Překyselení organismu. Jak se projevuje a jak se ho zbavit?
Pálí vás žáha? Trpíte nadýmáním, únavou a bolestmi hlavy? Příznaky překyselení organismu dovedou pěkně potrápit. Jak poznáme, že máme překyselený organismus a jak se můžeme překyselení navždy zbavit? Poradíme vám!
Příznaky překyselení organismu (acidózy)
Kyselé látky a toxiny v našem těle mohou způsobovat pěknou neplechu. Překyselení organismu neboli acidóza je stav nerovnováhy v těle, který se projevuje celou řadou nepříjemných příznaků. Patří mezi ně nejčastěji tyto:
- pálení žáhy
- bolesti hlavy
- únava
- nadýmání a jiné trávicí potíže
- chronické záněty střev
- psychické rozladění, deprese nebo podrážděnost
- nekvalitní vlasy a nehty
- nezdravá pleť
- oslabení imunitního systému
- otoky
- nadváha
- atopický ekzém
- alergie
- astma
- onemocnění kloubů
- cukrovka
- zvýšená kazivost zubů
- opakované mykózy
Kromě těchto chronických potíží se objevují mnohé další, které bývají spojovány s překyselením organismu. Člověk se také hůře soustředí a může mít i různé psychické potíže. Co za tím vším stojí a kde jsou příčiny překyselení organismu?
Příčiny překyselení a na co dávat pozor
Bylo zjištěno, že velkou roli při překyselení organismu hraje celkově nezdravý životní styl, nevhodná strava, nadužívání alkoholu, kouření, přemíra cukrů ve stravě a hlavně také stres. Vykolejení z rovnováhy způsobuje množství toxinů, které nejen přijímáme ve stravě, ale které se nacházejí všude v našem vnějším okolí − našem životním prostředí. A to počínaje stravou a znečištěným životním prostředím, a elektrosmogem či stresem a tlakem na psychiku konče (toxické emoce).
Největším problémem bývá zaplísnění organismu a rozvoj chronických a opakovaných kvasinkových infekcí. Plísně milují teplé, vlhké a kyselé prostředí, které utváří nadměrný příjem sacharidů (a hlavně jednoduchých cukrů).
Co způsobuje překyselení organismu?
Co tedy konkrétně způsobuje překyselení organismu a čeho bychom se měli vyvarovat:
- nadbytek jednoduchých cukrů ve stravě
- nadbytek bílkovin ve stravě
- nadměrné pití kávy
- konzumace ohřívaných jídel, polotovarů a smažených jídel
- nezdravý střevní mikrobiom
- nadbytečné užívání antibiotik či dalších léků
- každodenní velký stres
- pití alkoholu
- kouření
- nedostatek spánku
- nedostatek čerstvého vzduchu a nesprávné (povrchní) dýchání
- nedostatek pohybu na čerstvém vzduchu
- hltání a nedostatečné kousání potravy (konzumace jídla ve stresu)
- přejídání a nevhodné složení stravy
- nedostatek vitamínů a minerálů (poruchy vstřebávání živin)
- toxiny a celkové znečištění životního prostředí
Překyselení organismu a jídelníček
Mezi rizikové potraviny patří hlavně cukry, alkoholy, bílá mouka, mléčné výrobky, kynuté bílé pečivo, perlivé sladké nápoje, emulgátory a podobně. Nezdravá strava podporuje překyselení organismus a růst plísní.
Naopak je velmi důležité mít ve stravě dostatek cereálií, čerstvé zeleniny a vlákniny, fermentovaných potravin a prospěšný je také česnek. Pokud chcete, můžete vyzkoušet striktní protikvasinkovou dietu.
Jak si hlídat a kontrolovat pH
Pokud máte příznaky překyselení organismu, nebo si chcete ze zvědavosti otestovat, jak na tom jste, kupte si v lékárně lakmusové papírky. Ty vám dokáží určit pH ze slin. pH slin nemá klesnout pod 6,8. Dá se také zjistit pH moči pomocí testovacích proužků, které seženete v každé lékárně. Zásadité prostředí má vždy nad hodnotu 7 pH, kyselé pod 7 pH. Na testovacích papírcích to také poznáte podle barvy, nechybí však manuál, který vám snadno vysvětlí, jak tedy na tom jste.
Zásadité koupele k odkyselení organismu
Na odkyselení organismu je dobrá soda, a to nejen vnitřně při pálení žáhy a překyselení žaludku. Německý lékař Dr. P. Jentschura také doporučuje odkyselovací koupele celého těla v sodě. Soda je zásaditý nálev a vytahuje tak kyselosti přes kůži. Takto provedená detoxikace celého těla velice pomáhá. Lze provádět jak celkové zásadité koupele, tak třeba pouze koupele nohou.
Očista a detoxikace střev
Co dělat proti překyselení organismu a jeho nepříjemným následkům? V prvé řadě je potřeba zaměřit se na zdravou životosprávu a zdravě se stravovat. Zaměřte se také na detoxikaci střev a doplňte si laktobacily. Zdravý střevní mikrobiom je základem pro celkové zdraví a silnou imunitu. Důležité je také doplňovat důležité vitamíny a minerály. Pokud však máme problém se střevy, může také dojít k poruchám vstřebávání základních vitamínů a minerálů. Když nemáme v pořádku střevo a trpíme na poruchu vstřebávání živin, pak jsou nám doplňky stravy s bohatým obsahem potřebných minerálů k ničemu. K obnově správné funkce vstřebávání důležitých minerálů napomáhá informační preparát Col.
K očistě střev vám může pomoci preparát Anti-Anti B od MUDr. Josefa Jonáše, a také preparát Myk na odplísnění organismu. Je vynikající při užívání antibiotik a chronických mykózách a plísních všeho druhu. Zároveň přispívá ke zvýšení obranyschopnosti organismu, který pak dokáže s plísněmi účinněji bojovat. Pokud máte některé z výše zmíněných příznaků a podezření, že vás může trápit překyselení organismu, obraťte se přímo na terapeuta Marion, který vám pomocí měření dokáže přesně identifikovat příčinu vašich problémů a započít tak účinnou detoxikaci určenou na míru pro vás.
Diskuse k článku
Nikola
Jarka