Síla myšlenky může přispět k léčbě nejrůznějších nemocí
Síla myšlenky dokáže měnit životy, a to doslova. Existuje k tomu i určité vědecké podložení. Svými myšlenkami totiž můžeme ovlivnit fyziologické pochody těla. Nastartovat organismus k uzdravení tak není zcela nemožné. Jak tento proces funguje?
Podstata všeho se tedy ukrývá v nás samotných. Naše tělo je tvořené téměř stovkou milionů buněk. Tyto struktury můžeme vědomě ovlivňovat. Síla myšlenky je základním hybatelem našeho fyzického i duševního zdraví.
Síla myšlenky a předávání nevědomých impulzů buněčným strukturám
Jak již bylo zmíněno, naše tělo je tvořené milionami buněk. Tyto buňky jsou každým dnem ovlivňovány vnějšími a vnitřními vlivy. Jedním s nejpodstatnějších vlivů je však síla myšlenky. Tím se zabývá dlouhodobě i americký vědec a biolog Bruce Lipton. Tento muž provedl řadu vědeckých studií, které ho jen přesvědčily o tom, že jisté genetické dispozice lze přeprogramovat právě změnou myšlení, které je součástí našeho vědomého života. Bruce tvrdí, že myšlenky dokážou zcela proměnit biochemii našich buněk. Zejména pak pozitivní myšlení má velkou moc. Může nastartovat procesy k uzdravení. Klíčem dle vědce může být také pochopení toho, jak funguje naše podvědomí. O tom ostatně spekuluje i celá řada jeho kolegů z branže.
Síla myšlenky a úzká spojitost s podvědomím
Podvědomí můžeme považovat za jakousi základnu, která může být neuvěřitelným hybatelem mnoha událostí v našich životech. Je to nevědomá část mysli, v které se ukládají všechny dosavadní poznatky. Odráží se v něm hlavně zkušenosti z období dětství a všechno to, co nám vštěpovali rodiče. Všeobecně se nemusí jednat o záležitosti škodlivé, ale přesto se v každém člověku najde něco, co dokáže změnu našeho vědomého myšlení doslova destruovat. Příkladem z praxe může být například to, když je dítě v útlém věku stále podceňované a rodiče mu nevěří. Výsledkem může být v dospělosti právě nízké sebevědomí. Tak se bude dotyčný jedinec prezentovat navenek. Síla myšlenky dokáže tyto procesy určitým způsobem přeprogramovat, musíte to ale skutečně chtít.
Síla myšlenky a přeprogramování podvědomí
K uzdravení těla i duše je tedy nutné přeprogramovat podvědomě zažité chování, které je většinou důsledkem naší výchovy. Síla myšlenky tkví v umění vyslat našim buňkám pozitivní signály, které nastartují požadované změny. Jak ale na to? Existuje mnoho způsobů. Zde je několik tipů, jak se můžete odlišným myšlením postupně uzdravovat:
- Síla myšlenky může být umocněna tím, že se naučíte přijímat takoví, jací jste. Naučte se milovat své vlastnosti a své tělo. Nechovejte k sobě samým hněv, který je v podstatě zdrojem negativních vibrací. A ty, jak již víte, přenášíte na své buňky.
- Vizualizujte si pravidelně a velmi věrně to, čeho chcete dosáhnout. Chcete zase oplývat pevným zdravým? Představujte si niterně, že už zdraví jste. Vědomě tak k sobě přistupujte. Nevyživujte nemoc tím, že ji budete ve svých myšlenkách jen podporovat. Dělejte všechno, co vám váš zdravotní stav nyní dovoluje. Čiňte to, co vám zlepší náladu a vyvolá radost ze života.
- Snažte se o druhých lidech smýšlet, pokud možno pozitivně. Síla myšlenky s negativním nábojem má škodlivé účinky nejen na vás samotné, ale i na lidi ve vašem okolí. Zloba vůči druhým činí v první řadě problém vám.
Síla myšlenky a placebo efekt
Vraťme se na závěr ještě k zmíněnému vědci Brucovi Liptonovi. Ve svých výrocích o tom, jak mocná je v uzdravování síla myšlenky, často uvádí takzvaný placebo efekt. Ten je užívaný i v moderní medicíně. Uveďme si příklad z praxe: Pacient trpící nevysvětlitelnými bolestmi konzumuje celou řadu tabletek, které mu mají ulevit, avšak jsou stále bez efektu. Proto lékaři zkusí medikamenty, které jsou jen kombinací nejrůznějších vitamínů, minerálů a škrobu (o tom samozřejmě nemocný neví). Víra dotyčného v tyto „léky“ je leckdy tak silná, že bolesti opravdu i po placebu ustoupí. Tento příběh je jen jeden z mnoha a ukazuje, jak je lidské myšlení mocným hybatelem celého našeho zdraví. Stačí jen přenastavit naučené modely uchované v podvědomí a začnou se dít v životě každého z nás zázraky. Důležité je hluboké vnitřní přesvědčení, že můžete být sami sobě největšími léčiteli.
Autor článku: Iveta Berezkinová
Diskuse k článku