Bolest v krku dokáže potrápit. Vyzkoušejte babské rady, které pomohou urychlit léčbu

Bolest v krku dokáže potrápit. Vyzkoušejte babské rady, které pomohou urychlit léčbu

Bolest v krku se může vyskytnout nejen v souvislosti s angínou. Často provází i jiné nemoci respiračního charakteru. K úlevě zaručeně pomohou specifické medikamenty z lékárny. Koupit si můžete pastilky anebo kloktadla. Existují však i jiné možnosti. Vyzkoušejte třeba přírodní produkty a osvědčené rady našich babiček.

Babské rady vás navrátí opět k přírodě a přirozeným metodám léčení. Vychází z doby, kdy lidé neměli k dispozici moderní léky a museli si poradit jinými způsoby. Je libo zkusit na bolest v krku dvě hodiny tažený kuřecí vývar, nebo třeba aromatický česnek? Tyto a další tipy naleznete níže.

Bolest v krku brzy povolí s lahodným kuřecím vývarem

Mnoho babiček a prababiček spoléhalo v dřívějších dobách nejen na bylinky, ale především na poctivé domácí jídlo, které dokázalo rychle „postavit na nohy“. Takový silný a dlouze tažený kuřecí vývar dokáže zázraky nejen při chřipce a nachlazení. I bolest v krku může utlumit a brzy se budete cítit jako rybička. Kromě jiného doplníte důležité vitamíny a minerály. A jak silný kuřecí vývar připravit? Potřebovat budete hlavně:

Čtěte také:

Propolisová tinktura snadno a rychle: Pomůže při bolestech v krku

  • kuřecí skelet a také maso i s kůží: 750 gramů
  • mrkve: 2 až 3 ks
  • cibule: 1 ks
  • petržel: 1 až 2 ks
  • celer: ½ ks
  • kuličky nového koření: dle chuti
  • bobkový list: dle chuti
  • celý pepř: dle chuti
  • česnekové stroužky: 1 až 2 ks
  • čerstvý libeček: dle chuti

Kuřecí skelet a maso vložte do velkého hrnce, zalijte vodou, aby bylo vše ponořené a přiveďte k varu. Průběžně odstraňujte pěnu na hladině. Po půl hodině vložte do tekutiny veškeré koření (v sítku) a loupanou zeleninu s libečkem. Táhněte vývar na mírném až středním plamenu dvě hodiny. Po uvaření popíjejte čistý vývar (můžete přidat i menší kousky obraného masa). Tento léčivý pokrm konzumujte horký po několik dní, než bolest v krku nepovolí. Polévka bude působit jako balzám nejen na hrdlo, ale i na žaludek.

Bolest v krku se stane minulostí s antibakteriálním česnekem

Česnek je dá se říct takový přírodní dar, který pomůže s leckterými zdravotními neduhy. Jeho síla je nedozírná. I bolest v krku dokáže léčit. Babičky jej doporučovaly zejména syrový. Perfektně bude působit lisovaný a rozmíchaný v medu. Tuto směs konzumujte několikrát za den v případě akutních bolestí v hrdle. Zpravidla by potíže měly ustoupit do 24 až 48 hodin. Možností je i to, že prolisovaný česnekový stroužek vložíte do horkého mléka. Promícháte, necháte deset až patnáct minut loužit a pak vypijete po doušcích.

Kuřecí vývar pomůže s bolestí v krku.

Bolest v krku a skvělé účinky brambor

Pokud byste si snad mysleli, že brambory jsou vhodné maximálně tak na přípravu bramborové kaše nebo hranolek, byli byste na omylu. V klasických babských radách naleznete i tipy na léčivé bramborové obklady, které by měly bolest v krku také zdolat. Postupujte tak, jako byste si připravovali přílohu k nedělnímu obědu. Uvařte loupané brambory (asi 2 ks) ve vodě do měkka, pak je rozšťouchejte a vložte ještě vlažné do bavlněného šátku. Poté hmotu přiložte ke krku, pečlivě zavažte a nechte působit alespoň 8 až 12 hodin.

Bolest v krku snadno zdoláte i s bylinnými čaji

Jste milovníci bylinkových čajů? Pak na ně určitě vsaďte, až vás bolest v krku začne trápit. Nejvhodnější je čaj mátový a heřmánkový. K jeho přípravě volte ideálně sušené lístky (u máty peprné) a květy (u heřmánku). Výborný ovšem bude i šalvějový odvar nebo ten z mateřídoušky. V lékárnách a specializovaných prodejnách narazíte na nepřeberné množství čajových směsí, které snoubí některé z výše uvedených bylin. Čaje je možné před konzumací sladit přírodním medem a dochucovat trochou citronové šťávy, která dodá především vitamín C.

Bolest v krku a nutnost navštívit ošetřujícího lékaře

Vyzkoušeli jste všechny alternativní metody i klasické léky, které mají utlumit bolest v krku a stále nic nepomáhá? Pak je nutné, vydat se do ordinace svého praktického lékaře. Ulevit by se vám mělo do pěti dní. Pokud se tak nestane, určitě návštěvu doktora neodkládejte. Je možné, že bude nutné nasadit antibiotika. Angínu nelze podceňovat. Samozřejmě i při léčbě antibiotiky můžete používat doplňkovou terapii v podobě přírodního kloktadla například ze šalvěje či soli, které ničemu neuškodí. Právě naopak. Svou rekonvalescenci jen urychlíte.

Autor článku: Iveta Berezkinová



Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.