Cvičení v karanténě: Tipy na snadné cvičení doma
Cvičení doma? Proč ne! Karanténa je vnímána jako období pasivity. Vykolejení z běžného aktivního režimu vede často k rezignaci a pohodlnějšímu životnímu stylu. Zůstat doma ale neznamená zůstat v posteli. Ve zdravém těle zdravý duch – a obráceně. Zkuste cvičení doma v karanténě!
Cvičení v karanténě: Jak si udržet motivaci ke cvičení?
Cvičení doma? V karanténě je pravděpodobně největším problémem právě psychický aspekt a motivace. Ale i cvičení v karanténě je možné. Zatímco někteří cvičení doma mají jako zabíjáka nudy, u jiných se mohou vyskytnout sklony k lenosti až liknavosti. Co s tím? Důležité je přesvědčit sám sebe, že cvičení doma je podobné cvičení ve fitcentru. Navoďte tu správnou atmosféru! Karanténa je plná domácího rozptýlení. Odkliďte všechny povinnosti a spolubydlící do pozadí, oblečte se, jako byste šli do posilovny, a stanovte si napevno čas, který v ní ,,strávíte”.
Cvičení doma se musí stát pravidelným návykem, proto se doporučuje je provozovat pokaždé ve stejnou hodinu. Určitě však nenamáhejte při cvičení doma tělo každý den. Vytvořte si režim, který je vyrovnaný. Cvičení v karanténě vás pak bude bavit.
Nepodceňujte sílu ranní rozcvičky. Domácí cvičení nenáročné na pomůcky
Protáhnout své tělo můžete kdykoli a kdekoli, stačí koberec v obýváku. Zavzpomínejte na školní hodiny tělocviku a cviky, kterými jste začínali hodinu. Můžete to využít při cvičení doma. Protahování obvykle předcházelo pár koleček lehkého běhu po tělocvičně – v rámci cvičení doma můžeme nahradit během na místě, chcete-li.
Jak na cvičení doma? Tělo systematicky protahujeme od hlavy směrem dolů k nohám. Svaly paží natahujeme tlakem rukou, cviky na protažení nohou zase spočívají v interakci s podlahou. Klouby se dobře rozhýbou kroužením – tady platí pravidlo, že čím menší kloub, tím rychleji můžeme kroužit. Rozcvička by měla uvolnit napětí a pomoci tělo rozpohybovat. A to nejen pro cvičení doma, ale také jako příprava na práci, kterou nás karanténa nutí dělat doma.
Cvičení v karanténě: Jak běhat v karanténě a neztratit kondici
Cvičení doma nebo i venku? Co třeba běh? Běhání s rouškou není vůbec příjemné – ba dokonce se mluví o vážnějších zdravotních následcích. Proto ti z nás, které karanténa připravila o možnost zaběhat si v parku, určitě už na pár způsobů přišli. Shrňme si, jak a kde se dá v karanténě běhat:
Pro cvičení v karanténě mají výhodu samozřejmě obyvatelé domů se zahradami nebo vesničané s přístupem na odlehlou louku či do lesa. Karanténa nezapovídá pohyb po lesích, stále však samozřejmě platí povinnost si před lidmi zakrývat nos a ústa. Zvažujte tedy zodpovědně, kde se pohybujete a jestli někoho nepotkáte.
Žijete-li ve městě, cvičení doma a běhání ani tak není nemožné. Poté, co se internet doslechl o Francouzi, který uběhl délku maratonu na balkoně svého městského bytu, začali také někteří další hledat možnosti, jak udržet tělo v pohybu. Kromě cvičení doma a běhání po balkonech lidé běhají také po schodech nebo v mokrých ponožkách ve vaně (POZOR!). Karanténa zkrátka podporuje kreativitu.
Cvičení doma a posilování – buďte vynalézaví
Profesionální vybavení, jaké mají v posilovně, teď značnou dobu neuvidíte. Ale pro cvičení doma to nevadí. K tomu, aby se člověk udržoval v dobré kondici, nemusí nutně propadnout fitness mánii. Lehké cvičení doma snadno zastanete s jednoduchými posilovacími cviky, jako jsou kliky a dřepy. Kdo by si chtěl při cvičení v karanténě zaposilovat s náčiním, přece jen má možnost. Pokud žádné nemáte, nezoufejte. Karanténa neznamená strádání. Doma se najde mnoho těžších předmětů vhodných jako náhražka – zkuste třeba zvedat místo činky termosku plnou vody.
Cvičení doma: Inspirujte se na internetu! Videa pro domácí cvičení
Cvičení v karanténě? Proč ne! Velkou část našeho času stráveného doma v karanténě zaplňuje internet. Tento zdroj informací je plný všeho, co člověk potřebuje k osobnímu rozvoji. Výjimkou není ani cvičení doma. Přes internet si můžete například vyhledat instruktážní videa se cviky a radami, jak cvičit konkrétní části těla.
Při cvičení doma dávejte samozřejmě pozor a poslouchejte své tělo. Bolest je nutnou známkou, že se tkáň protahuje a posiluje - ale všeho moc škodí. Je mnohem prospěšnější provozovat cvičení doma častěji a méně než se jednorázově nadchnout a skončit s nataženým svalem. Věřte ale, že vás cvičení v karanténě doma začne bavit!
Diskuse k článku
RE : Cvičení v karanténě: Tipy na snadné cvičení doma