Silná imunita znamená nemít strach z nemocí

Silná imunita znamená nemít strach z nemocí

Zdraví je to nejcennější, co máme. Především silná imunita je považována za základ dobrého a pevného zdraví. Proč se tolik bojíme nemoci? Protože náš imunitní systém mnohdy není tím, na co bychom se mohli plně spolehnout. Proč tomu tak je a co můžeme udělat pro to, aby tomu tak nebylo? Jak lze dosáhnout silné imunity a pevného zdraví? Jednou z cest může být především detoxikace.

Detoxikace a být čistý = být zdravý

“Nepracuje-li imunitní systém správně, je to, jako by ve městě přestali vyvážet odpadky, rozbila se čistička odpadních vod a do potrubí s pitnou vodou se dostaly nečistoty, “ takto vystihuje funkci našeho organismu MUDr. Josef Jonáš. Zkusme se nad tím zamyslet a uvidíme, jak velká pravda v tom je. O tom, že silná imunita závisí na zdravém a vyčištěném těle, včetně střev, není pochyb. O souvislosti zdravého osídlení střev a fungování mozku a centrální nervové soustavy včetně imunitního systému, dnes diskutují vědci. Obrovskou roli tak hraje detoxikace organismu, ale také vyrovnaná psychika, která úzce souvisí s fyziologickými funkcemi našeho organismu.

Nejdůležitější je tedy začít od začátku a postarat se o to, aby naše tělo fungovalo zcela přirozeně a mělo možnost v sobě aktivovat své samouzdravovací schopnosti. K tomu, aby to vůbec bylo možné, je zapotřebí, abychom se zbavili všech nežádoucích toxických látek, které jen zpomalují a zhoršují přirozené funkce našeho obranného systému v boji s nemocemi.

 prebiotika a podpora organismu

Toxické látky zhoršují obranyschopnost a přirozené funkce organismu.

Jak dosáhnout pevného zdraví?

Abychom se mohli plně spolehnout na náš imunitní systém, je třeba mu umožnit fungovat správně. K tomu potřebujeme tři základní pilíře lidského zdraví - zdravá střeva, odolnou psychiku a silnou imunitu. Tato trojice představuje skutečný základ pro zdraví každého člověka. Kde však začít?

Protože naše křehká psychika mnohdy podléhá velkému stresu, kterému jsme dennodenně v našich životech vystaveni, stává se často spouštěčem nerovnováhy v těle a následně pak vzniká celá řada nemocí. Fyzická nerovnováha těla zaneseného škodlivinami ale také při nesprávné životosprávě a nezdravé stravě působí na psychiku a způsobuje mnohé duševní problémy včetně silné psychické únavy, vyčerpání a deprese. Také toto psychické oslabení bývá vstupní branou nemoci, která nás může velmi snadno napadnout například v podobě zákeřných mikroorganismů. Ty pak atakují naše tělo, které se nedokáže bránit ve své plné zbroji – je totiž oslabené a nemá zdravou imunitu.

 stres

Stres způsobuje, že je tělo oslabené a nemá dostatečnou imunitu

Zdravá střeva a imunita jsou základem pro zdravý organismus

Za základ zdravé imunity se považují dobře fungující a čistá střeva. Právě střeva umožňují správné vstřebávání živin, které potřebujeme k tomu, abychom měli zdravý imunitní systém. Pokud se nám ve střevech hromadí odpadní látky, které nejsou odbourány a patřičným způsobem zpracovány, zaděláváme si i na vážné zdravotní problémy, například rakovinu. Jak se říká, je třeba začít od začátku - a v tomto případě také od konce - od našeho konečníku. Kromě toho, že by nám nemělo být lhostejné, co si dáváme do úst a z jakých potravin se skládá náš jídelníček, měli bychom pečovat o zdravá střeva a postarat se také o jejich pravidelné vyprazdňování.

K nápravě střevní dysmikrobie je vhodné doplnění laktobacilů a dalších mikroorganismů žijících ve střevech. Pokud nemáme dostatek patřičných střevních mikroorganismů a laktobacilů, nedochází ke zpracovávání střevních přebytků. Nezpracovaný střevní odpad pak produkuje toxiny, které se dostávají zpět do našeho těla a tráví nás jako jedy v pravém slova smyslu. Při rozkladu tlejícího střevního obsahu často vznikají také karcinogenní látky.

zdravá střeva

Pro zdravé zažívání je nezbytné mít dostatek laktobacilů a mikroorganismů žijících ve střevech.

Pro zdravou imunitu je tedy rozhodně potřeba, abychom měli zdravá střeva. Obzvláště pokud někdo trpí různými alergiemi, atopickým ekzémem, astmatem, trávicími problémy a nestravuje se zrovna zdravě či bývá často nemocný a užívá antibiotika častěji, než je opravdu nezbytné, měl by se náležitě postarat o obnovu střevní mikroflóry. Kromě toho, pouze zdravá střeva umožňují správné vstřebávání živin a tolik potřebných vitamínů a minerálů, které ovlivňují chod celého organismu, podílí se například na procesu metabolismu, fungování nervového systému a také zajišťují správnou funkci imunitního systému.



Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

NEDĚLE 05. 01. 2025
ryby
Měsíc putuje znamením Ryb, je v přibývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Věnujte se…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 06. 01. 2025
beran
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté…
více o tomto dni
ÚTERÝ 07. 01. 2025
beran
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté…
více o tomto dni
STŘEDA 08. 01. 2025
býk
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
ČTVRTEK 09. 01. 2025
býk
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
PÁTEK 10. 01. 2025
býk
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
SOBOTA 11. 01. 2025
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni

Dobrý kontakt k tématu

Vánoční cukroví bez cukru: užijte si zdravé Vánoce!

Dobrý den, téměř žádný recept není úplný - v surovinách oproti postupu buď něco chybí nebo přebývá.

Proč lidi zůstávaj v nešťastnejch vztazích?

Děkuji za Váš komentář - trefně napsáno. I přesto, že jsem si ve svém článku stěžovala... tak tím rozhodně nec...

Ovlivňuje bydlení naše duševní zdraví?

Skvělý článek, který připomíná, jak zásadní je prostředí, ve kterém žijeme, pro naše duševní zdraví. Právě v d...

Hodí se tepelné čerpadlo do starého domu?

Když jsme řešili vytápění našeho starého domu, tepelné čerpadlo bylo jednou z možností . :) Nakonec jsme šli d...

Arganový olej

Mně se nejvíc osvědčil arganový šampon. Vlasy jsou po něm fakt jemný a hebký, a hlavn�...

Regenerace suché a jemné kůže

Dobrý den paní Matrino, dnes trh nabízí různé druhy masti, krémů a gelů a každému n�...

Regenerace suché a jemné kůže

Dobrý den, zkuste se podívat na výrobky od vabios.com, které jsou zaměřeny právě na tu ...
Zobrazit všechna témata

První společné Vánoce: Jak je prožít v harmonii a radosti

První společné Vánoce ve dvou jsou jedinečnou příležitostí k vytvoření vlastních svátečních tradic. Můžete čerpat z oblíbených rituálů z dětství a přidat nové, které budou odrážet váš společný příběh. Rozhodová...

Jak vysvětlit větším dětem, že Ježíšek neexistuje?

Máte doma dítka, která mají tušení, že Ježíšek neexistuje? Pak se možná budete zaobírat otázkou, jak jim citlivě sdělit pravdu. Připravili jsme pro vás několik praktických tipů, díky nimž bude sdělování vánoční...

Vietnamská kuchyně u vás doma: 6 receptů, které zpestří váš běžný jídelníček

Jestli jste se rozhodli, že konečně začnete jíst zdravě, pak je vietnamská kuchyně ideální volbou. Řídí se filozofií pěti elementů a celkově se dá říci, že je mnohem lehčí než naše tradiční pokrmy. Ostatně vyzk...

Vzdělávání v jednotřídních školách: Proč je osobní přístup klíčem k úspěchu

Vzdělávání v jednotřídních školách přináší mnoho výhod, nejen bližší přístup učitelů k dětem, ale také jejich rozvoj a zvýšení socializace. Co konkrétně jednotřídní školy a školky nabízejí? A proč by právě toto...

Bezlepkový banánový chlebíček

Začněte tím, že si předehřejte troubu na 170 až 190 °C a smícháte si v míse tyto ingredience – rozmačkané banány, rozpuštěné máslo, krystalový cukr, vejce a vanilkový extrakt. V dalším kroku pak přidejte bezlep...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Na vlastní kůži: Za jediný den jsem si ušila vlastní boty. Zvládnete to taky

Ušít boty za jediný den? Nesmysl. Ruční práce, které jsou pro většinu žen relax, pro mě vždy byly noční můrou. Uháčkovala jsem jednu křivou šálu, s pletením jsem si jako levoruká nedokázala poradit a šití? Za c...

Konec roku a obvyklý bilancování

Vždycky, jak se přiblíží konec roku, mám pocit, že všechno hrozně rychle uteklo. Přijde mi, že Silvestr 2024 se sousedy jsme prožili včera, ale už je to 365 dní. Taky bilancujete? Přemejšlíte, co se vám povedlo a co ne? Já pokaždý. A rozhodla jsem se, že rok 2025 bude pro mě v mnoha ohledech přelomovej. Však jsem v čínskym znamení Had, a tak si my Hadi pojďme "svůj" rok užít naplno!