3 způsoby, jak minimalizovat následky úrazů a zbytečně nepřicházet o peníze
Vyrážíte na pořádnou alpskou lyžovačku? Chystáte se do maďarských lázní zrelaxovat tělo i mysl? Nebo máte jednoduše náročné povolání, které patří do kategorie zaměstnání se zvýšenou pravděpodobností úrazu?
Pak vás možná nejednou napadlo, co budete dělat v případě úrazu a následných komplikací, které mohou skončit trvalými následky, ve výjimečných případech ještě hůř. Máme pro vás 3 způsoby, jak zmírnit následky možných úrazů.
Kdo je připraven, není překvapen
O životním pojištění jste již určitě nejednou slyšeli. Má chránit vás i vaše nejbližší před finančními důsledky nejrůznějších životních situací. Nejdůležitější a v našich končinách též nejžádanější je životní pojištění proti riziku smrti, proti riziku trvalé invalidity či smrti úrazem.
Pokud o životním pojištění uvažujete, měli byste jej uzavřít co nejdříve – ideálně do 55 let věku. Poté se totiž prudce zvyšuje pravděpodobnost zdravotních a jiných rizik, kvůli kterým vás již pojišťovna nemusí pojistit. A jak takové životní pojištění vybírat?
- Zjistěte, které pojišťovny tento produkt nabízejí
- Využijte online nástroj „životní pojištění – kalkulačka“ a jednotlivé nabídky porovnejte
- Vyberte produkt, který vám bude nejvíce vyhovovat, a kontaktujte pojišťovnu
- Podepište smlouvu
Náš tip: Mějte na paměti, že nejlevnější pojistka nemusí být zároveň tou nejvýhodnější a může v sobě zahrnovat mnoho výluk!
Úrazová pojistka – přítel rodinného rozpočtu
Ať už k úrazu přijdete na horách nebo během plnění pracovních povinností, vždy zde existuje riziko krátkodobého výpadku příjmu, v horším případě také trvalých následků, kvůli nimž se již do pracovního procesu nebudete moci opětovně zařadit. Kdo pak za vás bude platit hypotéku a nebankovní půjčky, které se u nás těší stále větší oblibě? Pro tyto případy je vhodné uzavřít odpovídající úrazové pojištění.
Říkáte si, jaký má smysl mít platné úrazové pojištění, pokud jste k úrazu přišli v práci a tudíž očekáváte, že vás za něj zaměstnavatel odpovídajícím způsobem odškodní? Bohužel, to již dávno neplatí. To, že vás za pracovní úraz zaměstnavatel odškodní v plné výši, není samozřejmostí. Tady máte tedy 3 důvody, proč úrazové pojištění uzavřít:
- Můžete získat denní odškodné za dobu nezbytného léčení úrazu nebo léčení předem vyjmenovaných úrazů
- Může vám být vyplacena paušální částka za určité úrazy
- V případě trvalých následků získáte vyplacení příslušné části ze sjednané pojistné částky
Náš tip: Sjednáte-li si úrazové pojištění online, můžete na něm ušetřit několik desítek procent!
Na cesty vyrážejte pouze s platným cestovním pojištěním
Ať už plánujete exotickou dovolenou nebo lyžovačku v Alpách, v žádném případě se na cesty nevydávejte bez platného cestovního pojištění. V případě úrazu v zahraničí vás sice ošetří, ale úhradu vzniklých nákladů budete muset zajistit z vlastní kapsy. Na kolik vás takový úraz přijde?
- Ošetření omrzliny – cca 3 000 Kč a výše
- Ošetření vyraženého zubu - cca od 3000 Kč a výše
- Zlomenina klíční kosti – cca 15 000 – 30 000 Kč
- Ošetření zlomené nohy – cca 9 000 – 30 000 Kč
- Úraz hlavy s pobytem na JIP – 300 000 Kč
Nehoda není náhoda…
…a neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. To je starý známý fakt, který jednoduše neovlivníme. Můžeme ale ovlivnit to, jak nás a naši rodinu případný úraz poznamená. Obezřetnost a prozíravost je tedy vždy na místě.
Diskuse k článku