Zařiďte si dokonalé bydlení podle Feng Shui, budete se doma cítit lépe
Feng Shui nás obklopuje. Je to energie, harmonie a vyváženost. Léty praxe osvědčená na jing-jang filozofii. Když pozveme Feng Shui do svého života, můžeme si přitáhnout i lepší energii k sobě domů.
Feng Shui umí harmonizovat naše osobní i rodinné vztahy. Chcete se doma cítit dobře? Pak byste si měli domácnost zařídit právě podle Feng Shui. Nejlepší by samozřejmě bylo přeskládat úplně všechno, aby vám harmonizovat celý byt. Ale nemusíte to dělat najednou. Začněte postupně, sami uvidíte, jak je s každým krokem energie v domě či bytě lepší.
Feng Shui: Vstupní dveře
Brána do bytu či domu by měla být základnou, která bude přesně podle pravidel Feng Shui. Jakmile přijde nějaká návštěva, už po otevření dveří se bude rozhodovat, zda se u vás bude cítit dobře či nikoliv. Dveře by proto neměly být otlučené a špinavé. Musí vypadat dobře a nejlépe, pokud jsou vyrobeny ze dřeva. Neměla by na nich chybět vizitka s vaším jménem – v kovovém provedení. Z kovu by měl být i zámek na dveřích. Chcete-li mít na dveřích i klepadlo, pak i to volte pochopitelně výhradně kovové. A pozor i na zvonek – ošklivě drnčící zvonek vyleká nejen vaši návštěvu, ale pokaždé i vás samotné. Zvonek musí mít příjemnou melodii. I tak velí pravidla Feng Shui. Ke dveřím by pak měla vést přímá cesta, ideálně lemovaná čerstvými květinami.
Feng Shui: Předsíň jako ze škatulky
Do jaké místnosti vstoupí návštěva jako první? Ve většině domácností je to pochopitelně předsíň. Musí působit příjemně. Neměl by chybět věšák a botník. Chcete-li návštěvě nabídnout pantofle, měly by být jednorázové. Přeci nebudete nabízet bačkory, které už nosil kdekdo. To Feng Shui zakazuje. Z předsíně může být vidět například do obýváku, ale nikdy by neměla návštěva nahlížet ihned do kuchyně. To se ve Feng Shui nenosí. A nezapomínejte ani na barvy. Předsíň by, podle Feng Shui, měla být vymalována výhradně bílou barvou. A měly by v ní být světlé doplňky.
Feng Shui: Barvy pro radost
Budete-li svůj byt či dům reorganizovat podle filozofie Feng Shui, pak vymalujte. Barvy jsou ve Feng Shui velmi významné. Světlé barvy volíme především do menších místností. Ty se tím rozjasní a opticky pochopitelně i zvětší. Tmavší a syté barvy si můžeme dovolit spíše do velkých místností, kde je dostatečné množství denního světla. Ani tak bychom to však s tmavými barvami neměli přehánět. A jaké barvy zvolit podle Feng Shui? Červená barva probouzí chuť k jídlu a chuť na sex. Je ale dost agresivní. Takže s ní opatrně.
Dobrá barva je i růžová. Je plná něhy. Oranžová barva je barva energie. Je motor, který vás pohání. Je to barva radosti a slunce. Dejte si jí do obývacího pokoje, nebo do kuchyně, či do jídelny. Modrá barva vyvolává pocit klidu a stability. Hodí se do ložnice. Žlutá barva rozjasní i ty nejtemnější kouty. Hodí se do menších prostor. Bílá je pak barva čistoty a pořádku. Hnědá barva je sice barva jistoty a bezpečí, ale je příliš vážná. Dobrá není ani černá barva.
Feng Shui: Správné osvětlení
Velmi důležitou věcí, na co se zapomíná, je dostatečné osvětlení. Feng Shui na to však upozorňuje dost razantně. Chceme-li, aby místnost působila pozitivně a útulně, musí v ní být dostatek světla. Volíme tedy vždy jen zdroje světla s teplotou kolem 3000 Kelvina. Jde o údaj, který je vždy na obalu zdroje světla. Jestli sáhnete po klasické žárovce nebo LED žárovce, nehraje ve Feng Shui roli. Pro doladění atmosféry v místnosti lze použít, podle Feng Shui, i svíčky nebo aromatické lampy či difuzéry.
Optimální nábytek podle Feng Shui
Dřevo, stejně tak jako u vstupních dveří, by mělo být všude v domě. Ted nábytek výhradně ze dřeva. I tak před nábytkem však Feng Shui varuje. Údajně totiž blokuje proudění energie a byt nemůže dýchat. Když už nějaký nábytek doma rozmístíme, pak by měl mít kulaté rohy. Dřevo ve Feng Shui navozuje pocit klidu, zdraví a vitality.
Autor článku: Monika Poledníková
Diskuse k článku