Jak si o Silvestru správně přát, aby přání vyšlo?
Silvestr je velký zlom. Přejeme si všechno nejlepší, dáváme si předsevzetí. Jak to ale udělat, aby nám vše vyšlo? Především si vyhraďte nějaký čas už předtím! A připravte si bohorovný klid, který budete k tomu správnému vyslání energie do éteru, či do silvestrovských ohňostrojů, potřebovat přibalit na cestu.
Pravidla pro správná přání ale platí nejen o silvestrovské noci, ale obecně. Tak se na ně pojďme podívat.
Silvestr: Oslava ve znamení bilance
Abychom mohli vůbec začít přemýšlet o budoucnosti, musíme být co nejvíce smířeni s minulostí. Čas bilancování na nás může jít už od prvních podzimních dnů, od konce prázdnin, kdy se všechno zklidňuje, začínáme znovu žít život ve starých všedních kolejích a dochází nám, že rok bude brzy opět u konce. Tuto podzimní energii bychom měli využít k postupnému uklidnění duše a bilancování. Se sychravými dny a tmou za oknem vyvstávají naše strachy, nesplněné sny, nesplněné sliby, co se nám nepovedlo, za co se můžeme hezky týrat nebo koho obvinit. Ale také je to doba, kde krom těchto strachů a našich vnitřních restů (jež ještě míváme šanci napravit), máme také jako na talíři to, za co můžeme být vděční, co se nám povedlo a co bychom neměli zapomínat. Je totiž mnoho toho, co se vám v tomto roce povedlo.
Do Nového roku si můžete i vytvořit svůj vlastní amulet pro štěstí. Vyzkoušejte to!
Vaše bilance by měla být před koncem roku dokonalá, postupně byste se prací sami na sobě měli dostat do stadia, kdy máte před sebou čistý list papíru. Co se stalo, stalo se – s tím se nějak vyrovnáme a začneme podle toho žít nově. A v takovém rozpoložení se začínají líhnout na obzoru nová přání, nové cesty, nová odhodlání. Mají čisto, mají volnou cestu a není v nich motivace msty, smutku, vyvzdorované spravedlnosti života.
Silvestr: Oslava ve znamení radostné vnitřní nálady
Druhou nutnou podmínkou, jak si správně přát, je být uvolněn v radosti. Do slz nebo křečovitého toužení, byť by nám to emocionálně rvalo srdce, žádné splněné přání nepřijde. Díky silnému emocionálnímu náboji k sobě přitáhneme nanejvýš zase to, co vyzařujeme, tedy bolestnou touhu po něčem – a přání se nám splní – dál budeme bolestně toužit po tom, po čem toužíme nyní.
Základem některých metod plnění přání je meditace, stav, kdy se umíme uvolnit do prostoru, umíme „myslet na nic a stáváme se nic“, protože právě v té prázdnotě, ve které není nic definováno, se může udát ten zázrak. V té prázdnotě, které se také někdy říká „kvantové pole“ je totiž úplně všechno, co si můžete přát. A právě to „pole přání“ reaguje na emoce. Přitahujeme nikoliv konkrétnosti (ač je určitě dobré vědět, co konkrétně si přejeme), přání k sobě přitáhne radostným uvolněním, radostnou emocí – tu vysíláme do prostoru. Může mít různé podoby:
Zajímá vás, co vás v novém roce čeká? Přečtěte si velký horoskop na rok 2020.
- Cítíme se na chvíli tak, jako bychom už své splněné přání drželi v ruce.
- Cítíme radost, která obklopuje obecně naše přání, cítíme vůně, představíme si teplotu vzduchu, veškeré emoce, které naše přání doprovází.
Oslava svého budoucího přání: Vyšlete ho jako lampión štěstí
Své přání můžete jakkoliv rituálně podpořit, třeba i tím lampiónem. Ten asi nejlépe ukazuje, jak to funguje. V našem přání musí být jasný záměr, světlo, teplo, radost… a nezapomeňte na pocit vděčnosti i poděkování za splnění. Buďte vděčni za svůj rok, za svůj život a ukažte životu, že jste připraveni na to nové!
Diskuse k článku