Lék na koronavirus? Mluvil o něm léčitel Milan Calábek u Jaroslava Duška
Čím léčit Covid-19? Existuje lék na koronavirus? Existuje nějaký účinný a spolehlivý lék či prostředek, který by dokázal zamezit množení koronaviru a uzdravovat nakažené pacienty? Spousta lidí se v dnešní době obrací také k alternativní medicíně.
Své tipy má i léčitel a zakladatel centra Mandala Milan Calábek. Jeho video, ve kterém o svých tipech na léčbu koronaviru hovoří s Jaroslavem Duškem, však bylo smazáno. Hrozí u nás znovu cenzura? A jaké možnosti léčby vlastně Calábek doporučuje?
Jak léčit koronavirus?
Ověřený lék na koronavirus ještě neexistuje. Navrhované léky a vakcíny čeká rozsáhlé testování, které může trvat řadu měsíců. U nás byl pacientovi, pražskému taxikáři, který onemocněl nákazou COVID-19, podán experimentální lék na koronavirus Remdesivir. Ten údajně zaúčinkoval velice dobře a pacient se blíží uzdravení.
Mezi doporučená preventivní opatření patří například některé vitamíny proti virovým nákazám, tedy i koronaviru – velké dávky vitamínu C, přírodní antivirotika, vitamín D, zinek a selen. Už méně ochotně se ale hovoří o různých bylinkách, prostředcích tradiční čínské medicíny nebo dokonce o jiných lécích. Existuje lék na koronavirus? Jeden z léčitelů, který se ozval nahlas a doporučil to, o čem je sám přesvědčen, že by mohlo fungovat, je Milan Calábek. Toho si pozval Jaroslav Dušek do pořadu Malá vizita. Video s humorným i vážným povídáním pánů Jaroslava Duška, Milana Calábka a také Petra Knotka alias Pjéra La Šéz 15. března 2020 zveřejnilo Divadlo Kampa na kanálu Youtube.
Lék na koronavirus a cenzura v Česku
Video však bylo bez jakéhokoli předchozího upozornění smazáno. Český Rozhlas Plzeň pak následně zveřejnil článek, ve kterém se zamýšlí nad svobodou slova a svobodného projevu v České republice. Objevuje se u nás opět cenzura, na kterou příslušné orgány tvůrce videa ani předem neupozorní?
Proti videu se ale ozývaly i hlasy ryze vědecky smýšlejících osob nebo vědců, naopak jej hojně sdíleli alternativci a stoupenci Jaroslava Duška. I když tyto doporučované léky a tipy přírodní medicíny nejsou ověřené, třeba by přece jenom mohly někomu pomoci. Prozradíme vám, co léčitel Calábek ve smazaném videu doporučuje.
Lék na koronavirus? Houbička reishi na koronavirus prý zabírá
Milan Calábek předně zmiňuje jako lék na koronavirus houbičku reishi, která roste přímo v Číně. Uvádí, že v místě vzniku dané nemoci, vždy v přírodě existuje nějaký lék. Reishi je houba, která je považována za antivirotikum. Používá se v tradiční čínské medicíně, říká se jí také lesklokorka lesklá neboli ganoderma. Je to parazit, který parazituje na živých rostlinách, stejně jako viry na lidech. Proč bychom to s ní tedy nemohli zkusit? Ganoderma se nabízí jako běžně sehnatelný doplněk stravy, například v tobolkách. Používá se také při léčbě rakoviny.
Antabus jako lék na koronavirus doporučuje léčitel Calábek
Terčem kritiky se ale asi spíše stalo tvrzení léčitele Milana Calábka, že je možné proti koronaviru vyzkoušet lék Antabus, který tvoří účinná látka disulfiram. Tento lék se používá při léčbě alkoholismu a jeho princip spočívá v tom, že pokud pacient při užívání tohoto léku zároveň užívá alkohol, udělá se mu velice špatně. Právě reakce disulfiramu s alkoholem vytváří takové interakce, které způsobují silnou fyzikou nevolnost. Ta má být pro alkoholika odstrašujícím ponaučením. Podle nových výzkumů se ale také Antabus zkouší v boji proti rakovině. Mohl by být Antabus použit jako lék na koronvirus?
Milan Calábek v pořadu Malá vizita s Jaroslavem Duškem zmiňuje další podpůrné bylinky proti koronaviru, například baldrián a podobně. Když už nic jiného, tak nás baldrián, tedy kozlík lékařský, alespoň řádně uklidní.
Zlatý déšť: Lék na koronavirus v Číně
Zajímavostí ale může být nepravý zlatý déšť, keř s názvem zlatice převislá, který nyní na jaře krásně kvete. Jakou léčebnou moc proti koronaviru má tento jarní keřík? Může to být lék na koronavirus? Ve videu s Milanem Calábkem a Jaroslavem Duškem se zmiňuje, že je zlatý déšť – tedy zlatice převislá, jedovatý, ale není to pravda. Jedovatý je pravý zlatý déšť, který se nazývá štědřenec. Tyto rostliny se kvůli názvu zlatý déšť často zaměňují.
V Číně patří zlatice převislá mezi prostředky tradiční čínské medicíny staré tisíce let. Tato rostlina se údajně používala při léčbě onemocnění dýchacích cest. Plody se sbíraly na podzim před dozráním a využívaly se v tradiční čínské medicíně pro své silně protizánětlivé účinky.
NEPŘEHLÉDNĚTE:
Koronakrize: Podpora a úlevy pro podnikatele. Co vláda OSVČ slíbila?
Koronavirus prevence: Jak podpořit imunitu? Ájurvédské byliny mohou pomoci!
Koronavirus: Vitamíny, které mohou naše tělo ochránit před nákazou!
Jak vyrobit roušku? Snadný návod, podle kterého zvládne ušít roušku každý
Online nákupy. Kde si můžete online nakoupit v době karantény?
Koronavirus: Domácí dezinfekce na ruce lze vyrobit z dostupných surovin za pár korun
Diskuse k článku