Znáte ušní a tělové svíce? Mohou podpořit zdraví těla i mysli
Ušní i tělové svíce mají spoustu benefitů. Mohou si poradit i se zvoněním v uších, závratěmi nebo k doléčení zánětu středního ucha. Tělové svíce zase mohou pomoci při zablokovaných zádech, respiračních onemocněních nebo třeba i při zažívacích obtížích. A značně nám mohou prospět třeba i v období nadměrného stresového vypětí.
Ušní svíce nebo tělové svíce nejsou ničím novým. Využívají se po staletí. Oblíbené byly u léčitelů a své pevně dané místo měly i při šamanských rituálech. Svíce údajně mohou léčit fyzické nebo duševní obtíže. Ušní svíce se využívají výhradně pro aplikaci u ucha, tělové svíce se naproti tomu využívají kdekoliv po těle. Tedy v místech, kde vnímáme nějaký problém či na akupresurních bodech nebo na místo čakry.
Ušní a tělové svíce v moderní době
Ušní nebo tělové svíce mají kuželovitý tvar a jsou vyráběné nejčastěji z bavlny nebo lnu. Obalené jsou pak včelím voskem, sójovým voskem či parafínem. Pokud nejsme alergičtí na včelí produkty, rozhodně bychom měli preferovat svíce voskované, neboť působí protizánětlivě a mají v sobě více prospěšných látek. A do svící se hojně využívají byliny nebo esence čili esenciální oleje. Při hoření se pak uvolňují škodliviny a díky komínovému efektu, způsobujícímu podtlak, jsou vytahovány z těla ven. Ušní svíce nebo tělová svíce tak může pomáhat při nejrůznějších obtížích, při zánětech v organismu, u mnoha nemocí a celkově pak přispívá k regeneraci organismu.
Otoky nohou vám nemusí komplikovat život. Co na oteklé nohy opravdu pomůže?
Protizánětlivé potraviny podpoří vaše zdraví
Lipové víno na horečku i zánět průdušek! Připravte si zásoby na celý rok
Netradiční pohled na ušní a tělové svíce
Zastánci svící uvádí, že jsou dokonce schopny odblokovávat energetické bloky, zvyšují množství proudící energie, srovnávají čakry a ve výsledku pak spouštějí samoléčebné funkce organismu. Pomáhat tak mohou i při nadměrném duševním napětí nebo totálním vyčerpání, při odbourávaní strachů, mohou být doplňkem při léčbě fóbií a napomohou i celkové relaxaci.
Stimulací pomocí tělových svící tak můžeme vyrovnat nejen naše duševní rozpoložení, ale jsou schopny pomoci nám třeba i s bolestí kloubů či svalů, s bolestmi hlavy nebo celkově při pocitu nervozity či neklidu.
I ušní a tělové svíce mohou mít svá negativa
I když nejsou ušní svíce ani tělové svíce ničím novým a například ve starověku měly v medicíně své pevně dané místo, nejsou rozhodně žádnou hračkou ani nenahrazují moderní léčiva. Jsou pouze podpůrným prostředkem alternativní medicíny. Budete-li mít nějaké vleklé obtíže, rozhodně byste se měli vypravit za svým lékařem. Pokud ale i během klasické léčby chcete svíce používat, dbejte rozhodně na bezpečnost.
Každý prodejte vám ke svíci přidá jasně sepsaný návod, který je třeba dodržovat. Rozhodně buďte opatrní, neboť při neopatrné manipulaci mohou vzniknout i popáleniny. Ušní svíce ani tělové svíce nepoužívejte u dětí do tří let, při vysokém tlaku nebo při horečce. Nepřikládejte svíce na štítnou žlázu, ledviny, křečové žíly, sliznice, do očí, na místa s ekzémem či lupénkou, v těhotenství v oblasti břicha a trupu. A ušní svíce nikdy nevkládejte přímo do uší!
Autor článku: Monika Poledníková
Diskuse k článku