Jak na únavu, špatné trávení anebo akné? Detoxikace organismu nám zlepší zdraví Jak na únavu, špatné trávení anebo akné? Detoxikace organismu nám zlepší zdraví

Jak na únavu, špatné trávení anebo akné? Detoxikace organismu nám zlepší zdraví

Jsme vyčerpaní a nevíme proč. Když je v našem těle velké množství toxinů, začínají se dostavovat nežádoucí potíže. A to jak fyzické, tak psychické. Pokud nás trápí zažívací problémy, pálení žáhy anebo únava, může to být signál, že naše tělo potřebuje očistu. Detoxikace organismu nám může pomoct zlepšit zdravotní kondici a dodat energii. Očista organismu je velmi účinná a není ani složitá. Řekneme vám, jak na ni. Také vám ukážeme, jak poznat, že je naše tělo zanesené toxiny a z jakých potravin se do nás vlastně dostávají.

Lidské tělo je vybavené schopností zbavovat se toxinů. Ale v dnešní době, kdy toxinům čelíme v podstatě na každém kroku, přestávají tělesné mechanismy stačit a potřebují k tomu naši pomoc. V takovém případě je ideální zahájit očistu zevnitř.

Detoxikace organismu: jak poznat, že jsou v našem těle toxiny?

Je bez debat, že toxiny jsou pro naše tělo škodlivé. Jak ale poznáme, že jich máme v těle příliš? Nejčastěji se znečištěný organismus projevuje právě zažívacími problémy. Průjem, zácpa, nevolnost, pálení žáhy, pocit těžkosti a další příznaky můžou být zapříčiněné právě záplavou toxinů v našem těle. Toxiny způsobují také bolesti hlavy a migrény. Zapříčiňují i bolest svalů. Negativně působí na naši pleť, způsobují akné, vyrážky anebo podráždění. Pokud bojujeme s nějakými kily navíc, hlídáme si každou kalorii, pravidelně cvičíme, a přesto nehubneme, i za tím můžou stát toxiny. Mají totiž velký vliv na hormonální rovnováhu. Pokud se vychýlí, může se nám hubnout velmi těžko. Znečištěný organismus může způsobovat také zápach z úst.

Kromě toho mají toxiny na svědomí i zvýšenou únavu. S tou se setkává stále větší počet lidí a může nám zkomplikovat profesní i osobní život. Dalším významným projevem může být celková nepohoda. Netrápí nás nemoci, podle lékařů jsme zdraví, ale přesto se necítíme ve své kůži. Jsme vyčerpaní, podráždění a nemáme tolik energie, kolik bychom potřebovali. I toto může být volání našeho těla po očistě organismu. A proč se cítíme vyčerpaní? Naše tělo vynakládá většinu energie na boj s toxiny a snaží se nás jich zbavit. Proto je důležité, abychom mu v tom pomohli. Na řadu tak přichází detoxikace organismu.

Signály, že naše tělo potřebuje očistu
Vyčerpání a únava
Bolesti hlavy a migrény
Zažívací problémy
Pálení žáhy
Podrážděnost
Problémy s hubnutím
Zápach z úst
Bolest svalů
Akné a vyrážky

7 potravin, které nám zaplavují tělo toxiny

Toxiny se do našeho těla dostávají z jídla, ovzduší i půdy. Pokud jíme hodně upravovaných potravin, které obsahují chemikálie, pesticidy a konzervační látky, dostáváme tím do sebe škodlivé látky. V malé míře si s nimi naše tělo poradí. Ale všeho moc škodí.

Kofein

Díky kofeinu v kávě a energetických nápojích nám v těle výrazně stoupne hladina cukru a adrenalinu. Naše nadledvinky nám tak sice rychle navodí pocit energie, ale stejně rychle se vyčerpají. A když je opět popoženeme kávou, naše nadledvinky zatížíme a jejich činnost se zhoršuje.

Kolové nápoje

Kolové nápoje obsahují vysoký podíl cukru. To nám způsobuje výkyvy glukózy. A pokud sáhneme po dietních kolových nápojích, opravdu si moc nepomůžeme. Náhražka, kterou obsahují, má ve výsledku podobné vlastnosti, jako balzamovací tekutina.

Smažená jídla

Smažení destabilizuje molekuly oleje a produkuje volné radikály.

Pšeničné a sladké pečivo

Toxiny z pšenice se mohou dostávat do krevního oběhu. Pokud jíme příliš velké množství chleba, kvasnice nám můžou narušovat střevní mikroflóru. U buchet a koláčů přijímáme velké množství cukrů, nasycených tuků a prázdných kalorií.

Konzervy

Látky z konzerv se nám můžou dostávat do těla. Kyselé konzervované ovoce totiž může rozkládat kov. Naopak obsah konzerv s olejem, jako je třeba tuňák, do sebe vstřebává látky, ze kterých je konzerva složená. S kovy si naše játra nemusí poradit a ty pak začnou stěžovat vstřebávání minerálních látek.

Sýry

Podobně jako jiné fermentované mléčné výrobky přispívají sýry k nadměrnému výskytu kvasinek. Navíc se těžko tráví.

Šunka a uzeniny

Obsahují hodně soli a můžou narušit vstřebávání minerálních látek. Mohou také obsahovat hormony a antibiotika.

Detoxikace organismu a jak na ni

Detoxikace organismu znamená přehodnocení celého našeho jídelníčku. Hodně pijme, jezme zdravě, vyhýbejme se stresu, některé potraviny zcela vynechejme a naopak přidejme vhodné detoxikační doplňky stravy. Očista organismu může být různě dlouhá, nejčastěji mívá 3 dny anebo 7 dní. Pokud chceme očistu nejen nárazovou, ale průběžnou, vyzkoušejme doplňky stravy.

Týdenní očista organismu v 7 krocích

  1. Naplánujme si jídelníček, ve kterém nebude maso, vajíčka, uzené potraviny, sýry, bílé pečivo, káva, alkohol, limonády, černý čaj a všechno sladké.
  2. Zařaďme na jídelníček dostatek antioxidačních potravin, jako je zázvor, citrón anebo kysané zelí.
  3. Dodržujme vysoký příjem tekutin, ideální je čistá voda. Ráno zkusme vypít na lačno sklenici vody s citrónem.
  4. Jezme pouze když máme hlad.
  5. Zkusme se vyhnout veškerému stresu a odpočívat.
  6. Pamatujme na to, že detoxikace je pro naše tělo zátěž. Ideální je vzít si na tuto dobu dovolenou a relaxovat.
  7. Vyzkoušejme doplňky stravy zaměřené na očistu.

Dlouhodobá detoxikace organismu se vyplatí

Pokud zahájíme detoxikaci a poté pokračujeme v předcházejícím životním stylu, připravujeme se tím o dlouhodobé pozitivní účinky očisty. Ideální je po nárazové detoxikaci pozměnit životní styl. Do nové životosprávy je dobré zařadit také přípravky, které působí dlouhodobě. Velmi účinný a klinicky prověřený je například Enterosgel.



Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

Vánoční cukroví bez cukru: užijte si zdravé Vánoce!

Tolik tuku na 40 g mouky je nesmysl, zvláště u těsta, do kterého dáme 200 g ořechů - to by v troubě neudrželo ...

Vánoční cukroví bez cukru: užijte si zdravé Vánoce!

Dobrý den, téměř žádný recept není úplný - v surovinách oproti postupu buď něco chybí nebo přebývá.

Ovlivňuje bydlení naše duševní zdraví?

Skvělý článek, který připomíná, jak zásadní je prostředí, ve kterém žijeme, pro naše duševní zdraví. Právě v d...

Hodí se tepelné čerpadlo do starého domu?

Když jsme řešili vytápění našeho starého domu, tepelné čerpadlo bylo jednou z možností . :) Nakonec jsme šli d...

Umělé oplodnění

9 měsíců je v dnešní době bohužel běžná doba snažení. Do roka se to považuje za no...

Arganový olej

Mně se nejvíc osvědčil arganový šampon. Vlasy jsou po něm fakt jemný a hebký, a hlavn�...

Regenerace suché a jemné kůže

Dobrý den paní Matrino, dnes trh nabízí různé druhy masti, krémů a gelů a každému n�...
Zobrazit všechna témata

První společné Vánoce: Jak je prožít v harmonii a radosti

První společné Vánoce ve dvou jsou jedinečnou příležitostí k vytvoření vlastních svátečních tradic. Můžete čerpat z oblíbených rituálů z dětství a přidat nové, které budou odrážet váš společný příběh. Rozhodová...

Vietnamská kuchyně u vás doma: 6 receptů, které zpestří váš běžný jídelníček

Jestli jste se rozhodli, že konečně začnete jíst zdravě, pak je vietnamská kuchyně ideální volbou. Řídí se filozofií pěti elementů a celkově se dá říci, že je mnohem lehčí než naše tradiční pokrmy. Ostatně vyzk...

Vzdělávání v jednotřídních školách: Proč je osobní přístup klíčem k úspěchu

Vzdělávání v jednotřídních školách přináší mnoho výhod, nejen bližší přístup učitelů k dětem, ale také jejich rozvoj a zvýšení socializace. Co konkrétně jednotřídní školy a školky nabízejí? A proč by právě toto...

Bezlepkový banánový chlebíček

Začněte tím, že si předehřejte troubu na 170 až 190 °C a smícháte si v míse tyto ingredience – rozmačkané banány, rozpuštěné máslo, krystalový cukr, vejce a vanilkový extrakt. V dalším kroku pak přidejte bezlep...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Na vlastní kůži: Za jediný den jsem si ušila vlastní boty. Zvládnete to taky

Ušít boty za jediný den? Nesmysl. Ruční práce, které jsou pro většinu žen relax, pro mě vždy byly noční můrou. Uháčkovala jsem jednu křivou šálu, s pletením jsem si jako levoruká nedokázala poradit a šití? Za c...

Konec roku a obvyklý bilancování

Vždycky, jak se přiblíží konec roku, mám pocit, že všechno hrozně rychle uteklo. Přijde mi, že Silvestr 2024 se sousedy jsme prožili včera, ale už je to 365 dní. Taky bilancujete? Přemejšlíte, co se vám povedlo a co ne? Já pokaždý. A rozhodla jsem se, že rok 2025 bude pro mě v mnoha ohledech přelomovej. Však jsem v čínskym znamení Had, a tak si my Hadi pojďme "svůj" rok užít naplno!