Příroda nás učí rovnováze
Vidíme to všude kolem sebe – když jsou přírodní děje v rovnováze, příroda nás okouzluje svou krásou a účelností. Každá rostlina má svůj význam a roste jen tam, kde plní nějaký úkol. Přemnoží-li se, rovnováha se naruší a je třeba zasáhnout. Pokud do toho člověk přírodě moc nezasahuje, dovede si poradit sama a veškeré dění spěje k tomu, aby byl zase nastolen rovnovážný stav. Rostliny a zvířata spolu koexistují v harmonii a nám lidem nezbývá nic jiného než se s pokorou učit.
I naše tělo potřebuje rovnováhu. Stejně jako v přírodě má každá buňka svůj úkol a v souladu s okolím ho neúnavně plní. Organismus má i silné samouzdravující schopnosti a stane-li se nějaká kalamita v podobě nemoci nebo nějakého vychýlení či zátěže, dovede si organismus poradit a sám zlikviduje škody. Co když je ale těch pohrom více než je tělo schopno zvládnout?
Zrychlená doba s sebou nese vyšší nároky na člověka. Především ženy trpí pod tíhou stresu a jejich životní úkoly se jim nedaří zvládat samozřejmě a s lehkostí. Citlivá hormonální rovnováha se vychyluje čím dál více. Ženám neprospívá ani přemíra chemie v potravinách a v kosmetice. A když nastane čas přirozených hormonálních změn, jejich projevy ženám zbytečně komplikují život.
V menopauze dochází k trvalému ukončení plodnosti. V mnoha tradičních kulturách je menopauza považována za období jedné ze zásadních přeměn ženy, čas pro zklidnění a naladění na vlastní vnitřní život i na přírodu, čas otevřít se většímu poznání. Tento přechod je oslavován a ceněn. V naší západní civilizaci žena přechodem trpí a k jejím starostem pracovním a rodinným přibývá i strach ze stárnutí. Tyto obavy prohlubují přirozenou nerovnováhu a s tím si tělo už neumí samo poradit. Ztráta vitality, nadměrná únava, pocity fyzické i duševní nepohody by měly být jasnými signály ke zvolnění a zklidnění.
Ne vždy se to ale daří a pak je dobré se obrátit o pomoc k přírodě. Často pomůže jen vhodné doplnění vitamínů na projevy klimakteria. Nedostatek estrogenu mohou částečně nahradit fytoestrogeny. Jsou to vícesytné fenoly strukturou podobné steroidním hormonům a lze je nalézt v některých rostlinách, například v sójových bobech nebo v červeném jetelu.
Také mateří kašička a pyl obsahují široké spektrum minerálů a vitaminů, které mají na průběh klimakteria příznivý vliv.
Spojíme-li vlastnosti fytoestrogenů s vlastnostmi důležitých vitamínů v pravidelném podání, může se žena s přechodem vyrovnat mnohem lépe. Nerovnováhu, která plyne z uspěchaného životního stylu, tak můžeme srovnat pomocí přírodních prostředků, které dále organismus nezatěžují. Například doplněk stravy Sarapis Soja kombinuje mateří kašičku a květní pyl s vlastnostmi fytoestrogenů v podobě extraktu z červeného jetele a sóji. Doplňují je dále důležité vitamíny a minerály.
Sarapis Soja si ženy oblíbily a důkazem toho je pravidelná anketa lékárníků, kteří tento preparát již několik let v řadě opakovaně označují za nejoblíbenější v kategorii přípravků na klimakterium.
Více informací na www.vegall.cz
Diskuse k článku