Enzymatický peeling - účinný a šetrný způsob čištění pleti

img

Enzymatický peeling představuje nový způsob čištění pleti. Proti klasickému, všem dobře známému peelingu, který odstraňuje zrohovatělou kůži pomocí hrubých brusných složek, enzymatický peeling je k pleti šetrnější. Ženy, které mají citlivou pleť se sklonem k zarudnutí nebo k tvorbě žilek, mohou enzymatický peeling vyzkoušet. Pro citlivou pleť se zdá být tento peeling vhodnou alternativou klasického peelingu, který ne každá žena dobře snáší.

Jak enzymatický peeling funguje?

Jak už název napovídá, enzymatický peeling obsahuje bioaktivní enzymy (získané z ovocných kyselin), které na pokožce působí tak, že provádí šetrné odstranění zrohovatělé kůže, tedy zbavuje pleť odumřelých kožních buněk. Enzymy jsou přírodní a na pleť působí protizánětlivě, pleť hydratují, rozjasňují a samozřejmě důkladně čistí. Aplikace je velice snadná. Enzymatický peeling se pouze nanese na pleť a nechá se působit. Nevtírá se, působení enzymů pocítíte a pár minut. Pak se jen smyje vlažnou vodou. Enzymatický peeling vyhladí a otevře póry pleti. Je tak vhodnou přípravou pleti pro následné kosmetické ošetření. Pleťové masky pak působí do větší hloubky pleti.

Pro koho je enzymatický peeling vhodný?

Enzymatický peeling nemá dle výrobců žádné kontraindikace nebo omezení. Čistění pleti pomocí enzymů není ani nijak limitováno věkem. Je šetrný i k citlivé pleti a obvykle je velmi dobře snášen. Enzymatický peeling mohou tedy podstoupit i ženy, jejichž pleť reagovala špatně na peeling mechanický. Enzymatický peeling by neměl pleť nijak dráždit a lze jej používat častěji. Koupit lze i peelingy bez barviv, silikonů a parfemace, označeny jako hypoalergenní. Výtečně funguje pro odstranění tzv. „černých teček“.

Než enzymatický peeling vyzkoušíte poprvé

Přestože výrobci peelingů své výrobky označují za zcela nedráždivé, nemusí to platit vždy. Každá žena je jiná a enzymatický peeling je pro pleť něco úplně nového. Mnoho uživatelek uvádí, že je potřeba si pleť na tento druh čištění zvyknout. Při několika prvních použití můžete cítit lehké mravenčení či pálení. Tuto zkušenost má více uživatelek. To by ale nemělo překročit únosnou míru. Reakce pleti může někdy být i dost výrazná. Proto pokud s tímto peelingem začínáte, nechejte ho působit zpočátku kratší dobu, postupně minuty přidávejte, až bude vaše pleť zvyklá.

Nikdy peeling nenanášejte na okolí očí. Ve vzácných případech se může stát, že pleť nezareaguje dobře. Může zrudnout a být výrazně podrážděná. Každý výrobce do svého peelingu přidává zcela jiné doplňkové složky, na které se může vyskytnout nepřiměřená reakce nebo alergie. Proto buďte při prvních pokusech opatrné a aplikujte enzymatický peeling ve dnech, kdy vás nečeká žádná významná událost, při které potřebujete vypadat skvěle. Po použití enzymatického peelingu nezapomeňte pleť důkladně namazat krémem, pokud máte pleť sušší a citlivou. Vyvarujte se také bezprostřednímu vystavení pleti slunečnímu záření.

Enzymatický peeling je účinný přinejmenším stejně jako peeling mechanický. Počítejte tedy s tím, že to vaše pleť zaznamená. Pokud enzymatický peeling budete snášet dobře, můžete jej aplikovat často a užívat si důkladně vyčištěnou a zdravější pleť.



Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.