Alergie na pyl je reakce na cizorodou bílkovinu.

Pylové alergie řádí nejvíce na jaře. Jaké jsou příznaky alergie na pyl?

Alergie na pyl dovede pěkně potrápit. Jak se projevuje, na koho má nejvíce spadeno, co jsou to zkřížené alergie, jak se vyhnout pylovým alergenům a které prostředky alternativní medicíny můžete vyzkoušet jako první pomoc?

Alergie na pyl začíná už od přelomu února a března

Pylové alergie řádí nejčastěji na jaře, kdy kvete nejvíce stromů. Pokud se u vás již někdy pylová alergie projevila, je dobré sledovat pylový kalendář a vědět, co kdy kvete. Alergie na pyl je velice nepříjemná a projevuje se u mnoha zdravých jedinců i tak, že dochází ke snížení jejich obranyschopnosti a oni tak mnohem snadněji onemocnění. To může souviset také s častým výskytem virových nákaz již od počátku přelomového období zimy a jara.

Mezi nejčastější alergie na jaře patří alergie na kvetoucí stromy. Zákeřnými pylovými alergeny jsou olše, líska, bříza, ale i jilm, platan, jasan a vrba. Alergie na pyl těchto stromů se může objevovat již od začátku března a přetrvávat do května. Pak nastává další období, které je zátěžové pro osoby alergické na pyl borovice a černého bezu. Toto období trvá do konce června. V létě pak kvetou pozdě rostoucí trávy, které jsou pro alergiky dalším peklem.

Čtěte také:

Elektrosmog útočí ze všech stran. Jak se před ním bránit?

Příznaky alergie na pyl

Při alergii na pyl je typický výtok z očí, vodnatá rýma, kýchání, dochází k ucpanému nosu a zánětu dýchacích cest, který může přejít až do sekundárně infekčního zánětu průdušek nebo alergického astmatu a dušnosti. Alergie na pyl se může projevovat i otoky, ekzémem, kopřivkou při kontaktu kůže s pylovými zrny, ale nejčastěji jsou projevy této alergie respirační. Pokud se k tomu přidruží další alergie, což bývá velmi obvyklé, není to žádný med.

Pylové alergie tak mohou být doprovázeny i alergií na zvířecí srst, roztoče a plísně. Objevují se i zkřížené alergie, kdy je hlavní dominantou například alergie na pyl břízy, ale přidružuje se k ní alergie na ořechy, jablka, jahody a některé další druhy ovoce. Příčinou alergií je přehnaná reakce imunitního systému na cizorodou bílkovinu. Dispozice k alergiím jsou vysoce dědičné a obvykle nezůstává pouze u jedné alergie, alergie se často sdružují a v průběhu života proměňují. Opravdu ničím neobvyklým není ani polyvalentní alergie. Zkrátka když je člověk jednou alergik, obvykle není alergický pouze na jednu bílkovinu. Co však můžeme proti tomu dělat a jak s takovými alergiemi žít?

Dá se zbavit alergie? Alergeny jsou přece všude

Obvyklou cestou léčby alergií bývá desenzibilizace, užívání antihistaminik, které tlumí alergické reakce, a také naprostá eliminace alergenů. Člověk však nemůže žít zcela ve skleníku. Alergeny jsou přece jen všude. Co se týká pylových alergií, doporučuje se zajistit takové větrání, které by nezpůsobovalo vnikání pylových zrnek do místnosti, kde se alergik pohybuje, a hlavně také kde spí. Rovněž je lepší chodit ven tehdy, když je spíše po dešti, nechodit těsně kolem kvetoucích stromů, které nám vadí a podobně. Život alergika přináší mnohá omezení, nezřídka také musí u sebe nosit sprej proti astmatu, nebo adrenalinové pero, které však lidé s alergií na pylové alergeny naštěstí nepotřebují.

Co ale ještě pro sebe můžeme udělat? Rozhodně je na místě detoxikace organismu, zejména dýchacích cest. Vhodným přípravkem alternativní medicíny je preparát Rescirk od Marionu, vyvinutý MUDr. Josefem Jonášem, který podporuje přirozenou detoxikaci plic a celého dýchacího systému a zamezuje ukládání alergenů v dýchacích cestách. K němu lze přidat přípravek Elerg, který pomáhá s bojem proti alergiím a podporuje funkci imunitního systému reagujícího na cizorodou bílkovinu. Aby byla detoxikace organismu maximálně účinná a alergie se vám opakovaně nevracely, je vhodné zapojit i užívání preparátu Vondr, ten působí na každou buňku v těle a umožňuje její přirozené samočištění. Díky tomu pak funguje komplexně „čistící systém“ celého našeho organismu. Základem je však mít v pořádku i střevní mikrobiom, jinak je imunitní funkce organismu oslabená. S tím pomůže preparát Anti-Anti B s obsahem laktobacilů. Správnou detoxikací organismu můžete vyzrát na alergie různého druhu. 



Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

PONDĚLÍ 06. 01. 2025
beran
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté…
více o tomto dni
ÚTERÝ 07. 01. 2025
beran
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté…
více o tomto dni
STŘEDA 08. 01. 2025
býk
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
ČTVRTEK 09. 01. 2025
býk
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
PÁTEK 10. 01. 2025
býk
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
SOBOTA 11. 01. 2025
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
NEDĚLE 12. 01. 2025
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni

Dobrý kontakt k tématu

Uzeniny Příbram, a.s.
Společnost Uzeniny Příbram, a. s. je český…
MUDr. Romana Kochrdová
Hledáte v Jihlavě zkušenou a…

Vánoční cukroví bez cukru: užijte si zdravé Vánoce!

Dobrý den, téměř žádný recept není úplný - v surovinách oproti postupu buď něco chybí nebo přebývá.

Proč lidi zůstávaj v nešťastnejch vztazích?

Děkuji za Váš komentář - trefně napsáno. I přesto, že jsem si ve svém článku stěžovala... tak tím rozhodně nec...

Ovlivňuje bydlení naše duševní zdraví?

Skvělý článek, který připomíná, jak zásadní je prostředí, ve kterém žijeme, pro naše duševní zdraví. Právě v d...

Hodí se tepelné čerpadlo do starého domu?

Když jsme řešili vytápění našeho starého domu, tepelné čerpadlo bylo jednou z možností . :) Nakonec jsme šli d...

Umělé oplodnění

9 měsíců je v dnešní době bohužel běžná doba snažení. Do roka se to považuje za no...

Arganový olej

Mně se nejvíc osvědčil arganový šampon. Vlasy jsou po něm fakt jemný a hebký, a hlavn�...

Regenerace suché a jemné kůže

Dobrý den paní Matrino, dnes trh nabízí různé druhy masti, krémů a gelů a každému n�...
Zobrazit všechna témata

První společné Vánoce: Jak je prožít v harmonii a radosti

První společné Vánoce ve dvou jsou jedinečnou příležitostí k vytvoření vlastních svátečních tradic. Můžete čerpat z oblíbených rituálů z dětství a přidat nové, které budou odrážet váš společný příběh. Rozhodová...

Jak vysvětlit větším dětem, že Ježíšek neexistuje?

Máte doma dítka, která mají tušení, že Ježíšek neexistuje? Pak se možná budete zaobírat otázkou, jak jim citlivě sdělit pravdu. Připravili jsme pro vás několik praktických tipů, díky nimž bude sdělování vánoční...

Vietnamská kuchyně u vás doma: 6 receptů, které zpestří váš běžný jídelníček

Jestli jste se rozhodli, že konečně začnete jíst zdravě, pak je vietnamská kuchyně ideální volbou. Řídí se filozofií pěti elementů a celkově se dá říci, že je mnohem lehčí než naše tradiční pokrmy. Ostatně vyzk...

Vzdělávání v jednotřídních školách: Proč je osobní přístup klíčem k úspěchu

Vzdělávání v jednotřídních školách přináší mnoho výhod, nejen bližší přístup učitelů k dětem, ale také jejich rozvoj a zvýšení socializace. Co konkrétně jednotřídní školy a školky nabízejí? A proč by právě toto...

Bezlepkový banánový chlebíček

Začněte tím, že si předehřejte troubu na 170 až 190 °C a smícháte si v míse tyto ingredience – rozmačkané banány, rozpuštěné máslo, krystalový cukr, vejce a vanilkový extrakt. V dalším kroku pak přidejte bezlep...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Na vlastní kůži: Za jediný den jsem si ušila vlastní boty. Zvládnete to taky

Ušít boty za jediný den? Nesmysl. Ruční práce, které jsou pro většinu žen relax, pro mě vždy byly noční můrou. Uháčkovala jsem jednu křivou šálu, s pletením jsem si jako levoruká nedokázala poradit a šití? Za c...

Konec roku a obvyklý bilancování

Vždycky, jak se přiblíží konec roku, mám pocit, že všechno hrozně rychle uteklo. Přijde mi, že Silvestr 2024 se sousedy jsme prožili včera, ale už je to 365 dní. Taky bilancujete? Přemejšlíte, co se vám povedlo a co ne? Já pokaždý. A rozhodla jsem se, že rok 2025 bude pro mě v mnoha ohledech přelomovej. Však jsem v čínskym znamení Had, a tak si my Hadi pojďme "svůj" rok užít naplno!