Co vám může překazit dovolenou? Pečlivě se připravte a přečtěte si, co si sbalit na dovolenou!
Letní dovolená je nejkrásnějším časem v roce. Plánujeme ji měsíce dopředu, těšíme se na ni a řešíme, co s sebou na dovolenou, aby byla co nejvydařenější. Proto by nám dovolenou nemělo nic zkazit. Nejčastěji nám relaxaci a poznávání nových míst zkomplikují zdravotní problémy. Například puchýře na nohou, cestovatelský průjem anebo spáleniny. Všem ale můžeme zabránit dobrou přípravou. Poradíme, co si sbalit na dovolenou, aby se nám problémy vyhnuly obloukem.
Co s sebou na dovolenou? Dobrá lékárnička je základ
Ať už nás čeká poznávací letní dovolená, pobyt u moře nebo výšlap na horách, zdravotní problémy nás můžou zastihnout všude. Můžeme se jim ale vyhnout nebo se jich velmi rychle zbavit. Stačí dobrá příprava. Proto mezi věci, co vzít s sebou na dovolenou, přichystejte také lékárničku a produkty posilující imunitu. Co by v tom, co si sbalit na dovolenou, nemělo chybět?
- Přibalme základní pomůcky pro ošetření ran: Náplasti, dezinfekce a sterilní gázy jsou nutností. Nůžky se hodí na stříhání náplasti či gázy, pinzeta zase na vyndávání cizích těles z kůže. Dále přibalme i obvazy a obinadla.
- Vezměme s sebou léky proti bolesti: Dovolenou může bolest zkazit. Ať už jde o bolesti hlavy, menstruační bolesti nebo bolesti ze zánětu močového měchýře.
- Nezapomeňme na produkty na posílení imunity: Řada zdravotních problémů se vůbec nemusí objevit, pokud dáme našemu tělu dostatek živin, aby nemocem mohlo odolávat. Berme je nějakou dobu před dovolenou, stejně jako na dovolené samotné.
- Hodit se bude i antibakteriální gel na ruce: Cestování znamená pobyt na řadě míst, která mohou být špinavá. Předcházejme problémům a antibakteriální gel mějme vždy při ruce.
- U léků, co si sbalit na dovolenou, zkontrolujme datum spotřeby: Léky můžou u nás v lékárničce ležet už nějakou dobu. Prošlé léky nejsou účinné, některé můžou být i nebezpečné. Před přibalením do cestovní tašky je proto raději zkontrolujme.
- Zjistěme si, jaká je v místě našeho pobytu lékařská péče: Pokud plánujeme navštívit vzdálená místa, lékařská péče zde nemusí být dobře dostupná. Proto si přibalme všechny nezbytné léky, které se nám můžou hodit.
- Zvažme speciální léky: Pokud jsme náchylní k určitému typu nemocí, nespoléhejme na náhodu.
Letní dovolená: Odřeniny, poranění a puchýře na nohou
Poranění kůže se na dovolené nevyhne skoro nikdo. Odřeniny a poranění sice nejsou závažné, ale rozhodně jsou nepříjemné. Zejména puchýře na nohou mohou být velmi bolestivé. Co dělat, aby se nám letní dovolená nepokazila?
- Všestranným lékem na nejrůznější poranění je Aloe Vera Gel. Pokožku ihned zklidňuje a urychluje proces uzdravování. Navíc má antibakteriální a protizánětlivé účinky, proto se neobjeví zanícení. Léčí i puchýře na nohou a bodnutí od hmyzu.
- Poranění, byť drobná, co nejdříve ošetřeme. Ránu vydezinfikujme a zalepme náplastí. Jinak se do ní může dostat infekce.
- Puchýře na nohou raději nepropichujme. Pokud ano, pouze s čistýma rukama a sterilní jehlou. Poté vše vydezinfikujme a puchýř přelepme.
- Na dovolenou si vezměme boty, o kterých víme, že nám nezpůsobí puchýře na nohou.
Letní dovolená: Střevní potíže a cestovatelský průjem
Jedny z nejvíce nepříjemných, ale bohužel velmi častých potíží, jsou ty střevní. Ať už máme cestovatelský průjem, zácpu nebo se dostaví zvracení, je dobré nečekat, až problémy samy odezní. Je potřeba tělu s problémy pomoci. Na co bychom neměli zapomenout, aby se letní dovolená vydařila a nepokazil ji ani cestovatelský průjem?
- Pokud nás zastihl cestovatelský průjem nebo jiné projímavé obtíže, nezapomeňme hodně pít. Tělo se snadno dehydratuje a může se nám udělat ještě hůře. Kromě čisté vody jsou dobré například kalorické nápoje, které nám společně s hydratací dodají i potřebnou energii.
- Nejezme syrové, neoloupané a neomyté ovoce či zeleninu. Vodu pijme pouze balenou. A nezapomeňme na dezinfekci rukou.
- Většinou trvá cestovatelský průjem 3 až 5 dnů. Pomůžou nám léčivé přípravky proti průjmu. Onemocnění pak odezní samo.
- Užitečným pomocníkem je Regener Aloe. Produkt z kvalitní aloe vera zažívání zklidňuje a podporuje. Zároveň i posiluje imunitu, tělu tak pomůže s problémy bojovat. Neměl by v tom, co si sbalit na dovolenou, chybět.
Letní dovolená: Popáleniny a zrudnutí kůže
Letní dovolená se může zkomplikovat popálením pokožky nebo jiné reakce kůže na nadbytek slunečních paprsků. Co bychom měli dělat, aby byl pobyt bez problémů?
- Před dovolenou zkusme tělo na slunce zvykat postupně. Snižuje se tím riziko vzniku alergických reakcí a podráždění.
- Nikdy nevycházejme bez aplikace slunečního krému s vyšším faktorem. Natírání opakujme několikrát denně. Podobně, po pobytu na sluníčku aplikujme krém nebo gel po opalování, který pokožku zklidní a poskytne ji dostatečnou hydrataci.
- Pomůže nám i užívání betakaroténu, vitamínu C, E a lykopenu.
- Pokud nás sluníčko popálí, použijme Aloe Vera Gel. Má vynikající regenerační účinky, které zmírní bolest a urychlí hojení. Jako lék s sebou na dovolenou se opravdu vyplatí.
Letní dovolená: Virózy
Proti virózám není tak jednoduché bojovat. Viry nás mohou nakazit všude a tělo si s nimi ve většině případů musí poradit samo. Co ale můžeme dělat my, je tělo posilovat. Proto by v tom, co s sebou vzít na dovolenou, neměly chybět přípravky na posílení imunity. Berme je i předtím, než se na letní dovolenou vydáme.
- Ideální je sáhnout po přírodních přípravcích, jako je Aloe Vera Koncentrát. Aloe Vera je na imunitu opravdu účinná, navíc působí proti zánětům v těle. Proto by v tom, co s sebou na dovolenou, neměla chybět. Tento koncentrát je lisovaný za studena, a proto nepřichází o žádnou ze svých cenných živin podporujících odolnost organismu.
- Dostatečně odpočívejme a hodně pijme. Tělo potřebuje co nejvíc sil na boj s viry.
- Pokud máme bolesti nebo teploty, tlumme je léky proti bolesti.
Letní dovolená: Problémy s močovými cestami
Kvůli onemocněním močových cest, jako je třeba zánět močového měchýře, se může celá letní dovolená pokazit. Záněty jsou velmi bolestivé, často je doprovází zvýšená teplota a krev v moči. I v tomto případě se hodí mít po ruce Regener Aloe vera nebo džus z aloe, který má vynikající protizánětlivé účinky. Cestovní balení koncentrátu navíc nezabere místo v kufru!
- Zamezme, abychom prochladli. A to nejen v oblasti močových cest.
- Základem celé léčby je dostatečný příjem tekutin. Bakterie se musí z močového měchýře vyplavit.
- Buďme vklidu a nepřetěžujme se.
- Zánět močových cest většinou trvá 3 až 10 dní. Pokud se zánět nelepší, nečekejme a vyhledejme lékaře, aby nám předepsal antibiotika. Jinak se může zánět dostat až do ledvin.
- Pokud na záněty močového ústrojí trpíme, nezapomeňme si k tomu, co si sbalit na dovolenou, přidat potřebné léky.
Diskuse k článku