Perineální rehabilitace: Cviky, které posílí pánevní dno a zajistí vám lepší orgasmus
Perineální rehabilitace je podle odborníků mnohem účinnější na posílení pánevního dna než třeba Kegelovy cviky nebo tradiční rehabilitační cvičení. Perineální rehabilitace se provádí i přímo na různých rehabilitačních klinikách. Dokáže pomoci ženám po porodu a dále pak ženám, které trpí únikem moči. Cvičení je však vhodné i v případě, když chcete prožívat intenzivnější orgasmus. I s tím dokáže účinně a rychle pomoci.
Perineální rehabilitace funguje, podle zatím dosavadních výzkumů, mnohem lépe než tradiční rehabilitační cvičení. Ženy, které tento druh rehabilitace podstoupili, mají mnohem lepší a výraznější výsledky. Perineální rehabilitace vlastně spočívá nejen ve cvičení, ale rovněž v přirozeném procesu orgasmu ke zlepšení síly svalů pánevního dna a k obnovení sexuálních funkcí po porodu.
Perineální rehabilitace a perineum
Perineum je vlastně hráz. A během těhotenství a porodu je to oblast značně namáhaná, což může vést k problémům s inkontinencí a rovněž i k problémům při pohlavním styku. Tyto poruchy jsou však ve společnosti tabu a ženy nejsou zvyklé o nich mluvit. Nejen před partnerem, ale ani před lékařem nebo fyzioteraputem. Což je velká chyba, jelikož neřešené obtíže tohoto druhu se pochopitelně dále časem a věkem zhoršují. Podle zdravotníků je ideální začít s perineální rehabilitací zhruba šest až osm týdnů po porodu. Porodní asistentka nebo fyzioterapeut vyhodnotí počet sezení, většinou je to však v průměru deset a každé trvá zhruba 30 až 40 minut. Přičemž za jeden týden se dají provést dvě až tři sezení. Výsledky jsou tudíž velice rychlé. Pochopitelně je tedy nutné i následné cvičení doma, bez toho to nepůjde.
Nedaří se vám zhubnout po porodu? Zjistěte jak na to - správně, zdravě a účinně!
Domácí porody: Výjimečné pocity pro matku i určité riziko pro ni i dítě
Pupečníková krev může zachraňovat životy. Odebrat lze hned po porodu
Je perineální rehabilitace pro každého?
Podle výsledků, které jsou zatím k dispozici, se předpokládá, že perineální rehabilitace je skutečně vhodná pro každou ženu. A co víc, výsledky jsou viditelné v krátkodobém horizontu, což se u jiných druhů rehabilitace takto s úspěchem neděje. Už během několika málo cvičení je možné pozorovat snížení stresové močové inkontinence, a to téměř v polovině případů. Perineální rehabilitace je doporučována zejména u pacientem, které tento problém trápil už před těhotenstvím nebo se dostavil těsně po porodu. Ostatně právě po narození dítěte trpí stresovou inkontinencí mnoho žen.
Pokud se problém sám neupraví nebo neustoupí po cvičení a je trvá delší dobu než tři měsíce, pak je velké riziko, že se žena se stresovou inkontinencí po porodu bude i nadále trápit. Perineální rehabilitace je schopna tyto obtíže vyřešit. Stejně jako absenci orgasmů, se kterými má opět mnoho žen po porodu trable.
Perineální rehabilitace pomůže dosáhnout orgasmu
Z průzkumu, který vědci provedli na dvou skupinách žen jasně vyplynulo, že perineální rehabilitace má skutečně prokazatelné výsledky. Navíc pomáhá ženám dosáhnout lepšího orgasmu a u maminek u porodu přispívá k rychlejší obnově poporodní funkce pánevního dna. S perineální rehabilitací může pomoci porodní asistentka nebo fyzioterapeut.
Perineální rehabilitace: Vyzkoušejte si cvičení
Perineální rehabilitace zlepšuje a zvyšuje efektivitu svalů kolem pochvy, močové trubice a konečníku. Což je právě oblast hráze.
- Pomalu se nadechněte.
- Vydechujte pomalu a během výdechu stáhněte všechny svaly hráze, jako byste zadržovali močení.
- Stažené svaly alespoň na deset vteřin zadržte.
- Odpočiňte si a cvik proveďte znovu, zopakujte jej celkem 10x.
Tento cvik je vhodné provádět 3x denně. Začít můžete vleže, později jej pak můžete provádět již ve stoje.
Autor článku: Monika Poledníková
Diskuse k článku