Jak posílit imunitu? Účinnou prevencí chřipky je zdravý střevní mikrobiom.

Jak posílit imunitu a jaká je prevence chřipky? Prozradíme, s čím souvisí silná imunita.

Silná imunita je snem každého z nás. Obzvláště v zimním období, kdy jsou lidé nejnáchylnější k různým virózám a chřipkovým onemocněním. Prevence chřipky je většinou všem známá, ale možná vás nenapadlo, jak úzce souvisí zdravá imunita také s psychikou a se zdravím střev. Jak tedy nejlépe vyzrát na chřipku?

Prevence chřipky a respiračních onemocnění v zimě

Důležitá je prevence a zdravý životní styl. Rozhodující roli nehraje jen to, že se dobře oblékáme a bráníme se prochladnutí a nadměrné fyzické zátěži. Svůj velký vliv má také zátěž psychická. Především je to všudypřítomný stres a negativní emoce, které nás sužují. Jakmile nás něco vybočí z našeho dobře známého prostředí, z naší rovnováhy a klidu, hned jsme náchylnější k různým onemocněním.

Virus má pak daleko větší šanci napadnout naše buňky a imunitní systém je více oslabený a nechce se mu tolik bojovat. Pro silnou imunitu tedy nestačí jen jíst v zimě hodně vitamínu C, který patří mezi jedno z účinných preventivních opatření proti chřipce. Jde o uchování komplexního zdraví celého organismu, a to nejen našeho těla, ale i duše.

Čtěte také:

Jak se zbavit stresu a účinně bojovat s psychickou zátěží?

Jak na chřipku? Kromě otužování i dobrou náladou, radostí a zpěvem

Kromě dostatku vitamínů a minerálů ve zdravé a přirozené stravě, a to hlavně vitamínu C a vitamínu D, je v boji s chřipkovým onemocněním rozhodující i celkově zdravá životospráva, dostatek spánku, dobrá kondice, odolnost vůči stresu a přiměřený pohyb na čerstvém vzduchu. Na chřipku lze vyzrát také otužováním. Otužilý člověk není tolik náchylný k prochladnutí a v rámci prevence chřipky je postupné otužování rovněž velmi přínosné.

Negativní emoce by neměly mít šanci oslabit naši imunitu. Proti virům a bacilům zabírá také dobrá nálada, odolná psychika, radost a to, že si člověk dokáže i krásně od plic zazpívat. Zpívání totiž posiluje imunitu a plíce. Pro prevenci respiračních onemocnění nebo následků chřipky v podobě zápalu plic je dobré umět správně dýchat a dostat do plic co nejvíce čerstvého vzduchu. Proto není od věci ani důkladné větrání v zimě a častý pobyt venku za každého počasí.

Jak na zdravý střevní mikrobiom?

Imunita souvisí nejen se zdravím těla, ale také s psychikou a zdravím našich střev. Rozhodující pro naši imunitu je rovněž zdravý střevní mikrobiom. Protože se ve střevech shromažďují nestrávené zbytky potravy a toxiny, stojí za to čas od času podstoupit očistu střev. Zdravá detoxikovaná střeva nám pomáhají především v boji proti chronickým virózám.

Pro zdravá střeva se doporučuje jíst hodně probiotik i prebiotik, ideální jsou fermentované potraviny. Doplnit si laktobacily a celkově ozdravit svůj střevní mikrobiom vám také pomůže detoxikační preparát Anti-Anti B, který napravuje střevní dysmikrobii a podporuje střevní symbiózu.

Tipy pro posílení imunity a pro účinný boj proti virózám všeho druhu

K detoxikaci je nezbytné přistupovat komplexně. Pro detoxikaci celého organismu a posílení imunity je vhodné nasadit preparát Imunokomplex. Jedná se o informační sprej, který umí vyčistit organismus od nevyloučených imunokomplexů, které mohou v těle zůstat po předchozích prodělaných onemocněních a dále nám škodit. Je velmi prospěšný v boji s chronickou virovou zátěží, nejen pouze v případě akutních viróz.

Proti většině virů si organismus nedokáže vytvořit trvalé protilátky, proto dochází k těmto nákazám opakovaně. Z tohoto důvodu je velmi zásadní umět si udržet zdravý a odolný imunitní systém, který se dokáže opakovaným infekcím dobře bránit. Kromě Imunokomplexu je vhodné souběžně užívat i preparát Ver. Právě tento preparát pomáhá vybudovat kvalitní imunitu a dokáže stimulovat imunitní paměť, čímž zvyšuje šanci vyhrát na chronickou virovou infekcí. V kombinaci s preparátem Rescirk vytváří účinou bariéru proti toxinům, které se do našeho těla dostávají přes dýchací ústrojí.

Při boji proti virům vždy začínáme imunitou, poté detoxikací orgánu od celé škály toxinů, stresu a emocionálních poruch. Pokud vás často trápí chřipka a jiné virózy, bojujte s nimi dlouhodobě a efektivně, nedejte jim příležitost se vrátit. Začít budovat silnou obranyschopnost můžete hned pomocí účinné komplexní detoxikace, s kterou vám poradí terapeuti Marion. Organismus každého z nás zatěžují odlišné toxiny, a proto každý z nás potřebuje individuální přístup. Pomocí informační medicíny vám vaše tělo samo zodpoví, kde se ukrývají ložiska toxinů, které vám škodí a oslabují vaši imunitu. 



Diskuse k článku

  • Greena

    18:44 30. 1. 2022 0
    ja zase vsadila na imunohelp, a mela jsem dojem, ze vubec nefunguje..jedna nemoc za druhou.. delaji na neho vsude reklamu a je podle me o nicem, jen tahaji penize..rozhodne nedoporucuji
  • Diana

    20:04 30. 12. 2021 +1
    taky mě trápí rýma, ale už sjem si koupila vitamin C, D

Lunární kalendář

ČTVRTEK 21. 11. 2024
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v ubývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
PÁTEK 22. 11. 2024
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v ubývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
SOBOTA 23. 11. 2024
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v ubývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
NEDĚLE 24. 11. 2024
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 25. 11. 2024
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
ÚTERÝ 26. 11. 2024
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v ubývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte žádná…
více o tomto dni
STŘEDA 27. 11. 2024
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v ubývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte žádná…
více o tomto dni

Jogurt

Moje snídaně již několik roků je jogurt....

Netýká se přechozený vztah i vás? Poznejte známky soužití ze zvyku a zkuste znovuobjevit ztracenou jiskru!

Pro opakované komentáře s odkazy na externí webové stránky upozorňujeme, že se jedná o porušování "pravidel di...

Ovlivňuje bydlení naše duševní zdraví?

Skvělý článek, který připomíná, jak zásadní je prostředí, ve kterém žijeme, pro naše duševní zdraví. Právě v d...

Hodí se tepelné čerpadlo do starého domu?

Když jsme řešili vytápění našeho starého domu, tepelné čerpadlo bylo jednou z možností . :) Nakonec jsme šli d...

Nabídka rychlé a nebankovní půjčky pro každého do 24 hodin

Urgentní půjčka pro ženy na mateřské dovolené a na MD v ČR Hrozí vám nepředvídat...

Regenerace suché a jemné kůže

Zdravím, potřebovala bych poradit ohledně zdravotního problému tatínka. Má už roky prob...

Nabídka rychlé a nebankovní půjčky pro každého do 24 hodin

prodáváme všechny druhy léků Morfin Zolpinox Sanval Frontin Adderall Ritalin Oxykodon Xana...
Zobrazit všechna témata

Duševní zdraví investora – jak se o něj starat?

Investování do různých finančních instrumentů, nemovitostí či alternativních forem ukládání kapitálu může přinést značné zisky, ale často je spojeno se značným stresem. Investoři se často nadměrně obávají ztrát...

Jmelí si můžete vypěstovat i sami na zahradě. Jak na to?

Jmelí je oblíbený i tradiční symbol Vánoc všude na světě a spjat je zejména s polibkem pod ním, který má přinést dvěma lidem dlouhotrvající a šťastnou lásku nebo vztah. Dle evropských pověr pak představuje symb...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Bezlepkový banánový chlebíček

Začněte tím, že si předehřejte troubu na 170 až 190 °C a smícháte si v míse tyto ingredience – rozmačkané banány, rozpuštěné máslo, krystalový cukr, vejce a vanilkový extrakt. V dalším kroku pak přidejte bezlep...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Znáte PQQ? Doplněk stravy, který chrání mozek a posílí svaly

Doplněk stravy PQQ není příliš znám. Avšak jde o poměrně silný a zajímavý suplement, který bychom neměli přehlížet. Lidskému organismu totiž nabízí nesčetně výhod. Dokáže navýšit energetickou hladinu, je preven...

Máte super sourozence? Važte si toho. Já stále čekám...

Dneska jsem se dívala na zprávy a přečetla si, že ve Španělsku jsou docela drsný záplavy. Vzpomněla jsem si u toho na bráchu, protože tam jezdí pracovně často. A posteskla jsem si, jak dlouho jsme se neviděli. Už to budou asi tři roky. Na svatbě mi naštěstí byl, pak jsme se snad na chvíli viděli na Vánoce v roce 2021 a od tý doby nic... Občas se ozval, teď už vůbec. Je to smutný, ale co, musim se s tim smířit.