Znáte bylinná afrodiziaka? Nejlepší byliny pro ženy, které nabudí sexuální touhu a vzrušení
Když je řeč na téma “bylinná afrodiziaka”, většinou se hovoří o tom, co prospívá mužům. Avšak co ženy? Někdy i ony potřebují něco dobrého na povzbuzení. Naštěstí příroda na ně myslela i v tomto ohledu a má pro ně hned několik tipů na zajímavá bylinná afrodiziaka, která mohou vzpružit a dodat sexuální sílu a energii.
Bylinná afrodiziaka: Damiána
Je to vlastně Pastala rozprostřená, avšak známější je právě pod označením Damiána. Rostlina je původem z Mexika, střední Ameriky a západní Indie. Listy tohoto keře s krásnými žlutými kvítky se využívají jako afrodiziakum už odnepaměti. Funguje však nejen na sexuální vzrušení žen, ale i mužů. U těch dokonce pomáhá ke zmírnění impotence. Bylina se ale v lidovém léčitelství využívá i na mnoho dalších obtíží, jako jsou například deprese, menstruační potíže, úzkosti nebo astma. Je mírně projímavá, tudíž je vhodným doplňkem při léčbě zácpy. Co se týče jejího zařazení mezi bylinná afrodizika, tak damiána umí zvýšit sílu, energii a zároveň je schopna lépe prokrvit oblast genitálií, je schopna stimulovat libido.
Bylinná afrodiziaka: Ginkgo
Ginkgo bilola je u nás známé především jako přírodní prostředek na prokrvení. Málo se však již hovoří o tom, že patří mezi zajímavá bylinná afrodiziaka. Právě u žen dokáže neuvěřitelným způsobem obnovit libido. Ginkgo bylo dokonce testováno i na své schopnosti zlepšit sexuální dysfunkci a tyto testy dopadly na výbornou. Extrakt z ginkgo biloba usnadňuje průtok krve, ovlivňuje systému oxidu dusnatého a má relaxační účinek na tkáň hladkého svalstva. Právě tyto procesy jsou důležité pro sexuální “odezvu” u žen. Podle expertů tedy výtažek z ginkgo biloba může mít terapeutický účinek. Mimo to však ginkgo vykazuje schopnost léčit sítnici oka, deprese, zmírňovat bolesti hlavy, zánět vedlejších nosních dutin a dokonce i závratě.
Kotvičník jako přírodní afrodisiakum, které si vypěstujete i doma
Bylinky na erekci! Pánové, vyzkoušejte tato přírodní afrodiziaka
Bylinná afrodiziaka: Drmek
Drmek obecný neboli také mnišský pepř je znám odpradávna jako “ženská bylina”. Je skvělým přírodním prostředkem pro regulaci ženského reprodukčního systému. Například v Německu je tato rostlina oficiálně schválena jako přírodní léčivo na premenstruační a menstruační problémy. Patří však i mezi bylinná afrodiziaka. Předpokládá se totiž, že zvyšuje sexuální touhu zvýšením hormonu progesteronu a také zvýšením hladiny dopaminu. Tedy chemické látky, která je spojována s mozkovými centry potěšení a odměny. Drmek rovněž snižuje prolaktin v mozku. Ten je zase znám tím, že sexuální touhu narušuje. Bylina je známá také tím, že pomáhá při léčbě fibrocystické mastopatie i ženské neplodnosti. Je prevencí potratu a je schopna zvyšovat množství mateřského mléka u kojících žen.
Bylinná afrodiziaka: Korejský ženšen
Bylina, která se může pochlubit tím, že její léčivé účinky jsou známy už více než 5000 let. A mezi bylinná afrodiziaka nepatří rozhodně náhodou. Pomáhá v oblasti sexuálního vzrušení, a to především u žen v menopauze. Uvádí se, že jeho účinnost by mohla být způsobena relaxačním účinkem na klitoris.
Provedená studie na toto téma dokonce dospěla k závěru, že výtažky korejského ženšenu mohou být využity jako alternativní pomoc u žen v menopauze ke zlepšení jejich sexuálního života. Mimo to však korejský ženšen pomáhá i při léčbě deprese, nevolnosti, nádorů, plicních potížích, nervozity či při nadměrném stresu.
Bylinná afrodiziaka: Shatavari
Neznámé shatavari možná budete znát pod názvem Chřest hroznovitý. Z rostliny se využívají šťavnaté kořeny, ájurvéda na ně nedá dopustit. Tradiční použití uvádí zmírnění zácpy, léčbu žaludečních vředů, potlačení úzkostí a zmírnění cukrovky. V oblasti ženského sexuálního zdraví ja shatavari spojováno s mírněním premenstruačního syndromu a vyrovnáváním klíčových ženských hormonů. Vědci podrobně prozkoumávali fytoestrogenní vlastnosti shatavari. Zjistili, že estrogeny ze shatavari jsou strukturálně podobné estrogenům, které ženské tělo produkuje. V závěru studie uvedli, že shatavari tedy může být využita jako alternativa ke klasické syntetické hormonální substituční terapii pro ženy v menopauze. Shatavari je schopno jemně a přirozeně hladiny hormonů vyrovnávat. Navíc, i shatavari, je zařazena mezi bylinná afrodiziaka, jelikož umí podpořit, především u starších žen, sexuální apetit.
Autor článku: Monika Poledníková
Diskuse k článku
Jatra