Bez posilování nedosáhneme silné a funkční imunity!
Lidský organismus je dokonale vytvořený mechanismus a odborníci ani dnes ještě neznají dokonale funkčnost a provázanost všech jeho součástí. Jednoznačně se ale všichni shodují na tom, že těžiště dobré imunity leží ve střevech a zásadně ho ovlivňuje kvalita mikrobiomu.
Děti se rodí s ještě nevybudovanou imunitou a musí spoléhat na imunitní ochranu své matky. Jak dítě roste, postupně si odolnost vůči nemocem vytváří. Především tím, jak se odpoutává od ochranné náruče svých rodičů a poznává okolní svět. Přichází do kontaktu s novými viry a bakteriemi a jeho vyvíjející se organismus se učí škodlivé látky identifikovat a bojovat s nimi.
Proto není šťastným řešením děti izolovat a veškeré okolní prostředí neustále čistit a dezinfikovat. Imunita se pak nemá na čem trénovat a nemůže získávat sílu pro další, mnohem těžší souboje. Lehké rýmy a nachlazení jsou v dětském věku signálem dobře se vytvářející imunity. Dobrým trenažérem imunitních reakcí je pro děti také kontakt s domácími zvířaty a s přírodním prostředím. Proto nechte děti osahávat rostliny, stromy a nechte je hrát si s hlínou a blátem.
Dospělý člověk tak vstupuje do života s dobře vybudovaným ochranným štítem silné imunity a s vlastními silnými samouzdravujícími schopnostmi. Musí o ně ale pečovat, jinak slábnou a přestanou ho chránit. Stejně jako otužilci každou zimu noří své tělo do ledové vody a zvykají ho na chlad, musí každý člověk neustále imunitu posilovat a trénovat. Především musíme pečovat o svůj mikrobiom a udržovat v dobrém stavu náš trávící systém. Pestrá strava, která tělu doplňuje důležité vitamíny a živiny, je základ. Vyvážená strava má také vliv na udržení normální váhy. Čím je člověk obéznější, tím více klesá schopnost jeho organismu čelit nemocem.
I dospělí by si ale měli uchovat dětské zvyky a neměli by se bát konfrontovat se s vnějším prostředím. Práce na zahrádce nás nejen relaxuje psychicky a fyzicky, ale také nám umožňuje kontakt s blahodárnými bakteriemi, které žijí v zemi. Díky nim je naše imunita neustále stimulovaná a posilovaná. Stejný efekt má mírné otužování a pravidelný pohyb venku za každého počasí.
Pokud ale například oslabená psychika otevře dveře nemoci, umíme naši imunitu podpořit i koncentrovaným dodáváním živin. Blahodárně působí teplý vývar z kostí nebo různé bylinné čaje a sirupy. Tělo lépe vstřebává živiny a vitamíny z potravy, proto nepodceňujte skladbu jídelníčku a kvalitu jednotlivých potravin.
Dnes existují i preparáty, které jsou svou vstřebatelností srovnatelné s potravinami. Patří k nim i doplněk stravy Immun44 s rostlinnými výtažky, phyto-panmol®-vitamíny a dalšími mikroživinami pro normální fungování imunitního systému. V Immunu44 jsou obsaženy vitamíny v přirozených vazbách a je tak zaručeno, že se opravdu vstřebají.
Více informací na www.vegall.cz
Diskuse k článku
Letira