Nefunkční meridián početí může způsobit neplodnost, emoční nestabilitu či frigiditu
Meridián početí neboli dráha početí není důležitý jen pro ty, kteří se snaží založit rodinu. Může pomoci vysvětlit i další potíže reprodukčního systému a přidružených orgánů, ale třeba i takových problémů, jako je emoční labilita a koktavost. Meridiány se navíc ovlivňují navzájem a v konečném důsledku tím i naši celkovou fyzickou a psychickou pohodu.
Podívejte se na velký přehled meridiánů a jejich funkcí v těle.
Meridián početí – charakteristika a průběh dráhy
Meridián početí je jinovou drahou a jedná se o dráhu mimořádného významu – spojuje všechny jinové dráhy a řídí je. Bývá také nazývána „služebník“. Meridián početí ovládá polovinu dne – od 5. hodiny ranní do 17. hodiny odpoledne. Přečtěte si více o meridiánech.
Dráha početí vede od pánve směrem nahoru středem trupu přes hrdlo, bradu a spodní čelist a na závěr se rozdvojuje k oběma očím. Druhá větev vede vnitřně ke kostrči a poté páteří nahoru bez jasného ukončení. Dráha početí má 24 akupresurních bodů. Ty je možné stimulovat mimo jiné při potížích urogenitálního traktu, stejně jako při kýle, astmatu či kašli.
Meridián početí ovlivňuje následující oblasti a orgány
- srdce
- plíce
- pohlavní orgány
- hrudník a břicho
- zažívací trakt
- krk
- zuby
- štítná žláza
Fyzické potíže při nerovnováze meridiánu plodnosti
Nefunkční meridián početí může způsobit
- porucha plodnosti - přečtěte si, jaký je rituál plodnosti
- průjmy nebo zácpa, nadýmání
- poruchy močení
- bolest zubů a krku
- zvracení krve
- kašel, bronchitida, astma
- bolesti břicha a na hrudi
- poruchy řeči
- ochrnutí obličeje
- vysoký krevní tlak
- akné a ekzémy
- u mužů hrozí vznik kýly a porucha tvorby spermií
U žen jsou navíc s meridiánem početí spojeny tyto potíže
- menstruační potíže
- bolesti prsů
- sklon k potratům
- vznik sraženin v podbřišku
- výtok
- potíže s přechodem
Jak působí meridiány na naši psychiku?
Vyvážený meridián početí přináší do našeho života klid, sebedůvěru a otevřenost. Vyrovnaný člověk si uvědomuje a respektuje zodpovědnost za své chování.
Porušená dráha početí přináší vnitřní neklid a emoční labilitu. Projevuje se také slabou vůli. Vzácná není tréma, koktání, stydlivost a červenání se. Psychická nervozita často vede ke svíravým pocitům na hrudi a celkovému psychickému i fyzickému napětí. Obě pohlaví jsou ohrožena nezájmem o sex a frigiditou.
Jak dostanete svůj meridián početí do rovnováhy?
Všechny meridiány lze ovlivnit pomocí akupunkturní neboli meridiánové masáže. Dráha početí je také citlivá na detoxikaci organismu – vyberte si takovou formu, která odpovídá vašemu životnímu stylu.
Především ženy by měly u bylin a potravin hledat ty s obsahem fytoestrogenů, přírodních hormonů. Muže, a nejen je, nejspíš potěší, že jedním z produktů obsahujících fytoestrogeny je i pivo – ale zcela jistě platí všeho s mírou! Fytoestrogeny jsou dále obsaženy v sóji a výrobcích z ní, luštěninách, sezamovém a lněném semínku, některých obilovinách, klíčcích a dalších potravinách.
Očistu si zaslouží i vaše mysl. Zamyslete se nad tím, co snižuje vaši sebedůvěru a brzdí váš osobní rozvoj a pracujte na tom. Poraďte se s osobnostním koučem. Pokud řešíte potíže v sexuální oblasti, bavte se o nich s partnerem – nejčastější brzdou spokojeného sexu jsou nevyřčené nejasnosti, obavy a nesplněná očekávání. Pokud se snažíte založit rodinu, nezapomeňte i na psychickou stránku věci – někdy stačí „zaměstnat hlavu“, hlavně v případech, kdy se snaha nedaří. Naopak workoholici by se měli naučit zastavit se a vypnout.
Pamatujte, že dráha početí propojuje všechny jinové meridiány a tak problém ovlivňující kterýkoliv z nich má dopad i na meridián početí.
Diskuse k článku