Vířivka na zahradě? Proč ne! Luxusní bublinkovou lázeň si dnes může pořídit každý
Dávno pryč jsou doby, kdy vířivka na zahradě byla něčím zcela nedostupným pro obyčejného člověka. Dnes si ji může pořídit naprosto každý. Vířivka nemusí být finančně nákladnou záležitostí a péče o ni je ještě snazší, než si možná myslíte.
Jen si to představte: Přijdete domů unavení po celém dni z práce, zapnete vířivku a ponoříte do ní své znavené tělo. Jen se necháte unášet bublinkami a masírovat. Umíte si představit větší relax?
Vířivka na zahradě pro každého
Vířivka se dnes dá sehnat z mnoha materiálů, vybrat si můžete z několika velikostí i barev. A dávno vlastně neplatí ani to, že by vířivka musela být nutně na zahradě. Pokud si pořídíte menší, umístíte ji klidně na větší balkón, terasu anebo třeba přímo do nějaké místnosti v domě. Nejmenší vířivka se vyrábí už pro dvě osoby, tudíž zabírá skutečně jen minimum místa.
Zpestřete si letní grilování: Co ochutnat a jak udělat jídlo zdravější?
Podrobný návod, jak na letní řez meruněk, jabloní a dalších ovocných stromů
Dál se také budete muset rozhodnout, z jakého materiálu chcete vířivku mít. Mezi nejpopulárnější dnes patří právě nafukovací vířivky nebo chcete-li nafukovací vířivé bazény. Jsou snadno dostupné a levné. Druhou možností je pořízení vířivky s pevnými stěnami. Ta je samozřejmě už finančně o něco víc nákladnější. A další možností je vířivka, pod kterou se topí dřevem. Říká se jí někdy také koupací sud. Finančně se opět dostáváme o něco výš. Zde je však velká výhoda úspory elektrické energie.
Za kolik se dá vířivka pořídit?
Nejlevnější vířivka na zahradu je samozřejmě ta nejmenší a nafukovací. Za velikost pro dva dáte zhruba 12 000 korun. Pokud je to však jen trochu možné, pořiďte si vířivku alespoň pro čtyři osoby, bude rozhodně pohodlnější. A nevyjde vás o moc dráž (cca 14 000 korun). Luxusní modely však stojí mnohem víc, některé se šplhají až ke 40 000. Dále je pak možné koupit vířivku jen bublinkovou nebo i vířivku s hydromasážními tryskami. I podle toho se pochopitelně bude odvíjet cena. Vířivka s pevnými stěnami nebo vířivka zabudovaná v zemi se pak pohybuje už v mnohem vyšším cenovém rozmezí, většinou 100-200 tisíc korun.
Vířivka na zahradě a její údržba
Vířivka na zahradě bude pochopitelně vyžadovat také vaši péči. Vždy se řiďte tím, co doporučuje prodejce, který vám vířivku prodává. Většinou však postačí aplikovat běžně dostupnou tzv. bazénovou chemii. Je nutné hlídat a udržovat správné pH ve vířivce. A dále pak hlídat případný výskyt řas. Ač to možná zpočátku bude vypadat složitě, není na tom nic náročného. Možností je i koupě vířivky se solinátorem. Ten má tu výhodu, že nemusíte používat chlor či běžně dostupnou bazénovou chemii. Solinátor funguje na principu tzv. mořské vody. Ten využívá soli k výrobě chloru, ovšem její koncentrace ve vodě je tak nízká, že ji téměř nepoznáte. Voda rozhodně slaně nechutná. Za to jsou ale účinně ničeny bakterie i řasy. Pro lidskou kůži je pak tato úprava vody mnohem šetrnější než používání běžně dostupných chemických prostředků.
Nicméně pokud se vám voda z nějakého důvodu zakalí, je dobré ji vyměnit. Ostatně většina výrobců doporučuje obměnu vody ve vířivce jednou za měsíc, maximálně jednou za tři měsíce.
Vířivka na zahradě s dostupností elektřiny
Před tím, než vířivku na své zahradě někam umístíte, pamatujte také na to, že musí být v blízkosti dostupný zdroj elektrické energie. Bez toho byste vířivku nemohli zprovoznit. Pokud si nebudete vědět rady se zapojením, požádejte o pomoc elektřikáře.
Autor článku: Monika Poledníková
Diskuse k článku