Koronavirus: Nákaza z AliExpressu?
Ohrožuje nás koronavirus? Máme se bát nákazy z balíků? V rámci prevence koronaviru se mnozí lidé ptají, jak je to s jeho přenosem v případě doručovacích služeb a mezistátních zásilek. Mnozí mají strach z nákazy koronavirem při přijetí balíčku z Aliexpresu. Je tento strach oprávněný?
Koronavirus: Mám se bát zásilky z AliExpressu?
Současný koronavirus zkomplikoval život mnoha lidem, kteří čekají na svoji balíkovou zásilku z Číny. Obzvlášť zákazníci AliExpresu mohou čekat při dodání svých zásilek ve velké časové prodlevě. Rozesílání sice není kvůli nákaze koronavirem přerušeno nebo úplně zastaveno, ale přináší jistá omezení také v balíkové přepravě. Je tomu tak proto, že mnoho logistických zařízení a výrobních závodů bylo kvůli koronaviru dočasně uzavřeno. Fungování logistiky a to, zda bude plně k dispozici během února, souvisí s tím, jak rychle se podaří čínské vládě realizovat kroky k eliminaci nákazy. Prodleva dodání balíku ale v současnosti může být až dva měsíce od jeho objednání.
Koronavirus – nákaza
Druhou stranou mince prevence koronaviru je, že se setkáváme s až hysterickou obavou těch, kteří si objednávají výrobky z Číny a neopodstatněným strachem z nákazy koronavirem pomocí zásilky. Lidé a firmy, pokud na těchto objednávkách a následných dodávkách závisí jejich podnikání, by ale měli spíše mít obavy o svoje peníze a pozdní dodání zboží zákazníkům. Přežití koronaviru má totiž určité nutné podmínky, které balíková přeprava a obsah zásilek většinově nesplňuje.
V jakých podmínkách koronavirus přežije?
Otázka rizikovosti balíků pro konečné zákazníky je v rámci prevence koronaviru nasnadě. Pokud chceme odpovědět na dotazy ohledně přežití a distribuce koronaviru, je potřeba brát v potaz lidský faktor, který hraje podstatnou roli v jeho přenosu. Jakékoli viry potřebují ke svému přežití jako hostitele živý organismus (lidi, zvířata). Koronavirus se u lidí přenáší kapénkovou cestou, kýcháním, smrkáním. Podíváme-li se na prevenci nákazy koronavirem z pohledu podnikání a dodávek zásilek, nemá na umělém nebo přírodním povrchu živnou půdu pro přežití.
Koronavirus je nebezpečný nejen pro nás samotné, ale také pro naše zvířecí mazlíčky.
Pokud koronavirus nenalezne vhodnou hostitelskou buňku, umírá, a tudíž se dále nešíří. Jakýkoli virus, který infikuje neživou věc, na ní není schopen přežít více než několik málo hodin. Možné riziko nákazy koronavirem závisí u zásilek na na okolní teplotě, vlhkosti nebo suchosti materiálu a době cestování. U balíků se suchým obsahem není potřeba se přenosu koronaviru obávat.
Diskuse k článku