestože by vás možná ani nenapadlo spojovat takový problém se zády.

A pokud žádnou bolestí páteře netrpíte? Přesto Braussovu masáž zvažte. Zaprvé je to skvělý způsob relaxace a odpočinku, a zadruhé je možné, že máte potíže, které by vás ani nenapadlo spojovat s páteří, a přesto je zde možnost, že právě špatný stav páteře způsobuje další problémy, přestože vyloženě bolest necítíte.

Breussova masáže tkví v tom, že se při ní uvolní meziobratlové ploténky, aniž by tím byla způsobena jakákoliv bolest. A kromě toho Breussova masáž protáhne svaly okolo celé páteře, díky čemuž se budete cítit skvěle.

Breussova masáž a Dornova terapie - co mají společného?

Ve spojení s Breussovou masáží téměř vždy narazíte i na pojem Dornova terapie nebo Dornova metoda. Proč se o těchto procedurách mluví společně a jak spolu souvisí?

To, že se Breussova masáž a Dornova terapie uvádějí společně není náhoda - ve většině případů se také společně provádějí. Breussova masáž se nejčastěji využívá na konci Dornovy terapie, nebo chcete-li, Dornova terapie je přípravou na Breussovu masáž.

Dornova terapie navrací klouby včetně obratlů do správné polohy, a stejně jako Breussova masáž je to také nenásilná a jemná relaxace. Základem této metody je volný pohyb končetinami podle pokynů terapeuta. Princip terapie je i v šetrnosti a jemnosti, kterou se na postižené místo působí, aby se svalstvo postupně uvolňovalo.

Pro koho je Breussova masáž určena a na co si dát pozor?

Pro Breussovu masáž platí stejná pravidla, jako pro ostatní masáže. Breussova masáž je, stejně jako jakákoliv jiná masáž, vhodná pouze pro zdravé jedince. Důvodů je více. Zaprvé Breussova masáž působí na energii uvnitř těla, která se dá do pohybu, čímž se mírně může snížit na krátkou dobu imunita.

Zadruhé Breussova masáž využívá teplý olej, nebylo by tedy vhodné ji podstoupit s již tak zvýšenou teplotou. A zatřetí by masáž mohla v těle rozšířit již vzniklý zánět nebo urychlit průběh počáteční nemoci. A nesporný je také zákaz návštěvy Breussovy masáže v případě kožního onemocnění, ať už jde o alergickou reakci, vyrážku, poranění či vážnější potíže kůže.

Na co si dát dále po návštěvě Breussovy masáže pozor?

Jelikož Breussova masáž aktivuje meridián močového měchýře, je nutné po ní dbát na zvýšený příjem tekutin a alespoň na den procedury a den následující se vyvarovat velké fyzické zátěži.

A neděste se v případě, že budete bezprostředně po masáži pociťovat bolest hlavy, zažijete pocit plného močového měchýře či únavu. Tyto příznaky jsou po tomto typu procedury přirozené a po krátké době samy odezní. Nejde o znamení, že Breussova masáž zapůsobila na vaše tělo negativně - právě naopak. Tyto příznaky značí, že z těla postupně odchází to, co v něm být nemá - od stresu až po škodliviny které se vyplavily spolu s močí.

Jak často by se měla Breussova masáž provádět?

Nejlépe jednou týdně, což však pochopitelně není pro každého možné, ať už z časových nebo finančních důvodů. Pokud však chcete na vlastní kůži pocítit opravdové výsledky této příjemné relaxace, měli byste si Breussovu masáž dopřávat alespoň jednou do měsíce.

TIP: Nejen Breussovu masáž, ale i další příjemné metody relaxace v podobě jiných druhů masáže, vstupů do solných jeskyní, wellness či saun seženete často na slevových portálech, kde bývají mnohdy k sehnání vouchery s velmi výraznou slevou. Díky tomu můžete ušetřit nemalé částky a užívat si tyto procedury častěji. Nepodceňujte však výběr, a vždy si pročtěte recenze daného masážního studia i reakce zákazníků.

Breussova masáž v bodech:

  • úleva od bolesti zad
  • regenerace meziobratlových plotének
  • zlepšuje prokrvení obratlů
  • podporuje klidný spánek
  • pozitivně působí na detoxikaci
  • stimulace akupresurních bodů
  • příznivý vliv na různé orgány
  • rozproudění tělesné energie
  • jemné hmaty
  • použití vonného oleje z třezalky, který působí proti stresu
  • pomáhá uvolnit namožené svaly v oblasti páteře


Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.