Jarní detoxikace těla: Jaké toxické látky přijímáme zvenčí a jak si s nimi poradit?
Každé jaro naše tělo přirozeně volá po očistě. Ta by se však měla v určité míře provádět po celý rok, toxiny v našem okolí na nás totiž číhají všude a bez ohledu na roční období. V našem těle se postupně a neustále ukládají toxické látky z vnějšího prostředí, které nám přirozeně škodí a způsobují různé zdravotní problémy. Kde všude se s toxiny můžeme setkat a jak se jich vyvarovat či zbavit? Poradíme vám, jak pravidelně provádět detoxikaci těla, a to nejen na jaře!
Toxické látky z vnějšího prostředí útočí ze všech stran
Toxiny v těle má každý. Nežijeme ve sterilním prostředí. Vzhledem k tomu, že stav našeho životního prostředí není zrovna ideální, je to pochopitelné. Nedýcháme čistý vzduch, i ve vodě nacházíme zbytky chemických látek a hormonů.
Všude je spousta elektrosmogu z elektronických zařízení a vysílačů, dennodenně nás toxikují nevhodné potraviny, kosmetika, léky a látky, kterými se ve své každodennosti obklopujeme.
Toxické látky a elektrosmog jsou všude kolem nás.
Je jen na nás, jaký životní styl preferujeme a jak chceme žít. Přesto se nedokážeme jen tak vyhnout toxinům z vnějšího prostředí, protože právě v tomto prostředí žijeme celý svůj život. Můžeme však ledacos změnit a snažit se cíleně o to být zdraví.
Jak na zdravý střevní mikrobiom a které potraviny nám škodí
V rámci detoxikace těla je určitě vhodné zaměřit se na zdravější jídelníček. Dávejte si pozor na zbytečnou chemii v jídle, tedy emulgátory, přidané látky jako konzervanty, barviva, umělá sladidla, ale i alergeny, které vám nedělají dobře. Strava by měla být na jaře odlehčená a co nejpřirozenější. Zvyšte podíl celozrnných obilovin a čerstvé zeleniny, vybírejte si raději bio produkty, které byly pěstovány v kontrolovaném ekologickém zemědělství, anebo zeleninu z vlastních zahrádek. Rovněž není vhodné zbytečné užívání léků, sotva nás jen někde něco píchne. Samozřejmostí je omezit alkohol a kofein, také příjem bílkovin a živočišných produktů.
Ošetřováním potravin dochází k tomu, že přijímáme další toxické látky, od kterých bychom měly tělo detoxikovat.
Z nezdravých potravin můžeme uvést přemíru sladkostí, pečivo z bílé mouky, mléko a mléčné produkty, které mnoha lidem nedělají dobře. Již kvůli alergenům a toxinům v jídle je nezbytné neopomíjet detoxikaci střev. Zásadní je mít dostatek přirozené vlákniny ve stravě a probiotik (laktobacilů a bifidobakterií). V tom nám může pomoci také výborný preparát informační medicíny Anti-Anti B, který podporuje různé kultury laktobacilů.
Toxické látky z kosmetiky se ukládají v těle
Toxiny nejsou jen v ovzduší a v jídle, ale také v kosmetice a ve všech přípravcích, které používáme. Tedy nejde pouze o orální podání, vdechování apod. ale i o vstřebávání toxinů skrze naši pokožku. Právě tou se nám do těla dostávají škodlivé látky ze šamponů, sprchových gelů, pracích prostředků, krémů, dekorativní kosmetiky a podobně. Jedná se například o parabeny, ftaláty, propylenglykol, diethanolamin a mnohé další. Tyto látky jsou většinou přinejmenším alergenní a karcinogenní, dráždí pokožku a mohou způsobit i nepříjemné kožní onemocnění.
Přes pokožku se nám do těla dostávají toxické látky z kosmetických přípravků.
Řešením je nejen vyhnout se těmto látkám a raději používat ryze přírodní kosmetiku a mít ekologickou domácnost, ale také se zaměřit na komplexní detoxikaci těla a organismu. Pokud chcete, aby detoxikace byla opravdu účinná, nebraňte se novým metodám, obrátit se můžete například na vyškoleného terapeuta Marion. Každý člověk potřebuje individuální přístup a správnou péči. Toxiny z vnějšího prostředí se ukládají ve vnitřních orgánech a cílem je vyčistit od nich tělo a nastoupit na cestu trvalého zdraví. Pokud máte například kožní problémy, je třeba nejprve najít a odstranit jejich příčinu a řešit problém celostně. Právě s tím vám mohou pomoci terapeuti, kteří pomocí metod informační medicíny objeví ložiska škodících toxinů a vyberou pro vás vhodné informační preparáty k detoxikaci.
Toxické emoce a stres. Jak se jim postavit?
V neposlední řadě nás zahlcují emoční toxiny. Sem patří vypjaté stresové situace, vliv negativních emocí a informací z našeho vnějšího okolí, například prostřednictvím médií. Duševní hygiena by měla být základem naší každodennosti. I toxické informace a emoce je třeba odstranit obdobně jako jiné toxiny, neboť i ony se ukládají v našem těle a po čase máme zaděláno na pořádné zdravotní problémy. Choďte více do přírody, omezte sezení u počítače, snažte se udržet si pozitivní mysl, vyjadřujte otevřeně své emoce a vyzkoušejte třeba i jógu, meditace nebo pozitivní vizualizace. K duševní hygieně vám pomůže také preparát Emotion, pomocí kterého se očistíte od ukládání negativních emocí, které by vám následně mohly škodit. Především se pak nenechejte ovlivnit emocemi jiných lidí, ty nejsou vaše!
Diskuse k článku
Sara
Natalie