Máte suché vlasy bez lesku? Přinášíme 6 osvědčených babských rad!

Máte suché vlasy bez lesku? Přinášíme 6 osvědčených babských rad!

Suché vlasy dokážou znepokojit především dámy, které si potrpí na svém vzhledu. Stav kštice určuje celá řada faktorů. Důvodem může být nesprávná péče nebo také nedostatek vitamínů a minerálů v jídelníčku. K obnově vlasové struktury můžete samozřejmě použít speciální kondicionéry či masky, ovšem přírodní metody jsou daleko levnější a stejně tak účinné.

Níže uvedené babské rady určitě oceníte. Nebudou vás totiž stát ani korunu navíc. Všechny potřebné suroviny byste měli najít běžně v domácnosti. Nevěříte? Přesvědčte se. Zregenerujte své suché vlasy snadno v několika krocích.

Suché vlasy jako odraz nesprávné péče

Zajímá vás, co vlastně suché vlasy konkrétně způsobuje? Zde je výčet několika faktorů:

Čtěte také:

Konopný olej z technického konopí obsahuje zázračný vitamín E - lék na pokožku i vlasy

  • Přehnané mytí: dopřáváte si koupel denně a u toho si myjete i hřívu? Pak není divu, že máte suché vlasy. Ideální interval je jednou za 2 až 3 dny, aby byl vlas zacelený a lesklý.
  • Nevhodná teplota vody: pokud patříte mezi zimomřivé dámy, jistě dáváte přednost horké koupeli. Vysoké teploty vody ovšem nesvědčí vaší kštici. Ta se pak snadno vysuší.
  • Časté žehlení a kulmování: suché vlasy může způsobovat i každodenní žehlení a kulmování. Především pak tehdy, pokud nepoužíváte ochranné vlasové krémy a spreje.
  • Špatný druh šamponu: na kvalitě kštice se podepisuje i druh šamponu a kondicionéru, který používáte. Důležité je rovněž jednou za čas dopřát vlasům hloubkovou výživu pomocí masky.

Suché vlasy jako odraz životního stylu

Na kvalitě kštice se podepíše i to, jakým stylem žijete. Máte mnoho stresu, neodpočíváte a stravujete se ve spěchu? I takové důvody mohou vést ke stavu, že máte suché vlasy. Podstatná je i skladba jídelníčku. Abyste získali oslňující a lesklou hřívu, je podstatné jíst více potravin bohatých na bílkoviny, zinek, hořčík, vitamín A, železo a vápník. Zaměřte se tedy nejvíce na dýně, papriky, luštěniny, hovězí maso, játra, mléčné výrobky, ovesné vločky, ořechy a semínka všeho druhu (lněná, dýňová, slunečnicová a podobně). Kromě jiného se naučte odpočívat čili klaďte důraz na psychohygienu. Ta pomůže odbourat stres. Vhodná je i pravidelná pohybová aktivita.

Suché vlasy potřebují dostatečnou výživu pomocí kondicionérů a masek.

Suché vlasy vzpruží tyto babské rady

A nyní pro vás máme několik babských rad, díky kterým se stanou suché vlasy minulostí. Je jich celkem 6 a rozhodně stojí některé z nich za vyzkoušení:

  • Pivo nejen k jídlu: milujete chmelový nápoj? Pak ho jistě najdete v domácích zásobách. Použít jej můžete k regeneraci suché kštice. Smíchejte v misce trochu světlého piva spolu s jedním vajíčkem a malým množstvím olivového oleje a získáte výživnou přírodní masku. Tu naneste na hřívu, nechte působit čtvrt hodiny a posléze důkladně omyjte teplou vodou a šamponem.
  • Voňavý heřmánkový odvar nejen k vnitřnímu užití: suché vlasy dle babiček zregeneruje i odvar z heřmánku. Až bude vlažný, přelijte jím kštici, nechte působit asi 15 až 20 minut, a nakonec spláchněte teplou vodou.
  • Kokosový olej jako všelék: malé množství oleje z kokosu rozehřejte a naneste na suchou hřívu. Doba působení se odhaduje na cca 15 až 30 minut. Poté je důležité důkladně vlasy omýt.
  • Avokádová maska s medem: pakliže doma najdete zralé avokádo, rozmačkejte ho a smíchejte spolu s dvěma lžičkami medu a půl lžičkou olivového oleje. Pastu naneste na suché vlasy a po dvaceti minutách opláchněte.
  • Banánová regenerace: banán je velmi oblíbené ovoce, které dokáže zlepšit náladu. Ovšem poradí si i s polámanými a suchými vlasy. Ozdravnou masku připravíte z jednoho zralého banánu, trochy citronové šťávy, půl lžičky olivového oleje a jedné lžičky tekutého medu. Nanesenou směs nechte na hřívě asi půl hodiny, pak omyjte.
  • Majonézový balzám: majonéza obsahuje mnoho bílkovin, proto se také hodí na suché vlasy. Perfektně je vyživí. Dostatečné množství hmoty naneste na kštici, obalte ručníkem nebo potravinovou fólií, nechte působit čtvrt hodiny a posléze dobře opláchněte.

Autor článku: Iveta Berezkinová



Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.