Migréna: Jak na ni vyzrát přírodní cestou? Zkuste cviky na páteř nebo bylinky
Bolest hlavy jistě potrápila již každého z nás. Co je ale obyčejná bolest hlavy oproti migréně? Každý, kdo migrénu zažil, určitě ví své. Chronickou migrénou trpí přibližně 10 procent Čechů. Mnoho z nich pro utišení bolesti sahá po prášcích, které většinou přinesou rychlou úlevu. To ale problém nevyřeší. Migrénu lze léčit přírodní cestou tak, abyste se jí třeba nadobro zbavili. Bolest hlavy totiž čím dál tím více souvisí s poruchou funkce horní krční páteře.
Migréna: Bolest, za kterou může stres i porucha páteře
Opakující se chronická bolest hlavy. To je migréna, kterou si v životě zakusil snad skoro každý. Časté bolesti mají velmi negativní vliv na kvalitu našeho života. Člověk se nedokáže na nic soustředit, jen na bolest.
Migréna má několik spouštěčů:
- Stres - plná hlava starostí a problémů na zdraví nepřidává
- Klimatizace a prochladnutí
- Porucha funkce horní krční páteře
- Přetížené žvýkací svaly a čelistní klouby
- Alkohol
- Nedostatek kyslíku
Příčinou migrény je také dlouhé zírání do počítače i mobilních telefonů nebo dlouhé sezení za volantem. Ale to není vše.
Migréna: Příčinou je sedavý způsob života
Dlouhé sezení za počítačem v kanceláři, dlouhá jízda autem a řízení nebo nízká aktivita. To vše nutí člověka, aby držel hlavu v dlouhodobém předsunu. Tím je zároveň horní krční páteř v mírném záklonu.
Dochází tak ke svalové dysbalanci a pokud se problém neřeší, dochází k silným bolestem celé hlavy. A migréna je na světě!
Migréna: Příznaky jsou velice nepříjemné
Kromě bolestí hlavy doprovází migrénu další problémy, které jsou velice nepříjemné.
Migréna: Příznaky
- Zvracení
- Podráždění
- Nervozita
- Poruchy vidění
- Změna chuti
- Zvýšená citlivost na vůně a pachy
- Brnění v končetinách
Mnoho lidí trpící migrénou řeší problém pilulkou. Věřte ale, že toto není nejlepší cesta. Mnohem více vám pomůže, když se pokusíte řešit bolest přírodním způsobem. Přečtěte si také, co nejíst při bolestech hlavy.
Migréna: Léčba je možná i přírodní cestou
Zapomeňte na tabletky a všemožné léky, které vám krátkodobě pomohou. Dlouhodobé řešení je mnohem účinnější. Jak můžete migrénu léčit?
Migréna: Léčba bylinkami
Existuje celá řada bylinek, které pomáhají utěšit bolest. Mezi nejúčinnější bylinky na migrénu patří:
- Řimbaba obecná - obsahuje parthenolid, který znehybní chemické látky v mozku, které zapříčiňují rozšiřování krevních cév.
- Guarana - tato superpotravina pomáhá proti únavě, bolesti hlavy a také napomáhá udržet pozornost.
- Andělika lékařská - bylinka tlumí bolest, stimuluje nervovou činnost a působí proti stresu.
- Majoránka - majoránkový olej je výtečný pro potírání čela při bolestech hlavy.
- Levandule - z levandule si můžete připravit čaj i olej. Už jen vůně pomáhá při relaxaci.
Migréna: Léčba pomocí cvičení
Při migréně vám může pomoci cvik na protažení šíje a páteře, který je snadný a rychlý. Sedněte si na zem a pod levou hýždi vsuňte levou ruku dlaní dolů. Pravou ruku si dejte na hlavu nad levé ucho a hlavu ukloňte doprava. Nadechněte se, oči směřují doleva nahoru. Při výdechu oči směřují doprava dolů.
Poté sklopte hlavu obličejem dolů a s nádechem se podívejte doleva nahoru, s výdechem doprava dolů. Pak se pomalu vracejte do vzpřímeného sedu a opakujte na druhou stranu.
Migréna: Prevence neexistuje. Pište si ale deník
Zkuste si zapisovat do deníčku, kdy se migréna vyskytuje. Jen tak můžete odhalit, jaký je pravděpodobně její spouštěč. Pak můžete migréně předcházet a udělat vše proto, aby nepřišla.
Pokud zjistíte, že je spouštěčem migrény stres, pak se snažte vyhýbat stresovým situacím a zkuste jógu na uklidnění. Jestli je spouštěčem dlouhé sezení, dělejte si mezi prací přestávky a projděte se.
Diskuse k článku