6 nejlepších způsobů, jak zlikvidovat černé tečky v obličeji. Konečně se jich nadobro zbavíte
Černé tečky jsou problém, který se týká nejen žen. A rozhodně nejen těch, kteří jsou v pubertě. Ovšem odstranit tyto černé tečky bývá pořádný problém a ne vždy se to úplně podaří. Poradíme vám, jak se černých teček v obličeji postupně zbavit, i jak jim předcházet.
Černé tečky jsou drobné nevzhledné pupínky, které vystupují na povrch kůže. Ve chvíli, když se pór ucpe a uzavře, vznikne takzvaná bílá tečka. Avšak když horní část zůstane otevřená a přijde do kontaktu se vzduchem, vytvoří se tečka černě zbarvená. Za tuto černou nebo tmavě šedou barvu může mastnota a odumřelá kůže, které póry ucpávají. Je tedy mylná domněnka, že černé tečky jsou vlastně špinavé póry. Mýdlem a vodou je rozhodně neodstraníte.
Černé tečky na nose
Nejčastějším místem, kde se černé tečky objevují, je nos. Dále pak mastnější místa v obličeji, jako jsou tváře, brada a čelo. Odstranit černé tečky lze těžce, avšak pomoci s tím může důsledná kosmetická péče. Jak na to?
Liftingová masáž obličeje místo chirurgických zákroků
Obličejová jóga omlazuje obličej a zlepšuje náladu! Už jste ji vyzkoušeli?
Domácí peeling na obličej za pár minut. Inspirujte se těmito skvělými tipy!
1. Důkladná hygiena
Pokud nechcete, aby se černé tečky opakovaně tvořily, pak je třeba mýt obličej důkladně dvakrát denně (ráno po probuzení a večer před spaním) a vždy po cvičení. Jen si dávejte pozor, abyste pokožku nečistili až příliš. Jakmile ji budete nadměrně zbavovat mazu, bude ho paradoxně produkovat ještě více a vy se tak dostanete do začarovaného kruhu. Čištění by tak mělo být šetrné. Vhodné jsou například i speciální čisticí ubrousky na obličej.
2. Náplasti na černé tečky
V každé drogerii jsou k mání speciální černé náplasti, které se aplikují právě na místa, kde nás černé tečky obtěžují nejvíce. Náplasti dokáží odstranit tenkou vrstvu pokožky a s ní i mastnotu a odumřelou kůži, které mají černé tečky na svědomí. Je ale také důležité vědět, že náplasti nezabrání novému vzniku černých teček, jelikož neregulují produkci kožního mazu. Ideální je před aplikací náplastí napařit obličej, například nad hrncem s horkou vodou, póry se otevřou a náplasti je pak mohou lépe vyčistit.
3. Bezolejová kosmetika
Ať už si budete kupovat opalovací krém na obličej nebo noční péči, rozhodně byste měli dbát na to, aby přípravky neobsahovaly žádný olej. Ten totiž může mít na svědomí ještě větší zanášení pórů, pokud na to trpíte.
4. Peeling na černé tečky
Peeling je pro mnoho lidí synonymem drsného očištění pokožky. Ale nemělo by tomu tak být. Příliš drsný peeling může totiž pokožku naopak ještě více podráždit nebo zanítit. Sáhněte raději po jemném chemickém exfoliantu. Především se zaměřte na takové produkty, které obsahují AHA a BHA kyseliny. Ty totiž pomáhají odstraňovat odumřelé kožní buňky a uvolňují cestu dalším produktům, aby lépe pronikaly do pokožky a fungovaly tak efektivněji.
5. Jílová maska na černé tečky
Jíl není žádná moderní kosmetická ingredience. Používá se již odpradávna. A funguje skvěle. Jíl totiž pomáhá zbavit pokožku přebytečného mazu a může pomoci uvolnit nebo dokonce zcela odstranit obsah ucpaných pórů. Navíc pleťové masky s jílem bývají mnohem jemnější než náplasti na černé tečky. Přitom efekt může být velice podobný.
6. Dřevěné uhlí na černé tečky
Kosmetika s dřevěným uhlím je v poslední době velice populární. Ostatně, není se čemu divit. Černé uhlí je skvělý čisticí a detoxikační prostředek. Působí hluboko v pórech a pomáhá je důkladně čistit. Vyzkoušet můžete mýdla, masky nebo nejrůznější čističe na pleť s obsahem dřevěného uhlí.
Autor článku: Monika Poledníková
Diskuse k článku