Vyzkoušejte nejlepší přírodní léčiva na jarní alergie
Jarní alergie může být charakterizována jako řada příznaků, které se vyskytují vždy ve stejnou roční dobu. A taková alergie dokáže pěkně potrápit. Příznaky jako vodnatá rýma, kašel, slzení očí mohou v krajním případě až znemožnit běžné fungování. Ulevit pochopitelně mohou léky, antihistaminika. Věděli jste však, že podobně mohou působit i některé přírodní látky?
Bylinné čaje na alergie
Některé bylinky působí skutečně jako přírodní antihistaminikum. Což v překladu znamená, že mají podobné působení jako běžně dostupné léky na alergie. Mezi nejsilnější přírodní léčiva na alergie patří rozhodně kopřiva, máta a jitrocel. Dokáží si poradit s jakýmikoliv příznaky alergie a tiší je. Co se týče alergie na pyl, pak můžete vyzkoušet i estragon. Jde o bylinu, která si poradí hlavně s kašlem a alergickou rýmou.
Na alergie pomáhá i cibule
Naprosto obyčejná kuchyňská cibule může být zajímavým lékem proti sezónní alergii. Cibule, respektive cibulová šťáva totiž pomáhá zmírňovat záněty a příznaky spojené s pylovou alergií.
Alergie na kovy představuje velkou nepříjemnost. Pozor hlavně na nikl
Zbavit se alergie a kožních nemocí bez léků? Víme, jak na to!
Alergie na pyl je zase tady! Pylové alergeny, které vás ohrožují od A do Z
Citrusové plody, med a alergie
Stejně dobře mohou posloužit i citrusové plody, avšak nesmí se to s jejich konzumací příliš přehánět. Díky vysokému obsahu vitamínu C jsou totiž účinnými spojenci v boji proti alergiím. Pití čerstvě vymačkané šťávy z citrusů může zmírňovat podráždění nosní sliznice a krku. Mezi top produkty v tomto směru patří pomeranče a citróny. A jestli vás nedráždí med, pak si do čerstvé citrusové šťávy můžete přidat i lžičku tohoto přírodního sladidla. Ostatně právě med je díky svým antiseptickým vlastnostem účinným prostředkem na zmírnění bolestí v krku.
Sůl pomůže, když nás trápí alergie
Ač by se na první pohled mohlo zdát, že nás bude sůl dráždit, opak je pravdou. Sůl se poměrně hojně využívá jako přírodní prostředek při podráždění nosu. Čtvrt lžičky soli zřeďte 100 ml vody a důkladně promíchejte. Sůl musí být zcela rozpuštěná. Solný roztok pak dejte do konvičky na výplach nosu (pokud nemáte, lze alternativně použít například injekční stříkačku) a nos si důkladně vypláchněte.
Jablečný ocet i hořčík na alergie
Mezi účinné přírodní prostředky patří i jablečný ocet. Ten dokonce pomáhá předcházet alergické rýmě. Stačí každý den ráno vypít sklenici vody, do které jsme přidali dvě lžičky jablečného octa. Pro zklidnění podrážděného krku je pak možné k léčivému nápoji přidat i med. Pokud na něj nejsme pochopitelně alergičtí. Hořčík je pak látkou, která pomáhá alergie zcela eliminovat. Jestliže víte, že vás jarní alergie trápí, je vhodné si už například před sezónou udělat hořčíkovou kúru. Jestli jste nic takového nestihli, můžete ji pochopitelně udělat i nyní. Hořčík pomáhá zmírnit kýchání, rýmu a další příznaky alergie.
Alternativní metody, které pomáhají u alergie
Krom přírodních prostředků je i mnoho dalších metod, které na alergie zabírají. Můžete je pochopitelně vyzkoušet a uvidíte, co bude nejlépe fungovat právě na vás.
Reflexní terapie:
Pomoci může při mnoha obtížích, dokonce právě i v čase, kdy nás trápí alergie či alergický rýma. Na vnitřní straně ukazováčku pravé i levé ruky, přímo na kloubu, se nachází bod, který alergie potlačuje. Stimulujte ho třeba i několikrát denně.
Bachovy květy:
Jde o macerované rostliny a květiny. Je jich mnoho druhů, avšak některé jsou určeny přímo právě pro alergie. Cílem takové směsi bylin je obnovení rovnováhy imunitního systému.
Homeopatie:
Na alergie mohou zabírat i homeopatické kuličky. Vyzkoušet můžete například Apis mellifica 9CH nebo Pollens 15CH. Případně se obraťte na homeopata, který vám naordinuje léčbu přesně na míru.
Autor článku: Monika Poledníková
Diskuse k článku