Jak na úpravu vody ve vířivce
Pořídit si vířivku je snem mnoha lidí. Představa odpočinku ve vířivém bazénu po dlouhém dni v práci dovede být skutečně neodolatelná. Vířivka dovede splnit veškeré naše sny o domácím wellness. Musíme ale počítat i s tím, že do našeho života přinese kromě radosti a možnosti dokonalého odpočinku i pár povinností navíc – i vířivka totiž potřebuje pravidelnou péči. Ta nám může ukousnout kus volného času. Pokud zvolíme kvalitní chemii do vířivky, velkou část práce si ušetříme.
Proč čistit vířivku chemií?
Kdybychom měli po každém použití vířivky vypouštět vodu… tak by o vířivku vlastně ani nikdo nestál Jak už jednou voda ve vířivce je, tak už v ní nějakou tu dobu zůstane. Někdy jde o pár týdnů, častěji ji majitelé mění spíše po několika měsících. Ať tak nebo tak, teplá voda, která navíc dlouho stojí na jednom místě, je bez pravidelného chemického pročištění přímo rájem nejen pro klasickou špínu, ale především pro breberky všeho druhu.
Marimex chemie do vířivky si však s bakteriemi i dalšími nečistotami hravě poradí.
Jde to i bez chloru
Úpravu vody ve vířivce si často spojujeme s chlorem, který však rozhodně nevyhovuje každému a není divu. O chloru se rozhodně nedá říct, že by kdo ví jak prospíval zdraví, to spíš naopak. Naštěstí už se nějakou dobu vyrábí i chemie, která je stejně efektivní jako chlor do vířivky, ale bez jeho negativních účinků.
Chlor je stále nejpoužívanější chemií pro vířivky. Velmi rychle ho však v oblíbenosti dohání brom. Ten je šetrnější k pokožce, současně má delší účinnost. Naopak nevýhodou je, že se čisticí účinek bromu projeví o něco později.
Oblíbenou variantou pro úpravu vody ve vířivce pro lidi s citlivou pokožkou je také úprava aktivním kyslíkem. S touto možností se nemusí ani alergik bát podráždění. Nevýhoda tohoto způsobu úpravy vody spočívá ve vysoké ceně kyslíkových tablech.
Můžu upravit pH vody?
Ve vířivce může často docházet i ke změnám pH vody. Nízké pH vody může vést k poškození materiálu, ze kterého vaše vířivka je. Tato „kyselá voda“ zároveň může škodit sliznicím (např. očím a pokožce). K problémům způsobených kyselostí vody může docházet už při pH pod hodnotou 6,5.
Podobné problémy však může působit i voda s příliš vysokým pH. Od hodnoty 7,5 se voda ve vířivce stává zásaditou a ztrácí své hydroterapeutické účinky. Naopak může opět škodit lidským sliznicím.
U pH je tak rovnováha skutečně důležitá. Úprava této hodnoty je s chemií pro vířivky od Marimexu skutečně snadná.
Prohlédněte si nabídku vířivek i jejich příslušenství včetně chemie pro vířivky na e-shopu české značky Marimex!
Diskuse k článku