Silná imunita znamená nemít strach z nemocí

Silná imunita znamená nemít strach z nemocí

Zdraví je to nejcennější, co máme. Především silná imunita je považována za základ dobrého a pevného zdraví. Proč se tolik bojíme nemoci? Protože náš imunitní systém mnohdy není tím, na co bychom se mohli plně spolehnout. Proč tomu tak je a co můžeme udělat pro to, aby tomu tak nebylo? Jak lze dosáhnout silné imunity a pevného zdraví? Jednou z cest může být především detoxikace.

Detoxikace a být čistý = být zdravý

“Nepracuje-li imunitní systém správně, je to, jako by ve městě přestali vyvážet odpadky, rozbila se čistička odpadních vod a do potrubí s pitnou vodou se dostaly nečistoty, “ takto vystihuje funkci našeho organismu MUDr. Josef Jonáš. Zkusme se nad tím zamyslet a uvidíme, jak velká pravda v tom je. O tom, že silná imunita závisí na zdravém a vyčištěném těle, včetně střev, není pochyb. O souvislosti zdravého osídlení střev a fungování mozku a centrální nervové soustavy včetně imunitního systému, dnes diskutují vědci. Obrovskou roli tak hraje detoxikace organismu, ale také vyrovnaná psychika, která úzce souvisí s fyziologickými funkcemi našeho organismu.

Nejdůležitější je tedy začít od začátku a postarat se o to, aby naše tělo fungovalo zcela přirozeně a mělo možnost v sobě aktivovat své samouzdravovací schopnosti. K tomu, aby to vůbec bylo možné, je zapotřebí, abychom se zbavili všech nežádoucích toxických látek, které jen zpomalují a zhoršují přirozené funkce našeho obranného systému v boji s nemocemi.

 prebiotika a podpora organismu

Toxické látky zhoršují obranyschopnost a přirozené funkce organismu.

Jak dosáhnout pevného zdraví?

Abychom se mohli plně spolehnout na náš imunitní systém, je třeba mu umožnit fungovat správně. K tomu potřebujeme tři základní pilíře lidského zdraví - zdravá střeva, odolnou psychiku a silnou imunitu. Tato trojice představuje skutečný základ pro zdraví každého člověka. Kde však začít?

Protože naše křehká psychika mnohdy podléhá velkému stresu, kterému jsme dennodenně v našich životech vystaveni, stává se často spouštěčem nerovnováhy v těle a následně pak vzniká celá řada nemocí. Fyzická nerovnováha těla zaneseného škodlivinami ale také při nesprávné životosprávě a nezdravé stravě působí na psychiku a způsobuje mnohé duševní problémy včetně silné psychické únavy, vyčerpání a deprese. Také toto psychické oslabení bývá vstupní branou nemoci, která nás může velmi snadno napadnout například v podobě zákeřných mikroorganismů. Ty pak atakují naše tělo, které se nedokáže bránit ve své plné zbroji – je totiž oslabené a nemá zdravou imunitu.

 stres

Stres způsobuje, že je tělo oslabené a nemá dostatečnou imunitu

Zdravá střeva a imunita jsou základem pro zdravý organismus

Za základ zdravé imunity se považují dobře fungující a čistá střeva. Právě střeva umožňují správné vstřebávání živin, které potřebujeme k tomu, abychom měli zdravý imunitní systém. Pokud se nám ve střevech hromadí odpadní látky, které nejsou odbourány a patřičným způsobem zpracovány, zaděláváme si i na vážné zdravotní problémy, například rakovinu. Jak se říká, je třeba začít od začátku - a v tomto případě také od konce - od našeho konečníku. Kromě toho, že by nám nemělo být lhostejné, co si dáváme do úst a z jakých potravin se skládá náš jídelníček, měli bychom pečovat o zdravá střeva a postarat se také o jejich pravidelné vyprazdňování.

K nápravě střevní dysmikrobie je vhodné doplnění laktobacilů a dalších mikroorganismů žijících ve střevech. Pokud nemáme dostatek patřičných střevních mikroorganismů a laktobacilů, nedochází ke zpracovávání střevních přebytků. Nezpracovaný střevní odpad pak produkuje toxiny, které se dostávají zpět do našeho těla a tráví nás jako jedy v pravém slova smyslu. Při rozkladu tlejícího střevního obsahu často vznikají také karcinogenní látky.

zdravá střeva

Pro zdravé zažívání je nezbytné mít dostatek laktobacilů a mikroorganismů žijících ve střevech.

Pro zdravou imunitu je tedy rozhodně potřeba, abychom měli zdravá střeva. Obzvláště pokud někdo trpí různými alergiemi, atopickým ekzémem, astmatem, trávicími problémy a nestravuje se zrovna zdravě či bývá často nemocný a užívá antibiotika častěji, než je opravdu nezbytné, měl by se náležitě postarat o obnovu střevní mikroflóry. Kromě toho, pouze zdravá střeva umožňují správné vstřebávání živin a tolik potřebných vitamínů a minerálů, které ovlivňují chod celého organismu, podílí se například na procesu metabolismu, fungování nervového systému a také zajišťují správnou funkci imunitního systému.



Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

STŘEDA 03. 07. 2024
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
ČTVRTEK 04. 07. 2024
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
PÁTEK 05. 07. 2024
rak
Měsíc ubývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
SOBOTA 06. 07. 2024
rak
Měsíc putuje znamením Raka, dnes je novoluní. Něco si přejte, v novoluní se přání plní. Udělejte si očistný den, skoncujte se svými zlozvyky. Věnujte…
více o tomto dni
NEDĚLE 07. 07. 2024
rak
Měsíc přibývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 08. 07. 2024
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v přibývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
ÚTERÝ 09. 07. 2024
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v přibývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni

Dobrý kontakt k tématu

Nuda pláže v Česku - máme pro vás přehledný seznam nuda pláží podle 14 krajů 

A co Jindřiš nedaleko Jindřichova Hradce.. Malé ale hezké koupání, čistá voda...😎

Nová podlaha v bytě? Poradíme, jakou zvolit pro jednotlivé místnosti, abyste byli opravdu spokojeni

Já jsem nedávno zde https://magazin.nejlevnejsipodlahy.cz/clanek/co-je-to-pokladka-masivnich-parket-na-stromec...

Je vodíková voda zázračným nápojem nebo jde o největší podvod 21. století?

Nechápu příteli Rudo,že se tak schazuješ a mluvíš o čemu naprosto vůbec nerozumíš. Když já jsem se zabýval výr...

Krabičková dieta – zdravé stravování bez vaření a počítání kalorií

Zdravé stravování jsem si vyzkoušela taky, objednávala jsem čtyři měsíce a s jídlem a výslednou váhou jsem spo...

Tipy, jak ušetřit při nákupu kosmetiky a neslevit na kvalitě

Hodně zajímavých slev je také na https://slevovykupon.net/

Přrodní látky na zvýšený cholesterol

Ahoj, taky sem mel problemy s vysokym cholesterolem. Kamarad mi doporučil fermentovanou ryzi, ...

Zhoubný nádor slinné žlázy

Dobrý den, já to měla jinak...ne na horním patře, ale jako zvetsenou uzlinku, která se ...
Zobrazit všechna témata

Co je klíčem ke komfortnímu a úspornému bydlení?

Pohodlí, úspora financí a nenáročná údržba bydlení je snem každého majitele nemovitosti. Základním prvkem, který přispívá ke spokojenosti, jsou kvalitní okna, která odpovídají moderním standardům a jsou vybraná...

Vysvědčení je tu! Je rozumné děti za známky odměňovat nebo trestat?

Školní rok je u konce a začínají prázdniny. Oddychnou si všichni. Školáci, studenti i učitelé. Po náročných deseti měsících startují dva měsíce klidu, pohody a odpočinku. Ovšem s koncem školního roku je spjato ...

Zoodle neboli zeleninové nudle: Připravte si netradiční, rychlý a zdravý pokrm

Nízkokalorické zeleninové nudle jsou trend! Zoodle můžete vyrobit prakticky z čehokoliv, nejčastěji se pro tento účel využívá cuketa, řepa, dýně, mrkev nebo třeba celer. Zeleninové nudle lze připravit sladké i ...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Bezlepkový banánový chlebíček

Začněte tím, že si předehřejte troubu na 170 až 190 °C a smícháte si v míse tyto ingredience – rozmačkané banány, rozpuštěné máslo, krystalový cukr, vejce a vanilkový extrakt. V dalším kroku pak přidejte bezlep...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Nová etapa života začíná... aneb Znovu a lépe

Taky jste v životě někdy udělali věci, na který nejste zrovna pyšný? Já mnohokrát. Ale vždycky jsem se z nich snažila ponaučit. A právě teď skončila jedna etapa, která mě celý tři roky tížila. Nebudu zastírat skutečnosti, protože můj příběh může třeba někoho inspirovat k tomu, žít líp a vyvarovat se stejným chybám. Co mě tedy posunulo dál?