Koronavirus prevence: Jak podpořit imunitu? Ájurvédské byliny mohou pomoci!
Koronavirus nikoho nenechává v klidu a spousta lidí se obává zákeřného onemocnění COVID-19. Ale není třeba podléhat strachu a panice, silná imunita nás ochrání. A právě na silnou imunitu pomohou ájurvédské byliny, které si třeba můžete objednat přes internet. Představíme vám některé z nich!
Koronavirus prevence: Ájurvédské byliny a imunita
Ájurvédské byliny sice u nás nerostou, ale jejich síla je mocná. Pomáhají také v boji s viry a s infekcemi a posilují imunitu. Umožňují tělu, aby se uzdravilo a uvedlo své energie jakými jsou Váta, Pitha a Kapha do rovnováhy. Koronavirus prevence jinak: Ájurvédské byliny jsou oblíbené také v naší kuchyni, protože mnohé z těchto bylinek běžně používáme jako koření, například pepř, zázvor, skořici, kurkumu nebo kardamom. Přidávejte je do oblíbených jídel. Prevence může být i chutná.
Koronavirus prevence: Silná imunita našeho organismu může být podpořena právě častějším používáním toho správného koření v kuchyni. Řada z běžně používaného koření má léčebné účinky, různé druhy koření nám mohou podpořit trávení, zlepšit náladu, povzbudit nás či uklidnit. Mnohé druhy koření mají také silné dezinfekční účinky a antivirové či antibiotické vlastnosti. A mohou nás prevnetivně před koronaviry chránit. Některé koření vás zahřeje, jiné ochladí. Právě na tomto principu také ájurvédské byliny fungují, protože vyrovnávají v organismu to, co mu právě chybí. Základem pevného zdraví je vždy rovnováha. A pro dobrou imunitu platí totéž.
Antivirotika a bylinky na podporu imunity (nejen) jako prevence
V boji s koronavirem nám mohou pomoci tyto ájurvédské byliny: Ašvaganda - Vitánie snodárná (Withania somnifera), Amalaki - Emblika lékařská (Emblica officinalis), Guduchi - Chebule srdčitá (Tinospora cordifolia), Tulsi - Bazalka posvátná (Ocimum sanctum) a Džatamamsi - Nard pravý (Nardostachys jatamansi). Koronavirus prevence: Ájurvédské byliny můžete sehnat jako čaje nebo čajové směsi nazvané také podle jejich latinských názvů. Mají je v sortimentu e-shopy, zdravé výživy nebo některé lékárny.
Velký výběr ájurvédských bylinných přípravků najdete i v našem e-shopu ve formě čajů, kapslí, prášků, tinktur atd.
Koronavirus prevence: Na podporu imunity a v boji s viry můžete využít i koření, které si lze ve větším množství přidávat do vašich oblíbených pokrmů. Zaměřte se na ájurvédské byliny s názvem Skořicovník cejlonský (Cinnamomum zeylanicum), Zázvor lékařský (Zingiber officinale), Pepřovník černý (Piper nigrum), Kurkuma dlouhá (Curcuma longa) nebo Kardamovník obecný (Elettaria cardamomum). Mletá skořice, čerstvý oddenek zázvoru, kuličky pepře, kurkuma nebo mletý kardamom vám doma určitě nechybí.
Koronavirus prevence – silná imunita a ájurvédské byliny
Zvýšení obranyschopnosti a podporu imunitního systému vám určitě zajistí indická rostlina Vitánie snodárná, z níž se používá kořen. Má vliv na paměť soustředění, celkově posiluje, omlazuje a výrazně podporuje pohlavní funkce. Vitánii se také říká indický ženšen nebo ašvaganda.
Silná imunita podpořená bylinkami je základ při boji s koronavirem. Je to ta nejlepší prevence. Pomoci může také Emblika lékařská. Jde o plody, které mají unikátní složení. Říká se jim amalaki nebo také indický angrešt. Obsahují velké množství vitamínu C, což je nyní v boji s koronavirem velice užitečné. Kromě toho obsahuje spoustu dalších cenných látek, vápníku, železa, zinku, ale také aminokyselin. Sušené plody amalaki proslazené třtinovým cukrem seženete například v našem eshopu. Amalaki podporuje dobré zažívání a hojí zánětlivé procesy v těle. Také zvyšuje obranyschopnost a posiluje imunitní systém. Koronavirus prevence: Stačí sníst pár kousků amalaki denně.
PŘEČTĚTE SI DÁLE:
Jak vyrobit roušku? Snadný návod, podle kterého zvládne ušít roušku každý
Koronavirus: Týká se vás práce z domu? Poradíme, jak to zvládnout!
Online nákupy. Kde si můžete online nakoupit v době karantény?
Koronavirus: Domácí dezinfekce na ruce lze vyrobit z dostupných surovin za pár korun
Jak se učit s dětmi doma? Rady a tipy, jak učení doma hravě zvládnout!
Diskuse k článku