Těžké kovy v těle? Přehled přírodních prostředků, které mohou odstranit těžké kovy z organismu
Těžké kovy jsou poslední dobou hodně skloňovány. Naše tělo je jimi doslova zaplaveno. Ostatně dnes je velmi těžké se jakýmkoliv toxinům vyhýbat. Jsou všude kolem nás. V ovzduší, ve vodě, dokonce i v jídle. Vyčistěte své tělo a odstraňte těžké kovy. Sami na sobě pak poznáte, že se cítíte mnohem lépe.
Těžké kovy mohou v lidském organismu napáchat velké škody. Naštěstí existují přírodní prostředky, které dokáží těžké kovy z našeho těla odstraňovat. Ovšem my sami se musíme nadále snažit, abychom tělo dále nezanášeli.
Jak se těžké kovy do těla dostanou?
Těžké kovy se do organismu dostanou velice snadno a je vlastně nemožné se jim vyhnout. Následně pak mohou těžké kovy třeba i roky setrvávat a hromadit se v různých orgánech, aniž bychom si toho vůbec všimli. Do lidského těla se těžké kovy dostávají postupně od narození, s věkem je dál už jen přiživujeme. Stravou, pitím, nešetrnou kosmetikou, chemií v uklízecích přípravcích a dokonce vlastně i samotným dýcháním. Jenže těžké kovy nejsou nic, co by nám prospívalo. Měli bychom proto svá těla co nejčastěji “čistit”.
Detoxikace organismu podle ájurvédy
Těžké kovy v těle - o jaké kovy jde, co mohou způsobovat, odkud je získáváme a jak se jich zbavit
Šankaprakšalána aneb jogínská očista střev pomocí slané vody a jednoduchých cviků
Těžké kovy a regenerace těla
Náš organismus má však jednu skvělou vlastnost. Dokáže se totiž sám regenerovat a uzdravovat. Tedy do určité míry. Navíc těžké kovy tyto procesy blokují. Očista těla je proto nutná pravidelně. Stejně jako jsme zvyklí si dvakrát denně čistit chrup, tak bychom měli denně pečovat i o vnitřek svého těla. A ruku na srdce – to dělá opravdu jen málokdo. Problém je i to, že těžké kovy nejsou vidět. Jak to vypadá uvnitř našeho těla, můžeme zjistit jen za laboratorních testů. I když detekovat těžké kovy v organismu může i moč, vlasy, sliny nebo třeba mateřské mléko.
Těžké kovy a účinná detoxikace
Těžké kovy se v těle schovávají, kde jen je to možné. Jakmile najdou místo, kde chybí například nějaké minerály, hned volné místo zaplní. Šancí, jak těžké kovy v tuto chvíli eliminovat, je příjem kvalitních minerálních látek. Jakmile si tělo doplní svoje zásoby, je schopno vypudit toxiny z těla ven. Je také dobré vědět, že například olovo se schovává tam, kde chybí vápník. Kadminum zase nahradí zinek. Tam, kde chybí hořčík, se usadí nadbytek niklu a podobně. Pokud nečistíte tělo pravidelně a nedodáváte mu dostatečné množství látek potřebných k regeneraci, pak by jednorázová čisticí kůra měla trvat alespoň tři měsíce. Těžké kovy se v těle ukládají dlouho. Počítejte tedy s tím, že delší bude i proces jejich odstraňování.
Jak poznáte, že máte těžké kovy v těle?
Než si necháte udělat rozbor například tělesných tekutin, můžete podle určitých znaků rozpoznat, zda těžké kovy v těle máte či nikoliv. Mezi časté příznaky patří motání či bolesti hlavy, chronická únava, bolesti zad a kloubů, křeče, špatná funkce lymfatického systému, nadměrné zadržování tekutin v těle, neurologické obtíže, problémy s dýcháním, mžitky před očima či poruchy paměti. Dokonce i dětská hyperaktivita. To jsou příznaky, u kterých byste se měli zamyslet nad očistou těla. A ideálně si nechat udělat i rozbor krve.
Byliny, které mohou pomoci odstranit těžké kovy
Koriandr
Mezi přírodní prostředky, které mohou nad těžkými kovy vítězit, patří například koriandr. Těžké kovy umí z těla poměrně úspěšně vyvázat. Především pak olovo, hliník a rtuť. Jde tedy o kovy, které mj. potlačují funkci imunitního systému. Ovšem aby měl koriandr tělo očistit, je třeba užívat jej po dobu dvou týdnů ve větším množství.
Petržel
Patří mezi velmi účinné byliny. Odvodňuje, čistí tělo a umí vyprovodit z těla i těžké kovy. Lidová medicína o ní hovoří jako o jedné z nejlepších bylin na odstraňování rtuti z těla. Petržel navíc obsahuje spoustu antioxidantů a tělu velmi prospívá. Doplňuje i celé spektrum vitamínů a minerálních látek.
Chlorella
Hovoří se o tom, že veškerá zelená zelenina má schopnost vázat těžké kovy z těla. Je však nutné jíst ji pravidelně ve větším množství. Chlorella je sladkovodní řasa, která je známá tím, že si umí poradit s toxiny i volnými radikály.
Autor článku: Monika Poledníková
Diskuse k článku
Adriana