Chcete vyzkoušet skutečně účinná afrodiziaka? Namíchejte si čaje, které vaši touhu povzbudí
Přírodní afrodiziaka mohou být někdy velice užitečným pomocníkem. Láska totiž kvete v každém věku a milostný akt mezi dvěma lidmi by měl být její neopomíjenou součástí. Ne každému a v každém věku je však milování dopřáno. Mnoho lidí pak sahá po farmakologických přípravcích, které však v krajních případech mohou mít dopad i na zdraví. Ovšem i příroda nabízí mnoho látek, které navrací chuť k sexu, a umí i odstranit mnoho dalších problému s tím spojených.
Slovo afrodiziakum je odvezené od jména řecké bohyně lásky Afrodity. Říkalo se, že Afrodita uměla připravovat velmi účinné nápoje lásky, které podávala svým milencům, aby je přivedla k milostnému šílenství. Antická literatura je plná vyprávění o milostných vášních způsobených nápoji či jídlem. První zmínky o afrodiziakálních látkách pochází z dob 2200 let před naším letopočtem.
Afrodiziaka z kuchyně
Ti, z jejichž ložnice se vytratila vášeň, si mohou pomoci v první řadě tím, že do svého jídelníčku zařadí některá afrodiziaka, respektive afrodiziakální potraviny. Potřebné hormony v mužském mozku například dokáže stimulovat vůně vanilky. Výborně ale fungují i chilli papričky, kterých se však musí zvolit správné množství. Pokud to s chilli papričkami přeženete, dojde naopak k utlumení vaší sexuální touhy. Jako afrodiziakum jsou ale vyhlášené i ústřice nebo kaviár. Tyto dary moře obsahují hodně zinku a nenasycených mastných kyselin, což snižuje i riziko impotence. A která afrodiziaka jsou vhodná z říše bylin a rostlin?
Kotvičník jako přírodní afrodisiakum, které si vypěstujete i doma
Bylinky na erekci! Pánové, vyzkoušejte tato přírodní afrodiziaka
Ztráta libida nemusí být konečný stav. Pomoci mohou i přírodní afrodiziaka
Afrodiziaka: Maralí kořen pro ženy i muže
Oblíbenou bylinkou povzbuzující milostnou touhu je rostlina sibiřského původu známá jako maralí kořen neboli parcha léčivá. Užívá se při léčbě neplodnosti a impotence, je tak vhodná pro ženy i muže. Kromě toho zvyšuje obranyschopnost organismu, posiluje odolnost proti stresu a hodí se i k doléčování po operacích a dlouhodobých onemocněních. Navíc snižuje cukr v krvi, cholesterol i tuk, rozšiřuje periferní cévy a zlepšuje krevní oběh. Čaj se dá připravit jak z listů, oddenku tak i z kořene. Musíme však počítat s tím, že tato bylinka má silně stimulující účinky, proto ji neužíváme dlouhodobě, aby si tělo nezvyklo a ani se nedoporučuje její konzumace později odpoledne a večer, aby nebyl narušen pravidelný spánkový proces. Ideální je třítýdenní kůra střídaná dvoutýdenní pauzou. Neměli by ji užívat lidé trpící hypertenzí a osoby se závažným onemocněním jater a ledvin.
Afrodiziaka: Damiána posílí libido
Velice užitečnou bylinkou je pastala rozprostřená známá spíš jako damiána. Listy tohoto keře z čeledi mučenkovitých se jako afrodiziakum používalo už od pradávna hlavně u Mayů a Aztéků. Damiána se užívá k léčbě kašle i zácpy, ale také neplodnosti, impotence a v neposlední řadě mnoha chorob souvisejících s pohlavními orgány. Hlavně v Mexiku je damiána používána jako silné ženské afrodiziakum, kvůli lepšímu prožitku by ženy měly vypít šálek čaje z damiány alespoň hodinu před milostným aktem. Čaj je ale výrazným stimulantem i pro muže. Pije se zhruba hodinu až dvě před intimním stykem.
Afrodiziaka: Ženšen vylepší orgasmus
V Číně byl ženšen pravý používán jako afrodiziakum po staletí a je přezdíván i elixírem mládí a zázrakem přírody. Bohatí Číňané nosili kořen ženšenu pověšený na krku a cucali ho před souloží, protože věřili, že posílí jejich erekci a znásobí prožitek z orgasmu. U ženšenu je však podstatné dlouhodobější užívání a hlavně kvalita užívaného přípravku. Pro účinnost této bylinky je důležité stáří kořenu. Nejúčinnější je v době zralosti, což trvá zhruba šest let.
Ženšen patří mezi nejlepší a nejúčinnější přírodní afrodiziaka. I proto je využíván v mnoha prostředcích podporujících erekci, plodnost a potenci. Ženšen by se však neměl užívat současně s nápoji obsahujícími kofein a s celou řadou léků, jeho užívání je proto lepší konzultovat s lékařem.
Afrodiziaka: Libeček do kuchyně i do ložnice
Hospodyňky libeček milují, protože dokáže připravovanému jídlu dát výraznou nezaměnitelnou chuť. V kuchyni se dá využít v podstatě celá rostlina. A ta se dá zužitkovat i k přípravě velmi účinného čaje. Když ho připravíte z kořene, působí detoxikačně a močopudně. Pomůže zmírnit obtíže způsobené dnou, revmatem i artrózou. Navíc podporuje trávení a pomáhá při nepravidelné menstruaci i potížích s prostatou. Odvar ze semen libečku zase zvláště u starých lidí přispívá k výraznému posílení organismu. Navíc čistí krev a celkově odvádí škodlivé látky z organismu. Čaj z listů zase výborně účinkuje proti nadýmání, nechutenství a při obtížích žaludku i žlučníku. Celkově libeček velmi pozitivně působí na svalovou i nervovou soustavu. Jeho afrodiziakalní účinky objevili naši předci už v 16. století. Už tehdy měl ale libeček mnohem širší využití a to nejen v kuchyni. Jeho lístky si například lidé vkládali do bot, aby se zbavili nepříjemného zápachu. Své využití našel i ve výrobě parfémů. Libeček by však neměly užívat těhotné a kojící ženy, ani lidé trpící onemocněním ledvin.
Autor článku: Monika Poledníková
Diskuse k článku
Mika
Ina